Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket is hosszú távú befekte...

Titeket is hosszú távú befektetésnek tekintenek a szüleitek?

Figyelt kérdés

Nem tagadom, azért írom ki a kérdést, mert most teljesen le vagyok taglózva.

Nyugdíjas anyám a minap heveny hasfájást kapott, orvoshoz nem volt hajlandó menni, amikor rákérdeztek, hogy miért nem vigyáz az egészségére, teljes természetességgel kijelentette mellettem - nem kérdezte -, hogy szerinte a veséje megy tönkre, de tök mindegy, mert én úgyis odaadom neki az enyémet, ha arra kerül a sor. Ez már csak azért is nevetséges, mert sosem voltunk jóban, sőt. Mindig csszegetett az egészséges életmódom miatt is, bezzeg ilyenkor nem baj az, mi? :D

Amikor kérdőre vontam, még meg is magyarázta, hogy a családból mások nem jöhetnek szóba, a testvéreimet szegényeket nem kényszerítené ilyesmire, meg mi az hogy nem adnám oda a szerveimet, nekem ez a kötelességem, hogy őt kisegítsem a bajban anyagilag is meg mindenhogy.

Hát köpni-nyelni nem tudtam. Azt mindesetre ezek után megmondtam, hogy keressen másik donorjelöltet... nem is beszéltünk azóta (azt azért hallottam szegről-végről, hogy kutya baja).


2019. nov. 26. 16:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Rendkívül hihető történet
2019. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Na, most már megmondhatom neki, hogy mások se hiszik el, hogy ekkora szemét :D
2019. nov. 26. 16:50
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
Engem nem. Viszont a többséget a csok, meg ilyesmik miatt szültél. eddig fel sem tűnt?
2019. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%
szültéK
2019. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

"Viszont a többséget a csok, meg ilyesmik miatt szültél."


Ezt te honnan tudod, mindenki elmondja neked, hogy miért szült gyereket? Bírom az ilyen nagyokos megmondó embereket.

2019. nov. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%

Mi van, előző, fáj az igazság? :D

Van, aki elmondja. De mivel van szemem, és veled ellentétben okos vagyok, így látom is...és jókat röhögök rajta, mert annyira szánalmas.

2019. nov. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%
Ez maximum egy Barát közt sorozatban elmegy,a valóságban nemigen...
2019. nov. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Metionin ***** válasza:
72%

Én arcon röhögtem volna :D

Amúgy gyakoribb ez a befektetés dolog, mint gondolnád és persze mint ahogy bevallják. De elég sok szülő tekinti befektetésnek a gyereket olyan szempontból hogy beteljesítse az ő álmait amik nem jöttek össze vagy hogy lesz majd aki ápolja őket öregkorukban. Aztán ők vannak felháborodva amikor kiderül hogy ja nem.

2019. nov. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Igen, amíg örökre hátat nem fordítottam nekik.


Nos, te legalább rádöbbentél, ha kicsit későn is, hogy anyád a tulajdontárgyának és cirka harmadik karjának tekint. Ebből az áldozati sorsból akkor van kitőrés, ha felismered és képes vagy rajta változtatni.


Első lépés az, amit már megtettél: nem állsz vele többé szóba. Soha. A temetésére sem biztos, hogy el kell menni az ilyennek, csak ha meg akarsz róla győződni, hogy biztosan meghalt. És nagyon sajnálom, hogy ilyen anyád van. Van belőlük a világban most rengeteg. Cirka a puszta létük is fölösleges, de amíg élnek, addig anyit kárt okoznak, hogy generációk sora sínyli meg - és a Föld is.


Ja. És Természtetesen szó sincs semmiféle veséről, sem egyéb "támogatásról", amit ő természetesnek vesz. Vagy hogy idézzem a klasszikusokat, ha rosszul is, bocs: "azért a két perces szapora lihegésért, amivel a világra csinált, ne várjon hálát." (Vavyan Fable)


És sorry, hogy kemény vagyok, de nagyon jól ismerem az ilyen "szülők" gyerekeinek sorsát. A legtöbbük a halálos ágyán sem döbben rá, hogy a szüléje áldozata volt - ha tetszik, a hosszútávú befeketetése.

2019. nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem csak viccelt anyukád.


Amúgy tényleg sokan a szocpol miatt szülnek gyereket,mai nevén,CSOK.

Sok agyhalott birka,akinek semmi gazdasági ismerete nincs,és azt hiszik mennyire jól járnak.

Holott az állam 20 évre eladósítja őket,és CSOK nélkül ugyanennyiért,gyerek nélkül is kaphatnának hitelt.

2019. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!