Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki mennyire lakik messze a...

Ki mennyire lakik messze a családjától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy ki mennyire messzire lakik a családjától? Miért költöztetek el? Milyen gyakran látogatjátok őket?

Nem féltek, hogy sok idő elmegy úgy hogy nem vagytok együtt, és ha nem lesznek már a szülők, nem fogjátok megbánni hogy nem a közelben maradtatok?

Előre is köszi!



2019. nov. 11. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Én egy kerületnyire lakom édesanyámtól, sajnos már csak ő él.
2019. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Az út túloldalán lakik már csak anyu. Apa nemrég hunyt el. Örülök hogy sok időt töltöttem velük, és anyuval még fogok is.
2019. nov. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egyetem után visszaköltöztem a szülővarosomba, ahol a szüleim élnek. Az unokák miatt fontos volt, hogy az egyikőnk szülője közel legyen, ne kelljen órákat utazni
2019. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Én nagyon sokat filóztam ezen, és igazam is volt, hogy két lakás karbantartása kétszer annyi idő - azóta se tudom utolérni magam, mert inkább azt választom, hogy a családdal legyek, nem pedig azt, hogy pl. rendet rakjak, takarítsak, stb. (Azért persze csinálom ezeket, de folyton úgy érzem, hogy le vagyok maradva.) Azért költöztem el, mert úgy adódott, hogy lett egy lakás a közelben, és akkor már kipróbáltuk, hogy milyen lenne, ha önállósodnék. De nem volt biztos, hogy fenn fogjuk tudni tartani mindkettőt, csak mivel mégis sikerül, (meg azért tényleg van előnye is, nem mondom, hogy nincs), hát külön lakom továbbra is. De csak pár percre tényleg, úgyhogy kb. napi szinten együtt vagyunk. Az a lényeg, hogy szerintem csak akkor költözz 5-10 percnél messzebbre, ha tényleg van rá jó okod. Ha nem kell otthonról menekülnöd, ha nincs még új családod, ha nem kell másik városban dolgoznod vagy tanulnod, ha jól kijöttök egymással, akkor örülj, amíg együtt lehettek, használjátok ki. Rengeteg pénzt is meg tudtok spórolni így, de nem is ez a lényeg tényleg, hanem az idő, amit együtt tölthettek - az megfizethetetlen. És sokkal kevésbé macerás az egésznek a logisztikája: ha valaki főz egy levest, arra mindenki ráugorhat, aki ott van, ha együtt laktok - ha viszont külön, akkor eleve külön kell hozzá bevásárolni, külön edényekre van szükség, külön mosogatásra, külön hűtőszekrényre, annak külön szervízelésre időnként, ráadásul külön kell megenni, ahelyett, hogy körbeülhetnétek az asztalt. Millió és egy ilyen dolog van napi szinten, én nagyon látom.
2019. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én amiatt költöznék, hogy ahol lakom 3 hónapja (kényszerből kellett ide költözni) nem találok magamnak megfelelő munkát...emiatt Budapestre való költözésen gondolkodom, csak nem tudom mennyire bánnám meg hogy a család itt marad.
2019. nov. 11. 19:38
 6/17 anonim ***** válasza:

Én légvonalban majd 10ezer kilometerre lakok. Par honapja koltoztubk ide a ferjemmel, elotte is kulfoldon laktunk, de EUn belul, akkor havonta hazaugrottam, most 4 honapja nem voltam otthon es irto nagy honvagyam lett hirtelen mert meghallottam ezt a számot: honeybeast: budapest vs. London



Mi saját céget alapitunk itt ezert koltoztunk el es hianyzik a csaladom es a barataim

2019. nov. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"nem találok magamnak megfelelő munkát...emiatt Budapestre való költözésen gondolkodom"

Az időben milyen messze van? Milyen gyakran mennél haza?


"csak nem tudom mennyire bánnám meg hogy a család itt marad"

A családot kik jelentik? A szüleid? Vagy a feleséged/férjed és gyerekeid? Ha vannak gyerekek, mekkorák? Bár az talán mindegy is: ha vannak gyerekek, napi szinten velük kell lenni szerintem. De minimum hetente többször.

2019. nov. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Vonattal 1:15 perc az út, a nővérem családja, és anyum maradna itt.
2019. nov. 11. 19:49
 9/17 anonim ***** válasza:

Én olyan 1550 km -re lakom a családomtól. (légvonalban)

Családom nagy része Budapesten él. Én 2007-ben Angliába

Marlboroughba költöztem, azóta is ott élek a férjemmel együtt

2019. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

750 km-re.

Évente 4-5 hetet együtt töltünk, amúgy telefonálunk. Ez kb. elég is.


1:15 vonattal kb. semmi, sokan munkába messzebb járnak. Minden hétvégén találkozhattok.

2019. nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!