Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelnétek azt a...

Hogyan kezelnétek azt a helyzetet, hogy a párotok lenézi az édesanyátokat?

Figyelt kérdés

Szeretem anyukámat, természetesen. Nem mondom, hogy nincsenek hibái, mert mindenkinek vannak.

Nagyon fiatal vagyok, a párom is. (Mindketten 21 évesek leszünk idén nyáron.) Két éve vagyunk együtt.

Eddig nem tűnt, csak pár hónapja figyeltem fel arra, hogy a barátom lenézi anyukámat. Folyton megjegyzéseket tesz arra, hogy túlsúlyos (ami igaz, de most pont hogy fogyott 20 kilót az elmúlt évben...), meg ha anyukám mondd valamit, akkor meg se hallgatja. Arra is beszólt már, hogy nincs diplomája anyukámnak... Mintha ez adná az ember értékét ><

Nem tudatosan csinálja, ez biztos, szerintem csak kicsit a fejébe szállt, hogy egyetemre jár és most mindenkinél okosabbnak hiszi magát. (Emiatt közütnk is volt már konfliktus, mert folyamatosan azzal szekál, hogy a McDonald's-ban fogok dolgozni a jogi diplomámmal. De ezt már lerendeztük.)


Alaptvetően egy nagyon rendes, okos, tisztelettudó fiatalemberről van szó. Nagyon szeretem, ő is engem, kb ez az egyetlen problémám vele. De nem tudom, hogy mit kéne tennem. Az a baj, hogy észrevettem, hogy anyukámnak is feltűnt a dolog - persze nem említette. Nem akarom, hogy szomorú legyen, meg természetesen azt se, hogy megutálja a páromat, mégha kissé jogos is lenne.


Mit tegyek? Nyilván szólhatnék a barátomnak, de ez változtatna bármin is? Mármint.. úgy érzem, hogy az lenne mint a mekis dologgal: nem mondaná többet, de ugyanúgy ezt gondolná.


(Tudom, hogy egyszer pofára fog esni a barátom, de ezt nem akarom megvárni.)



2016. máj. 5. 21:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

A leírásodból nekem az derül ki, hogy nem tiszteli a nőket, vagy csak titeket. Persze, lehet hogy nem emiatt viselkedik így.

Mi a véleménye a fiúnak a saját anyjáról? Milyen az ő anyja?

2016. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Az anyja az Isten.

(Tudni kell, hogy ők mindig csak ketten voltak.)

Diplomás, csinos, kedves. Ugyanolyan végzettsége van, mint amit most ő csinál.

2016. máj. 5. 21:12
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
El kell keserítselek hogy ez hosszú távon csak rosszabb lesz. Ha 2 hónap után ezt csinálja akkor most kellene lapátra tenni. Írod hogy rendes okos tisztelettudó fiatalember. Na ez nem igaz. Tedd félre a rózsaszín szemüveged és nézd a helyzetet úgy hogy ezt én mesélem neked. Rögtön látnád hogy egy nagyarcú bunkó. Akármilyen a párom anyja akkor sem nézem le, nem szólogatok be , ha a páromat tisztességgel becsülettel felnevelte. A másik hogy a páromat nem ledöngölöm a földbe hogy a mekiben végzi , hanem akármilyen a helyzet biztatom. ( amúgy alapból nem nézem le aki a mekiben dolgozik mert dolgozik és ugyanolyan értékes ember mint a diplomás) a férjem olyan szakmában végzett ami telített mifelénk de én biztattam és erőt adtam, mindig tudtam hogy idő kérdése és kiemelkedik. Na látod már a különbséget? Menekülj amíg tudsz.
2016. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

a te barátod egy bunkó.

És a helyedben rég kihajítottam volna, milyen alapon néz le bárkit is?!


(ha valaki az én anyukámmal viselkedne így, legyen az bárki, minden gond nélkül megverném és kidobnám otthonról)

22/f

2016. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Snorri ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de a helyedben nagyon meggondolnám, hogy ilyen társ kell e nekem. Később már nem csak anyud lesz terítéken, hanem te is. A szerelmének az édesanyját tisztelnie kellene. Én kikérném magamnak, megkérdezném neki hogy esne, és elmondanám, hogy ha még egyszer tiszteletlenül beszél azzal, aki engem világra hozott, akkor repül. Állj ki magadért, ez megalázó. Senkinek nem hagynám.
2016. máj. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Te soha nem fogsz anyuddal az anyja nyomába érni. Soha nem férkőzhetsz a párosukba.
2016. máj. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom, mérnök lesz a barátod, és reggeltől estig azt magyarázza, hogy csak a mérnökök az igazi emberek, mindenki más alsóbbrendű, értéktelen szemétlény. Aláz is téged, anyukádat is lenézi...


Még jó, hogy egyébként rendes és tisztelettudó, mert különben egy öntelt kis p'öcs, egy felfuvalkodott, arrogáns hólyag lenne.

2016. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez elég komoly dolog..


Egyrészt baromira nem szimpi hogy egy 20 éves kisgyerek "lenéz" egy felnőtt nőt, egy édesanyát, főleg úgy hogy nem csak magában gondolja ezt, hanem ti is észrevettétek. A másik meg hogy ez baromi tiszteletlen veled szemben is. Ha már másért nem, legalább miattad megemberelhetné magát.


Sajnos én is ismertem egy-két ilyen embert. Bekerültek egy jó egyetemre és onnantól kezdve nagyon magas lóról néztek le mindenkit, pedig még messze nem tettek le semmit az asztalra, ahogy a barátod sem. Szerintem egyáltalán nem tartható állapot hogy lenézően gondolkodik rólad és a tanulmányaidról(pedig a jogi tanulmány azért nem piskóta) és az általad szeretett édesanyádról.


De ahogy te is mondod nem csak az lenne a lényeg hogy mit mond hanem hogy magában mit gondol. Te együtt tudnál maradni valakivel aki magában kiröhögi azt amit csinálsz, anyukádat meg kutyának nézi?

2016. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Talán valóban szakítani kéne. Mondjuk, nagyon fájna, mert szeretem.

Előbb beszélek vele, hátha ő csak úgy gondolja, hogy ez "vicces".

2016. máj. 5. 21:30
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ne áltasd nár magad.
2016. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!