Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány évesen normális elköltözn...

Hány évesen normális elköltözni a szülőktől?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert én 19 évesen tettem és sokan mondták, hogy korai, mások meg azt, hogy nem.

Nincs ennek jelentősége, mielőtt blekötnétek, csak kíváncsi vagyok ti itt mit gondoltok erről?



2019. nov. 19. 07:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

19 eves voltam.

Alapbol hamar el akartam koltozni, nehezen jottem ki anyammal. Nagyon keveset tartozkodtam otthon, suli utan mindig estig meloztam, ebbol a penzbol gazdalkodtam, mert volt, hogy kajara sem adott penzt. Mikor 18 elmultam azt mondta, hogy nem mehetek levelezore tanulni, mert akkor nem kapja a csaladit, az neki mekkora penzkieses, ha megis elmegyek levelezore, azt csinalok amit akarok, de onnan takarodas van. Ketszer elmondta, hogy takarodjak ahova akarok (mert nem pakoltam el a szobamban), koltozzek el, amikor harmadjara szolt, el is koltoztem, osszekoltoztem parommal. Iskola mellett baromi nehez volt, ha mamam nem tamogat anyagilag meg mindenhogy, akkor nem sikerul, de anyamtol anyagilag fuggetlen vagyok.

2019. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, azt kihagytam, hogy egyebkent nem volt csoro anyam soha, volt penze mindig, nem eltunk nagylabon, de tudott volna segiteni. Es az a poen az egeszben, hogy visszakapta az elettol, az elettarsa mostmar ugyanezt szajkozza neki lassan 1 eve, hogy takarodjon onnan... Most mar tudja milyen erzes, ha kiakarjak rakni a szurodet es nem tudsz mibe kapaszkodni. :)
2019. nov. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is sok mindentől függ és mindegyiknek megvan az előnye és hátránya . A többiek leírták szépen . Magam részéről csak egy példa : Vannak barátaim akik 18-20 évesen elköltöztek albérletbe és élik az életüket . Elismerték hogy jó meg minden , de saját lakásuk így biztos nem lesz .

Én még mindig a szüleimnél lakok 23 évesen . Cserébe 26 évesen már lesz egy lakásom ! ( tehermentes ) .

Ha valaki építi a jövőjét akkor 30+on is normális ha a szüleivel él :D


Persze aki 40 évesen is apuval/anyuval van és nincs semmi pénze és nagyon dolgozni se akar az már gáz !!!

2019. nov. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Amikor a családdal ez mentálisan és anyagilag megoldható. Nem feltétlen kell neked anygailag készen állni, ha a családdal egy társ vagy, de te készen állsz, és ki akarod próbálni.
2019. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Azért talán a száraz kenyér és a hideg víz megléte esetében nem kellene elköltözni,3-as válaszoló.
2019. nov. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Én 18. születésnapomon jöttem el, akkor tanultam készültem az érettségire, mellette 12 órában dolgoztam egy gyárba és azon felül is dolgoztam, egy albérletet tartottam fel egyedül. Lediplomáztam, most egy tökéletes sikeres ember vagyok, 17 éves a gyerekem és én is ki fogom tenni, az érzelmek a veszteseknek valók, sikerre kell nevelni, nem csicskának.
2019. nov. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem a kortól függ, hanem az anyagi háttértől.

Ha 19 évesen neked van annyi pénzed, hogy saját lakást tudsz venni, akkor szíved joga! Ha albérletre van pénzed, akkor szíved joga!

Aztán takarékoskodj, nehogy aztán arra szorulj, hogy vissza kelljen költöznöd a szülői fészekbe...!


És hitelből nem ér! Vagy vegyél fel hitelt, persze, de aztán tudd is fizetni és nehogy bedőlj, mint az eddigi sok eszetlen devizahiteles…!

2019. nov. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A 18-35 év közöttiek 4%-a lakik a szüleivel a svédeknél.


Tehát nem kor,hanem anyagi kérdés.


Vannak,ahol 3-4 generáció él együtt,na azt nem tartom normálisnak.Az már nyomorgás.


Ha 20 évesen vettek volna nekem is egy lakást,akkor én is szívesebben élnék külön.

Ha viszont egy szoba bérlésével is elmegy minden pénzed,akkor 40 évesen is érdemesebb otthon lakni.

2019. nov. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!