Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnád a lányodat, ha író...

Támogatnád a lányodat, ha író akarna lenni?

Figyelt kérdés
Persze szeretne mellette mással is foglalkozni, ha nem jönne össze neki.
2019. nov. 13. 10:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%
Imádnám, ha író akarna lenni, de én is támogatnám, hogy legyen valami más munkája is, nem is csak anyagiak miatt, hanem mert szerezhet olyan tapasztalatot, ami segíti az írásban, ötleteket ad, több embert ismer meg, stb.
2019. nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, miután lediplomazott és dolgozik és mellette ír. Kicsi az esélye, hogy csak ebből fog megélni.
2019. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Azt tudni kell, hogy szinte az összes, ma sikeres magyar írónk munka mellett kezdte és jó darabig dolgozott a kiadások után is, a civil állásukban. Vagy van aki még mindig dolgozik.

Pl Borsa Brown, az utóbbi évek nagy felfedezettje sem tudta otthagyni azonnal a munkáját. Pedig Az arab 100 ezer példányban kelt el azóta és van rajta kívül +10 könyve. Szóval eléggé sikeres magyar viszonylatban és még ő sem tudott azonnal főállású író lenni.


Én támogatnám a gyerekem, de próbálnám arra ösztönözni, hogy ne a pénz miatt vágjon bele. Egyrészt szívből csinálja, másrészt ha nem jön össze, ne csalódjon akkorát.

2019. nov. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Mint hobbit? Persze, szívesen támogatnám, de jó lenne ha a gyerek tudná hogy írásból nem fog megélni Magyarországon.
2019. nov. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Igen ha nem otthon lakna és nem nekem kéne eltartanom ha nem tud megélni.
2019. nov. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
20%
Nem tamágatnám.
2019. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Pont ez az, hogy ahhoz, hogy megélj belőle, ilyen ultraponyva szart kell írni, mint Borsa Brown, mert ezt érti meg mindenki nyolc általános alatt is. Na, ezt viszont nem támogatnám.
2019. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
?
2019. nov. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul a hölgy még nem is jó példa, mert az Álomgyár egy privát vállalkozásként puccos magánkiadóként indult, tehát nem arról van szó, hogy olyan szuper író volt Erzsébet, hogy nagy felfedezett lett, hanem volt elég pénze, hogy megfizesse a magánkiadást, ha lesz sikere, ha nem. Vagyis nem arról van szó, hogy szegénykének az írás mellett még dolgoznia kellett az elején, hanem volt olyan háttere, hogy ilyen költséges hobbit válasszon (hogy ez munka, család vagy egyéb miatt, nem tudom, annyira nem követem).

Az más kérdés, hogy jól választott stílust, mert a ponyvára van igény, és emellé baromi nagy szerencséje volt a kiadóval, mert kifogott egy olyan egyéni kezdeményezést, ami még nem volt itthon akkoriban. Így mostanra már lehet befutott író, de csak mert a kiadó felkarolta és felépítette. Ennyi a történet - baromi sok pénzt ölt bele és szerencséje volt (ugyanez igaz az álomgyár többi "angyalára"). Ez független attól, hogy mennyire jó író.

2019. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Kb 15 befejezetlen könyvem van, és 10 novellàm, több száz verssel. Mindig pörgök mit fogok legközelebb írni. Nyilván dolgozom és iskolába is járok. Nagyon kevés ember tud az én kis hobbimról. A szüleim se tudták sokàig, egy ideje tudják, nem mutatok nekik semmit, azt ígértem nekik, hogy ha egyszer kiadatom az első műveket akkor elolvashatjàk, másképp nem.

Én támogatnàm, de mellette legyen normális munkája is, manapság nehéz csak ebből élni.

2019. nov. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!