Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lassan szeretnék elköltözni,...

Lassan szeretnék elköltözni, de szüleim nem engedik hogy kidobjam a lomokat, szemetet a szobámból. Normális ez szerintetek?

Figyelt kérdés
Mindig fura hozzáállásuk volt ehhez, semmit nem engedtek kidobni, ha kivittem egy zsákban szemetet a szobámból és meglátták akkor balhét rendeztek hogy mutassam meg mivan benne, mit akarok én kidobni és miért? Az évek alatt odáig fajult ez a dolog, hogy nem mertem kidobni a dolgokat, inkább őrizgetek mindent a szekrénysorban, az ágyneműtartóban. De már minden tele van, már a rendes használható cuccaim elől foglalják a helyet. Mindig is szégyelltem ezt, és féltem attól hogy ha feljön egy barátnőm akkor észreveszi és elítél miatta. Most majd szeretnék elköltözni, vinni a bútorokat is, és csak a valódi dolgaimat vinni magammal, nem a mázsányi szemetet. Itthagyni se tudom, mert azt szégyellném ha turkálnának közte szüleim. Muszáj lesz valami megoldást találnom hogy ki tudjam dobni ezt a sokmindent, de szüleim 0-24 órában itthon vannak, legalább az egyikőjük. És a lakás kialakitása olyan hogy egyből észreveszik ha hatalmas szemeteszsákokkal próbálok kisurranni. A logikus megoldás az lenne ha fizetős konténert rendelnék, mert a mennyisége ezt indokolja, dehát abból világraszóló botrány lenne, hogy hogy merem az ő bele egyezésük nélkül kidobni a cuccaimat. Nem használható dolgokról van szó mielőtt valaki félreértené és pazarló hülyének gondolna, kartondobozok, 10 év iskolai füzetei, szakadt ruhák, szétesett megjavithatatlan cipők, sőt üdítős palackok, kiürült tusfürdős, dezodoros, krémes flakonok, tégelyek. Szóval egy része lom, a többi része valódi szemét.
2014. dec. 22. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyósom a mai napig átkutatja a kukát és visszaviszi a házba, ami szerinte még jó lesz valamire. Kiborító. Ha ott vagyunk náluk, szatyorba gyűjtjük a szemetünket és elhozzuk.
2014. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor költözöl, akkor vidd a kidobandó cuccokat is, zsákold be és jelöld meg, utána szépen kidobod ott.
2014. dec. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak teljesen igaza van. Ha máshogy nem megy.
2014. dec. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

HA nincs más megoldás, költözéskor mindent szépen csomagolj el. A hasznos dolgokat egybe, a haszontalanokat megint egybe. És miután elköltöztél, csak a hasznos dolgokat csomagold ki, a többit pedig dobd ki, ott ahol nem látják. Ha segítenek költözni, akkor beviszed a lakásba, és mikor hazamennek, apránként lehordod őket a kukába.

A füzetek, kartondobozok mehetnek egy papírgyűjtőbe, a többi pedig a rendes szemétbe.

2014. dec. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
És állandóan otthon vannak, vagy nem szoktál takarítani, hogy számon kérik rajtad, ha kiviszed a szemetet? Ugye nem a tegnapi munkanélküli, barátnőhöz költöző lány vagy? :D És miért szégyelled az emlékeket? Az üres flakonokat miért nem dobtad ki eddig, nincs szemetesed? És miért nem vagy képes felnőtt módra végre kiállni magadért...?
2014. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Az hogy 0-24 otthon vannak, az engem nem akadályozna meg.. Alszanak is valamikor nem? :D Ha máskor nem, éjjel 2-kor...
2014. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is,fogod magad aztán leviszed...ne foglalkozz azzal mit gondolnak...ha kell éjjel..
2014. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Bezzeg az én anyám hozzám vágja az üres ásványvizes flakont, ha elfelejtem kivinni...:D
2014. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 tutika19 válasza:
hát érdekes hogy semmit nem hagynak kidobni, hányéves vagy?
2014. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Amire szükséged van, pakold össze,vidd el. A többit meg hagyd ott (dobozokban vagy anélkül). Ha eddig együtt tudtál élni a szeméttel, akkor miért zavar, hogy miután elköltözöl, ott marad? Rakd egy kupacba, mond meg "anyu apu nekem ezekre nincs szükségem. kidobhatom? nem? oké, akkor itt maradnak"
2014. dec. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!