Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnád a szüleidet, ha a...

Támogatnád a szüleidet, ha a helyemben lennél?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista, anyám pedig egy visszahúzódó, mindenbe beletörődő ember. Egész életükben kerülték a munkát.

Az egész gyermekkoromat éhezés, rettegés kísérte végig miattuk. Nem szívesen mesélek még anonim se azokról, amiket át kellett élnem. Annyira igénytelenek és tehetetlenek, hogy amikor gyerekkoromban megtelt a pottyantós vécé derítője nem ürítették ki, egész egyszerűen közölték, hogy vagy bilibe, vagy vödörbe lehet végezni a dolgunkat, amit az udvarra borogattak/borogatnak ma is.

Tudatosan igyekeztem tanulni, megismertem a páromat, akinek a segítségével normális körülményeket tudtam teremteni magamnak.

A mai napig csak azért keresnek, mert pénz kell vagy élelmiszer, mert pénzt nem szívesen adok.

Most úgy áll a nemtörődömségük miatt a helyzetük, hogy lakhatatlan a házuk, rájuk dőlhet.

Még most se próbálnak meg tenni valamit, nem tudom mire várnak.

Rosszul érzem magam, mert nem szeretném végig, hogy rájuk dől vagy hajléktalanok lesznek, de eltartani se akarom őket, nem is tudnám.

Mindenki,aki ismeri a múltam lebeszél még arról is, hogy segítséget keressek nekik.

De engem a sok rossz ellenére is furkál a bűntudat.

Ti mit tennétek?

Bővebben privátban mesélnék csak erről.


2019. ápr. 13. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Veletlenul sem! A parod is addig lesz a parod majd meglatod, mig nem kezded el fizetni a teljes ellatasukat! Elobb utobb elege lesz majd az egeszbol, de te meg akkor is azt mondod majd, hogy: 'jaj de hat megis csak a szuleimrol van szo' Valoszinuleg erzelmileg zsarolnak es kutunien manipulalnak veled! Tudod az, hogy megcsinaltak teged es megszulettel meg nem jelenti azt, hogy tartozol nekik! Gondolj csak bele, hogy milyen eleted volt mellettuk. Tettek ok valamit azert, hogy jobb legyen? Nem! Akkor te miert ugralsz korulottuk?!!
2019. ápr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy ezek után támogassam őket de ezek után amit leírtál mondjuk feléjük se néznék és igyekeznék elfelejteni a múltat
2019. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem!! Vilag eletedben leszartak es nem teremtettek jo kornyezetet sem neked sem maguknak,nem torodnek senkivel es semmivel. Feltel egesz eletedben es ezek utan segitened oket komolyan? Oke legyen lelkiismereted de ne miattuk mert nem te vagy a hibas raadasul erzelmileg zsarolnak nem eleg hogy tonkre tettek az eleted. Legyen eszed. Van parod aki szeret es tamogat legyel vele boldog es slussz. Ha most elkezded tamogatni a szuleidet akkor a parod nem fogja ezt vegig nezni hanem elhagy erre merget is vehetsz. Biztos hogy leszarnam oket eljenek ugy ahogyan eddig a sajat nyomorukban
2019. ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok semmiféle tanácsot sem adni, én nem voltam ilyen helyzetben és nem is tudom mi a megoldás.

Egyet azonban tudok: rossz szót használsz az érzéseid leírására, amikor azt írod, hogy "engem a sok rossz ellenére is furkál a bűntudat." Ez nem bűntudat, hiszen nem követtél el semmiféle bűnt. Ez egyszerűen a TEHETETLENSÉG érzése, mert tudod, hogy bármit is tennél, maga a helyzet nem változna. Szóval magadat ne okold, ne hibáztasd. Ők feltehetően munkaképes korú felnőtt emberek, akik elsődleges kötelessége, hogy saját magukról gondoskodjanak.

2019. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A szüleid semmilyen támogatást nem érdemelnek meg.
2019. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék egy fillért se, mert mivel igénytelenség van, alkohol lenne az első, teljesen mindegy milyen állapotban van a ház, mindent, mindent maguknak csináltak, maguknak köszönhetik azt, ahogy élnek. A gyermeküknek is ilyen életet szántak volna de szerencsére kitörtél ebből a helyzetből...

Olyan, mintha csatornába dobnád a pénzedet, vagy üres zsákba, ami soha-soha-soha nem telik meg, vagy alkoholvásárlás lesz belőle ami minden baj forrása (illetve az alkoholfüggőség és igénytelenség a minden baj forrása)

Telefonszámodat változtasd meg és lakcímedet titkosíttasd a nyilvántartóban.

2019. ápr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kihagytam: "látod most is csak a pénz miatt keresnek"... nagyon-nagyon sajnálom hogy ilyen gyerekkokrt kellett átélned. :-(

0 támogatás és ne legyen lelkiismeretfurdalásod.

[link] biztos hogy van szakemberük aki lelkileg is tud segíteni számodra.

2019. ápr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem támogatnám őket. Fiatal vagy, előtted az élet. Házasság, családalapítás. Ne hagyd, hogy lehúzzanak az ő szintjükre. Később majd a gyereked szájából veszed ki az ételt, hogy segíteni tudj nekik?


Legyél most egy kicsit önző. A pároddal foglalkozz, és a majdani gyerekeiddel. A szüleid problémáját nem a te dolgod megoldani. Főleg ilyen szülőkét nem.

2019. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam kb. ugyanez volt a helyzet, tizenéve nem is beszéltem velük, minden kapcsolatot megszakítottam. Mikor vittem pénzt a csekkekre az is mind el lett italozva kivétel nélkül, akkor lett végleg elegem.
2019. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem
2019. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!