Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 14 eves lanyom, a testvere...

14 eves lanyom, a testvere szuletese ota a nagyanyjanal el, es nem szandekozik hazakoltozni?

Figyelt kérdés

Elsos gimnazista lanyom foggal korommel tiltakozott, hogy testvere legyen, de azt hiszem errol nem o dont.


Amiota megszuletett a testvere, a lanyom a nagyanyjanal van. Eloszor ugy indult, hogy csak a korhazban toltott napok alatt, aztan megkert minket, hogy amig a baba 1-2 hetes hagy maradjon a nagymamanal. Az iskola tole 20 percre van, tolunk 1 orara.


Ennek mar nagyjabol 6 hete. Azota nem tudjuk ravenni, hogy hazajojjon. A nagymamat nem zavarja az unoka, neki is jol esik a tasasag, es ezzel meg teszi is ala a lovat..

Volt egy probalkozas az osziszunetben, osszepakoltuk a cuccait es haza hoztuk.

Minden nap az iskola utan a nagymamanal ebedelt, kertem, hogy jojjon haza egyen otthon, ugy is otthon vagyok, de egy het utan megint a nagymamanal aludt.


A hetvegere sem akar haza jonni, es mar sirogorcsot kapok amiert igy eltavolodik. De kozben semmi energiam nincs arra, hogy fizikailag idelancoljam ot, es halgassam a hiszteriat.


A ferjemet is lathatoan zavarja, tobboszor probaltunk vele beszelni, arrol hogy mi lesz ha jon a baba, mi lesz utana, de ugy erzem, hogy felforgattuk az eletet, es szivbol gyulol minket.


Jo tanulo gyerek, es elhiszem, hogy nehez a gimi es sokat kell tanulni. Lehet, hogy mi sem a legjobbkor idozitettuk a tesot, de jo lenne ha mindenki tudna alkalmazkodni.


Meg is hogy tudnam haza hozni? Nem tudom bezarni ide! Iskolaba el kell mennie. Az hogy utana meg a nagymamahoz megy es nem ide azt, hogy tudom megakadalyozni ha a magymamat ez a szituacio hidegen hagyja?



2019. nov. 10. 10:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/201 anonim ***** válasza:
76%

1.Ha a nagymamától 20 percre van a suli,tőletek meg egy órára,akkor miért lenne jobb,ha nálatok lenne?


2. Gondolom,hogy jól esik a nagyinak a társaság.


3. Oka van,hogy nem akar még hétvégére sem haza menni.

2019. nov. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/201 anonim ***** válasza:
91%

Inkább hagyjátok,majd,ha úgy gondolja hazamegy!


Minél többet mondjátok neki, annál rosszabb lesz csak!

2019. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/201 anonim ***** válasza:
12%
Arról sem ő dönt, hogy hol lakik. Akár rendőrrel is hazahozatnám.
2019. nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/201 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mi az oka, de valtoztatni nem tudok rajta, neki is alkalmazkodnia kellene a hiszti helyett.


Tipikus kamasz hiszti:

- koran kel, a baba sir, felebreszti ot. Oke ez egy jo erv, de felajanlottam, hogy akkor veszek fuldugot ha ez segit. nem....


- idovel egy szoban kellene osztozkodniuk, most meg velunk alszik a baba. A nagymamanal van 3 uresen allo szoba. Probaltam neki magyarazni, hogy rengeteg ember egyutt nott fel egy szobaban a testverevel es teljesen boldog felnott lett belole. De hogy neki esze agaban sincs egy kisgyerekkel osztozkodni a szoban ha mashol van ures Is.


- o nem hajlando extra feladatokat csinalni azert mert nekem nem lesz idom erre arra a baba miatt. Es a meglevo szabadidejet erre aldozni. (Kozben meg a nagymama arrol aradozik milyen dolgos es segitokesz nala)

2019. nov. 10. 10:20
 5/201 anonim ***** válasza:
12%

Szént Ember!


"1.Ha a nagymamától 20 percre van a suli,tőletek meg egy órára,akkor miért lenne jobb,ha nálatok lenne?"

Mert az ő gyerekük? Amúgy meg ha 7 évig nem halt bele az egy órás utazásba, akkor most se fog.



"2. Gondolom,hogy jól esik a nagyinak a társaság."

Keressen barátnőt.


"3. Oka van,hogy nem akar még hétvégére sem haza menni."

Ja. A kistestvér. De -félénk nem a gyerek tervezi a felnőttek életét, hanem fordítva.


Kerdezo!


Először is leülsz a naygmamabal és elmondod neki, hogy ez a te gyereked. Ha fontos szamara a gyerek, te es a csalad többi tagja, akkor ne engedje többét a lányt ott aludni, ha pedig iskola után oda megy, küldje haza. Nyilván megbeszélés alapján maradhat heti egy két napot, de ennyi. Ha a nagymama nem partner, akkor elmondod, a törvény mellettetek áll, tehát ha magától nem küldi el a gyereket, akkor rendőrt hívsz. Egy 14 evésnek otthon van a helye. Ugyanezt elmondod a gyerkenek is, aztán össze csomagolod a cuccát és haza viszed.

2019. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/201 anonim ***** válasza:
96%
A szoba kérdést oldjátok meg! Nem normális egy kamaszt és egy csecsemőt egy szobában elhelyezni. Az extra feladatok nem tudom mit takarnak. Evidens, hiyg a sajat szobajat tartsa rendben, de pl nem az ő dolga a kicsi után takarítani.
2019. nov. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/201 anonim ***** válasza:
96%
Én is hülyét kapnék ha osztozkodnom kéne a szobámon egy kisgyerekkel, hiába a testvérem.
2019. nov. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/201 A kérdező kommentje:

Van annyira makacs a lanyom, hogy minden este rendort kelljen hivnom ra. Es a vegen meg szerintem en huznam a rovidebbet, hogy nem biztositom a megfelelo kornyezetet egy gimnazistanak, a nagymama meg igen, es mar remeket latok, hogy akkor orokre ott is marad.


A masik, hogy ha meg hazahozatom, akkor azzal nem azert erem el, hogy szeressen itt lenni, hanem hogy meg jobban megutaljon minket.

2019. nov. 10. 10:24
 9/201 anonim ***** válasza:
9%
Akkor minden este rendőrt hívsz rá. A következménye az lesz, hogy nevelő otthonban helyezik el. Ezt neki is elmondhatod.
2019. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/201 anonim ***** válasza:
95%
A lányodnak gyökeresen megváltozott az élete, az egyetlen biztos, fix pontja kb a nagymamája. Ha eltiltjátok tőle az nem hiszem, hogy javítani fog a mostani helyzeten. Sőt..
2019. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!