Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a linkje annak a szívszoron...

Mi a linkje annak a szívszorongató videónak, ahol a srác nagy nehezen elmondja édesanyjának, hogy meleg, mire az anyja mondja neki, hogy szereti bármilyen is legyen?

Figyelt kérdés

24 éves meleg fiú vagyok. Sajnos csak mostanra sikerült el jutnom arra a szintre, hogy elfogadjam magam és hogy elmondjam szüleimnek is, hogy mi a helyzet. Édesapám úgy fogadta ahogy számítottam rá, nem különösebben érdekelte “fiam azt csinálsz amit akarsz, te tudod..” és ugyan úgy megkapom tőle azt a támogatást az egyetemhez mint eddig szóval kb. nem változott semmi.

Édesanyám viszont teljesen kifordult magából. Bár mérnöknek tanulok és most a nyáron az egyik legnevesebb magyar gyógyszeripari vállalatnál kaptam egy olyan ajánlást, amellyel biztos állás vár az egyetem után, illetve mindezek mellett “amatőr” zenészként bejártam fél Európát és itthon olyan nívós helyeken is felléphettem már, mint pl. a Zeneakadémia, illetve Művészetek Palotája - mégis azt mondja, hogy ha nem jön meg az eszem ő el fog süllyedni szégyenében, illetve volt, hogy elsírta magát, hogy ő rossz szülő és nem érti hol rontotta el.


Sajnos már kezdek belefáradni, de mivel a remény hal meg utoljára, nekem eszembe jutott, hogy láttam egy megható videót arról, ahogy a kissrác comingoutol az anyjának, mire az anyja azt mondja neki, hogy nincs mitől félnie, neki mindig is a fia marad, bármilyen is legyen. Csak bárhogy keresek rá nem találom, valaki be tudná linkelni? Elküldeném neki hátha javítana valamit a helyzeten..


Bár már nem élek együtt szüleimmel, és simán meg tudnám szakítani a kapcsolatot anyámmal, én nagyon nem akarom ezt a megoldást választani, úgyhogy esetleg ha egyéb tippek is lennének a helyzetre akkor nagyon szívesen és hálásan várom őket!


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. nov. 9. 03:39
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha maga a videó nem lenne meg (sajnos nem tudom én se melyik ez :( ), próbáld megnézetni vele az Imák Bobbyért című filmet. Konkrétan ugyanezt a témát öleli fel.
2019. nov. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%

Teljesen igaza van a muterodnak, mert ettől nincs nagyobb szégyen és én megértem hogy ha elsüllyed szégyenében.

Bár mennyire is nem tetszik , ez a normális embereknek elfogadhatatlan.

Tudod te vagy tudjátok ti egyáltalán hogy mi a rendes, normális érték rend.

Miért kell ezt állandóan hangoztatni, dicsekedni és kivonulni az utcára , guzsztustalankodni.

Ezt látja anyukád is.

Tudod te hogy miről beszélgetnek a hasonló korú emberek általában?

Megmondom , a harmadik mondat már úgy szól hogy:

És az unoka, nem lesz még?

AZtán magyarázkodhat kitérhet a válasz elől, de sokáig úgy se megy ez. Így szép lassan elkopnak mellőle a barátok, barátnők és ismerősök. Mert milyen ember az akivel semmiről se lehet beszélgetni, társalogni, így vannak vele.

Tudom miről beszélek mert egyszomszédom, kollégám hasonló cipőben jár.

No nme homo, semmi.

Csak nem nősült meg, sose volt barátnője, semmi, csak dolgozott és néha piálgatott.

Na ennek az anyja is teljesen belebetegedett, nem mer kimenni már az utcára se. Nem tud senkivel beszélgetni, pletykálni a szomszéd asszonyokkal.

Mint említettem itt is rögtön a család, a gyerek és az unoka lenne a téma. Ehhez szegény mami nem tud hozzá szólni, teljesen kirekesztett lett, kirekesztette a fia ez miatt.

Pedig mondom nem homokos , nincs ilyen semmi vele.



Jobb lenne ebbe is belegondolnátok és

2019. nov. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2019. nov. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Végigolvastalak 2-es. Nálad nagyobb emberi hulladékot is láttam már, de te is dobogós lennél. Kár volt az ujjaidat koptatni, hogy ezeket marhaságokat leírd.

A mai világgal pontosan az a probléma, hogy sok ember a berögzült idióta társadalmi elvárások miatt nem meri felvállalni a saját énjét. Mert hát mit szól Erzsi néni és Pista bácsi, akinek már a hatodik unokájuk születik. Sokkal szomorúbb, ha valaki annyira nem nyitott a világ felé, hogy kizárólag a szülés, unoka, szaporodás jelenti a témát a társaságban és ha valaki nem tud hozzá szólni, azzal megszakítja a kapcsolatot. Szerencsére egyre többen vállalják fel.

Nem mondom, hogy hirtelen engem sem érne egy mini sokk, ha a gyerekem bevallaná, de maximum a meglepetéstől, és azonnal átkapcsolnám az agyam az életem "B terv" szerinti folytatására. Nem is értem mit képzelnek azok a szülők, akik eltervezik a gyerekeik életét.

2019. nov. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

"Bár mennyire is nem tetszik , ez a normális embereknek elfogadhatatlan."


Nem a normális embereknek "nem tetszik", hanem azoknak, akiknek az értelmi intelligenciája nem éri el azt a szintet, ahol valaki képes beemelni, hogy a szexuális orientáció nem választás, döntés kérdése, és e mellé még olyan alacsony érzelmi intelligencia társul, ami miatt szívesen bántanak meg olyan embereket, akik semmi elítélhető, mások számára hátrányt okozó dolgot nem tettek, csak megélik a saját szexualitásukat ugyanúgy, mint te vagy én heteroszexuálisként.


Leírnád őszintén, ha az lenne az elvárás veled szemben, hogy - amennyiben férfiként írtad a hozzászólásodat, - innentől fogva férfiakkal élj szexuális életet nők helyett, akkor ezt hány %-os eséllyel tudnád megvalósítani?

2019. nov. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

# 2


"Így szép lassan elkopnak mellőle a barátok, barátnők és ismerősök. Mert milyen ember az akivel semmiről se lehet beszélgetni, társalogni, így vannak vele."


Gondolom, ha megéled azt az életkort, kizárólag a saját és mások unokáinak élete lesz a téma, ha bárkivel lesz alkalmad beszélgetni a korosztályodból.


Tényleg kicsit sem beszűkült tudatú, unalmas ember szürke élettel, akinek nincs más érdekes és értelmes témája, mint MÁSOK élete (legyen az unoka, más családtag, szomszéd, stb.) xD

2019. nov. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

#4-es.

Tökéletesen igazad van. 3 fiam van. Ha bármelyikük azzal állna elém,hogy meleg,akkor is a fiam maradna. Ugyanúgy szeretném,ugyanúgy támogatnám őt. Sőt,tovább megyek,a párját is. A gyerekeim. Nem tudnak olyat tenni,ami miatt megváltoznának feléjük az érzéseim. Nem vagyok ősanya-típus,de igen,az a meggyőződésem,hogy az a feltétel nélküli szeretet,amit az anya a gyermeke iránt érez,az arról szól,hogy el tudjuk fogadni azt,ha a gyerekünk élete nem úgy alakul,ahogy szeretnénk.


Kérdező!

Sajnos nem tudom a kért videó linkjét,de az előttem szólóktól már kaptál hasznos tippeket. Sajnálom,hogy anyukád úgy reagált,ahogy. Adj neki időt,hadd dolgozza fel ezt az egészet. Meglátod,elfogadja majd. A szexuális beállítottságodtól függetlenül te az ő fia vagy,és ő tudja ezt,csak most sokkolta,amit elmondtál neki.

Kívánom neked,hogy mielőbb rendeződjön a kapcsolatotok.

2019. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Kettes, rettentően silány életed és lelki világod lehet. Valószínűleg egy kis faluban nőttél fel, ahonnan egész eddigi életed során nem mozdultál még ki, ezért nincs fogalmad a való világról, meg az életről. :-D
2019. dec. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi homár van itt, és még büszkék is magukra. Szörnyű.

Pedig a 2.-nak igaza van.

2020. nov. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, menetközben sikerült kibékülni anyámmal és nagyjából elfogadta. Kellett hozzá egy félév, de megérte a küzdelmet.


Kedves 9.!

Majd ha egyszer véletlenül a gyereked is homár lesz akkor majd megérted, milyen atrocitásoknak van kitéve egy ilyen ember, sokan öngyilkosok lesznek, vagy kettős életet élnek (lásd aktuális Szájer-ügy), de van aki felvállalja és harcol - erre szerintem büszke is lehet az illető. Egyébként csak mondom, hogy többek közt a gyógyszerben amit beveszel ha beteg vagy, vagy az étel amit megeszel ha éhes vagy, ezekben mind a homárok keze munkája is benne van, nemcsak heteróké..

2020. dec. 3. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!