Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket elengedtek az szülők...

Titeket elengedtek az szülők külföldre tanulni vagy sokáig kellett őket kérlelni?

Figyelt kérdés
A szüleimnek alapvetően nem tetszik az ötlet, hogy külföldön tanuljak, mert fölöslegesnek tartják, egy ilyen "egyetemitthonisvan"-kategóriában gondolkodnak. Azért meg frászt kapnak, hogy én esetleg repülőre üljek vagy nekik repülőre kéne ülniük. Nem Erasmusra akarnak elengedni, hanem CEEPUS-ra, vagy Stipendiiumra, a lényeg, hogy 4-5 órán belül láthassanak. A gond az, hogy a szomszédos országokban elvárják a nyelvtudást és szerintem elég bénán hangzik az Erdély-Erasmus. Németül meg nem tudok, úgyhogy Ausztria kizárva. Egyik pillanatban azt mondják, hogy nincs rá anyagi keret, amikor azt mondom, hogy elmehetnék dolgozni, azt mondják, hogy az én dolgom a tanulás, nem a munka. Azt mondják csúszni fogok, de előre is tudok tárgyat teljesíteni, erre az volt a válaszuk, hogy ha előre megcsinálok mindent, milyen tárgyat tudnék megcsinálni. egyszerűen nem akarnak elengedni.
2019. nov. 6. 20:07
1 2
 1/17 Savlekotő ***** válasza:
82%
Akkor fogod magad diákmunka és mész,előbb utóbb ugyis el menekülnél ezektől,az ilyen falusi parasztok sose értik h ezzel mennyi lehetőségtől fosztják meg a gyereküket..
2019. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ha azt mondom nekik, hogy mehetnék gyakornoknak, ami tanulás és pénz is, azt mondják, hgoy akkor végre fizethetném a kiadásaimat.


Az ő pénzükön nem engedik.

Nem akarják, hogy árufeltöltőként dolgozva romoljanak a jegyeim.

Ha gyakornoki állást vállalnék, az a bajuk, hogy miért nem másra költöm (ruhák, telefon, kollégium).

2019. nov. 6. 20:12
 3/17 Savlekotő ***** válasza:
Azt érzem h inkább szabadulnának tőled de közbe a lehetőségeid elvágnák,szép család..
2019. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

" A gond az, hogy a szomszédos országokban elvárják a nyelvtudást"

Jó ha tudod. Mindegy. hogy Ceeous, Eramus ls társai. A világon mindenütt elvárják a nyelvtudást. Ja, és nem hangzik bénán az Erdély-Erasmus.

2019. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
HELYI nyelvtudást. Cseh, szlovák, szlovén. horvát. De én Finnországba szeretnék menni, mivel magyarszakos vagyok (finnugorisztika miatt).
2019. nov. 6. 20:22
 6/17 Savlekotő ***** válasza:
92%
Elmúltál 18 akkor vállalsz munkát amikor akarsz és oda mész ahova akarsz,egyetemre felnőttek járnak,igaz nem kötelesek eltartani,hazaengedni se többet,bár én vissza se jönnék inkább kollégium ahogy javasolták...
2019. nov. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szóval Finnország.

Na és tudsz finn, vagy svéd, számi nyelven kommunikálni társalgási szinten? Mert Finnországban a finn és a svéd a hivatalos nyelv.

2019. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Oda nem várják el a nyelvtudást valamiért, gyógytornász ismerősöm is volt kint, angolul simán boldogult. Nekem kell finnül tanulnom.
2019. nov. 6. 20:29
 9/17 anonim ***** válasza:

Engem nemhogy elengedtek, hanem szabályosan biztattak, lelket öntöttek belém, hogy éljek az Erasmus adta lehetőséggel, mert soha többet nem leszek ilyen fiatal és egyetemista! Igazuk is volt! Ennek már egy éve.....


Tavaly ilyenkor én Hollandiában éltem meg életem egyik legeslegszebb, legélménydúsabb időszakát, és abban a fél évben tanultam a legtöbbet. Az angolom kifogástalan.


Az egyik legjobb döntésem volt az életemben! Menjél! Ennyire buták nem lehetnek a szüleid, hogy nem látják, mi minden várna kint rád....

2019. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Néha az a válaszuk, hogy külföldön nyaralni is lehetni. Megkérdeztem, hogy mehetnék-e Finnországba egy hétre. Az votl a válaszuk, hogy drága és ne üljek repülőre. Szóval ez a logikájuk.
2019. nov. 6. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!