Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti, hogyan kezelnétek egy...

Ti, hogyan kezelnétek egy ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

Édesapám meghalt, édesanyám a válás után újraházasodott, ennek már 14 éve. Azóta tesómmal éreztük mindig, hogy a "másik alom vagy". Néhány évvel korábban anyát új férje tettleg bántalmazta, nem is egyszer, majd a daganatos kezelése alatt se támogatta sokban, pl. pont akkor jutott eszébe, hogy elköltözik, amíg felvette a kemoterápiás kezelést. Idén nyáron úgy tűnt, hogy elválnak, már az ügyvédig fajult a dolog, majd ismét kibékültek. Én ezeket el is tudom fogadni, azt is tudom, hogy nem nekem kell megbocsátani, de így valahogy beteltem az egésszel és nem vagyok kíváncsi egy ilyen emberre, továbbá nem akarom Vele tölteni a hétvégémet, vagy éppen a karácsonyt. Szerintetek megtehetem, hogy azt mondjam, hogy ok, Anya, karácsonykor várlak szeretettel, de csak Téged? Mert én egy ilyen emberre nem vagyok kíváncsi... Vagy fel kellene venni a pókerarcot, egyet nyelve, a békesség kedvéért?

Köszi, aki ír, bármit is.


2019. nov. 14. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen mondhatod neki. Jó esetben tudja magától is.
2019. nov. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudja, nem érzi. Azt hiszi, hogy Nála 0-0-ról indul, így mindenkinél...
2019. nov. 14. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fordított helyzet van. Apánk az aki mindig megbocsájtott, és a nője aki mindig tönkreteszi. Nekünk ( 2 lány gyerek aputól, de nem a nőtől) elegónk lett. Mi közöltük apuval, hogy ő bármikor jöhet nyitva az ajtó, de a nője nem. Karácsonykor sem jöhet. Eredmény. Apu sem jön. hát ez van.
2019. nov. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pont ez aggaszt... Hogy amiért ilyen vagy olyan és nem akarod látni, azzal kvázi a azülőt is bukod...
2019. nov. 14. 21:54
 5/7 A kérdező kommentje:
szülőt, bocs
2019. nov. 14. 21:55
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

Hát pedig ezzel a szülőt is bukod, sajna ez így van. Amíg ő megbocsát, amíg ő családtagként kezeli, addig kvázi kötelező függelék a párja is.


Neked kell eldönteni, hogy nyelsz anyukád kedvéért, vagy őt is kizárod a pasival együtt. Helyzettől függően mindkét döntés teljesen érthető, de nem nagyon van köztes kompromisszum.

2019. nov. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Fordítsd meg a kérdést. Anyád ki nem állhatja a te férjed és azt mondja: Kati, Karacsyonkor várlak szeretettel, de csak téged. Te mit szolnál hozza? Mert én azt, hogy Köszi, anyu, de egyértelmű, hohy ha a Pistit nem latod szivesen, en sem megyek.
2019. nov. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!