Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szomoru vagyok, nem tudom...

Szomoru vagyok, nem tudom hogyan kezeljem a dolgokat?

Figyelt kérdés

Mindig veszekszunk itthon. Apam folyamatosan lenez engem, gunyosan beszel velem, mindig csak neki lehet igaza. Van amikor megertem, hogy miert akad ki, de akkor is lehetne szerintem normalisan is elmondani a dolgokat, nem egybol szidni.

Nyilvanosan is megszegyenit olyan tarsasagban, ahol en voltam hamarabb. Folyamatosan ezt teszi a csaladban is, ha valamilyen osszejovetelre megyunk. Ezert mar nagyon szorongok.

Anyam mindig ellenseges velem, bar apam ot is szidja sokszor, gondolom azert is ilyen.(Regen engem apam allitolag nagyon szeretett, akkor nem tunt fel nekem, hogy ennyire lenez engem. Talan nem is nezette nnyire.)

Barmit mondok hulyeseg, barmit csinalok, hulyeseg. Ha eltervezek valamit, akkor egybol kirohog, barmi legyen is az.

Ha ugy kezdem a beszelgetest, hogy ,, azon gondolkodtam.." egybol gunyosan kirohog, hogy en? Gondolkodni? Es ez tenyleg mindig megtortenik.

Most legtobbszor azert szid engem, mert nem zarom be bent az ajtokat, amit eskuszom nem direkt csinalok. Jo most mondhatjatok, hogy figyeljek, de ha csak ennyi lenne a baj, akkor higgyetek el, most nem itt sirnek.

Nem tudom mit kellene tennem. Hogyan kellene kezelnem a helyzetet. 17 eves vagyok, 2 ev mulva erettsegi, utana pesti egyetemi kollegiumba szeretnek menni, de nem biztos, hogy felvesznek. Most ebben a ket evben mit tehetek? Annyira rosszul vagyok mar.


2019. nov. 14. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Iszik apád? Ha nem, akkor kezd elmenni az esze. (Ha igen, akkor is.) Nem kell megfelelned neki, egy vén gazember, vedd ki ezt a könyvet a könyvtárból és olvasd el: Susan Forward: Mérgező szülők.
2019. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Szia. Van esetleg még valaki a családban, akihez fordulni tudsz? Rokonok, nagyszüleid, keresztszüleid, tesód esetleg? Ha társaságban leszégyenit, nem téged fognak hülyének nézni, hanem őt. Hagyd ott szó nélkül, ha megváltozni nem fog, inkább kerüld a társaságát.

Én annyit tudok még tanácsolni, foglalkozz a tanulással és tanulj a példájukból, hogy te sosem leszel ilyen a gyerekeddel. Soha!

2019. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem iszik, csak neha. De akkor sem lereszegedesig, csak egy pohar vorosbort vagy egy palinkat.

Nincsen senki. Igazabol a csaladot nem is ertem. Olyanokat mond a csalad tarsasagaban, hogy ha nem rolam beszel is erthetetlen szamomra, megdobbento. Ugyis, hogy en vele elek. A csalad megis csak nevetgel vele.

Idosebb tesom kulon el, de vele sem lehet igazan megbeszelni ezeket a dolgokat, igazabol ot nem nagyon erdekli velem kapcsolatban ez. Ha felhozom, tereli a temat.

Mamam all meg hozzam kozelebb, de o mostanaban mindenen csak idegesiti magat. Mindig csak sir, mindent magara vesz, stresszeli magat feleslegesen. De vele meg ezelott sem tudtam volna ezeket megbeszelni, mivel o eleg pletykas.

2019. nov. 14. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon szomorú..magukkal van bajuk, és rajtad töltik ki...csak nem elég intelligensek, hogy ezt felismerjék..


Minden településhez tartozik csalad-, és gyermek jóléti szolgálat, ahol van általában pszichológus... szerintem ott kérj segítséget, ez nem olyan hogy mi itt meg tudnánk mondani hogy hogy viselkedj...


A neten fenn kell legyen, beirod a keruletet, vagy települést, ahol laksz, és családsegítő, gyermekjóléti szolgalat, esetleg nevelési tanácsadó...ezeket írd a keresőbe..

Támogatásra van szükséged..

Ha így se találod, akkor a suliban egy jobb fej tanár segítségét is kérheted, vagy a védőnő, gyerekorvos...

2019. nov. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben a 2 évben nagyjából semmit... Intézetbe kerülni se lenne jobb. A szüleid véleménye ne érdekeljen, ignoráld őket. Tanulj, ha bekerülsz egyetemre, fősulira, akkor kolesz, nyáron meg diákmunka és albérlet. ;)
2019. nov. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!