Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hosszú sztori alert.

Figyelt kérdés
2018 szeptemberben költözött el tőlem az ex-feleségem az akkor még 3 éves fiúnkkal, mivel nem működött a házasságunk, nem erőltettük. A különköltözést megelőzően kb. fél évet éltünk elszigetelten a lakás más más végében. Ő talált magának egy srácot és 3 hónap járás után összeköltöztek egy albérletben az enyémtől 15 percnyire, de csak ezután kezdődtek a problémák. Különköltözésünkkor én átvállaltam a ha az ő oldalát nézzük 200.000 forint hitelt, a lakásban lévő kaucióját, az összes vagyontárgyunk árának a felét(illetve amit akart azt vihetett el), valamint adtam neki 100.000 forintot hogy kezdjen valamit magával-induljon el tanulni. Ja és nem utolsó sorban még a válóper előtt megegyeztem vele hogy kap tőlem havonta 50.000 forint gyerektartást, mondván ha már a gyerek feje felett fedő van már akkor célba ért a pénz(utólag belegondolva ez baromság, mert ha én pl normál tartási díjat fizetnék akkor hajléktalan lenne?) A sráccal való összeköltözést követően rohamosan süllyedtek a társadalmi ranglétrán. Hitelre hitelt vettek fel például, persze az ő nevére mivel a srácnak mindenfele van tartozása, vett neki prémium kategóriás telefont csak mert az i8 már nem gyerebe neki stb. Most különmentek és 200.000 forintból kell megéljen, úgy hogy ebből csak a lakás 140.000 forintot emészt fel havonta de feladni készül és le akar költözni Budapesttől 230 kilométerre Békés megyébe és ezentúl a gyermekemet is csak 2 hetente láthatnám, már csak a helybeli problémák miatt is. Magamhoz venni a fiamat nem tudom, sajnos a gyámügy az anyák pártján áll illetve jelenleg 1 fő és 2 mellékállásom van amiből csak 1 a fix és az 24/48-órás. Tervezem a váltást, a lejjebb redukálását a munkahelyek számának, csak sajnos ez eléggé sokszereplős+ még a jelenlegi barátnőmmel is meg kell vitatnom. Lassan összeomlok azt érzem... Imásom a fiamat, hetente elhozom 1-2 napra, szokott nálam is aludni meg ha az exem szólt hogy balhé várható náluk én mindig elhoztam onnan hogy a lehető legkevesebbet érzékelje a fiam a történésekből. Így is, nem tudom milyen traumán mehet át hogy apa már csak heti 1-2x van, az új apa is olyan mint a mese hogy egyszer volt hol nemvolt stb. Az exem az úgy van vele hogy ha nem-tudja megoldani a normális életet saját maga számára ő nemfog csak azért Pesten maradni hogy nekem jó apa-fia kapcsolatom legyen, vagy ha igen akkor tejeljek neki. Mit javasoltok,mit tegyek?

2019. júl. 5. 14:42
 1/7 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

1. Érzeli zsarolás: Ne engedj!

"ő nemfog csak azért Pesten maradni hogy nekem jó apa-fia kapcsolatom legyen, vagy ha igen akkor tejeljek neki" Érzelmi zsarolás, aminek nem szabad engedni. Ha engedsz, akkor anyagilag zsigerelni fog, ráadásul ezen keresztül a barátnőddel való kapcsolatodat is rombolja.

Békés megyében lényegesen kevesebb a munka, főleg olyan embernek, akit érdemes volt 100.000 Ft-tal tanulásra motiválni.

2. Költözés: A gyerek után menni csak akkor szabad, ha nagyon-nagyon jó lehetőséget kapasz a Viharsarokban. Békés megye nem egy húzóerő sajnos. Én is onnan vagyok.

3. Felügyelet: A felügyeletért érdemes lenne indítani egy pert, és ha az nem jön be, akkor tiszta lelkiismerettel mondhatod, hogy minden ésszerűt megpróbáltál.

2019. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Szomorú történet, de ha elkezded pénzelni a volt nejed, akkor örök életbe zsarolni fog azzal, hogy ha nem adsz még több pénzt, akkor visszamegy Békés megyébe.

Itt nincs jó megoldás. Vagy te is tönkremész anyagilag és sosem fogsz talpra állni, vagy vállalod, hogy ritkábban láthatod a gyerekedet.

Te döntesz.

2019. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmikepp ne fizess neki, kapott mar eleget! Kerdezz meg egy ugyvedet, hatha tud valami okosat - en nem ertek hozza sajnos, csak egy javaslat. Sok sikert es kitartast!
2019. júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Laktam én is Békés megyében. Onnan csak felfele jönnek az emberek, visszaköltözni nagy butaság még úgyis hogy ott vannak a szülők, a testvérek. Mindenki azzal jön hogy aki keresi a munkát az találja is, ez igaz Pesten, de ott még mindig él az a "mozgalom" hogy 100-an állnak utánad a sorban. Nem bírom én sem már jobban anyagilag sajnos... De ez őt hidegen hagyja. Mikor összeköltöztek a sráccal én költöztettem őket, én pakoltam át a palijával mindenüket, mikor rosszban voltak elhoztam onnan hogy ne lássa, sok esetben pénztől estem el mivel pl alkalmi ejszakas munkam elott 2-3 oraval osszekaptak. Anyagilag is kisegítettem őket mikor rosszul álltak. Mikor a gyerek betegvolt a szemével én nem mentem bele semmilyen kompromisszumba, másnap vittem magánrendelésre stb. Ezeket nem nézi senki
2019. júl. 5. 15:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én(már ha komoly az új lány), rendbetenném az életem és megküzdenék a gyerekért. Nem lehetetlen, nekem is sikerült mind két gyerkőcnél. Igaz a volt asdzony tartásdíjat sose fizetett. De nem is azért váltam el.
2019. júl. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5%

(még egy ember, akinek "fiúja" van, ráadásul a feleségével közösen...)

(gyerek feje fölé nem fedő kell, hanem fedél...)

Ha imádnád a gyereket, akkor nem a kifogásokat keresnéd, hogy miért nincs nálad, hanem a megoldásokat. Eddig simán hagytad, hogy a pároddal meg a balhés tróger palijával lakjon, már bocs, de ha a "lehető legkevesebbet érzékelje" lett volna a cél, meg érdekelt volna, milyen traumán ment át, akkor nem arra hivatkoznál, hogy milyen munkád van, meg mit szól hozzá az új barátnőd, hanem keresnél másik munkát, az ex meg elmehetne dolgozni vagy húzhatna haza Békésbe. Ne hagyd, hogy megfejjen.

2019. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%
Most a #6 csak azért lett lepontozva, mert szóvá merte tenni a nyelvtani hibákat? Gratulálok. Mert amúgy maximálisan igaza van a teljes válaszában.
2019. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!