Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te is így gondolkodnál, ha...

Te is így gondolkodnál, ha sose éltél volna az apáddal és a testvéreiddel? (Hosszú)

Figyelt kérdés

A mostohafiam (22), aki soha nem lakott velünk és előttem az apjával is csak fél évet és csak azért, hogy használhassa a számítógépét éjjelente játékre, meg hogy ne kelljen a mostohaapjával egy légtérben lennie. Tehát ő kijelentette az apjának, hogy én vagyok mindenért a hibás, ami vele és a testvéreivel történt és én üldöztem el mindenkit.

A testvérei ugyanis éltek velünk, de egyeske csak pár hetet utána kitettük, mert felnőtt dolgozó ember volt, aki keménydrogokat tárolt a lakásunkban és ez nekem (és az apjának se) tetszett. Ketteske csak rendszeresen drogot fogyasztott a lakásban, folyamatosan be volt állva, sajnos minden kísérlet a szakemberhez iranyitasra, valtozasra megbukott, mivel kiskorú gyerekek mellett tette ezt napi szinten választás elé allitottuk és ő inkabb elment. Harmaska kamaszkora bekoszontevel elkezdett kettos eletet elni (iszogatott stikaban, hazudozott ossze-vissza), amikor kissé tobb fejmosast kapott, hogy nem kellene spiccesen iskolaba es edzesekre jarni, akkor gyorsan elkoltozott edesanyjahoz.


A kerdesben szereplo mostohafiu viszont szinten nem akarna droghasznalo tesojaval elni, mert mint elmondta egy szemet, sunyi alak, aki nem fizetne, nem takaritana es kulonben is undorito vele egyutt lakni. Ezt kovetoen pedig kifejtette minden az en hibam, miattam koltozott el mindenki az apjuktól.


Komolyan van mas is, aki így gondolkodna? (O is egykori drogos, a tesoi elottem raszoktak a drogra, mielott valaki megszólna, hogy biztos miattam.) Van aki eltűrné, hogy otthon drogot taroljon, hasznaljon barki is, vagy megdicsérné a gyerekét, ha hazudik, iszik, nem tanul? Hozzáteszem anyuka kidobta egyesket, kettesket es a kerdesben szereplo fiat is.


2019. szept. 30. 02:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem üldöztél el senkit, módjukban állt anyukájukhoz költözni. A leírtak alapján a fiatalember az életével elégedetlen és vádaskodik. Mást mindig könnyebb hibáztatni.

Azt nem tudom, mi okozhatta a nevelés során, hogy ennyi gyerekkel hasonló problémák vannak (függőség)

2019. szept. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazán feleslegesen írtál ennyit.

A két dolog nem függ össze, viszont arról, ami a kérdés szempontjából számítana (azaz, hogy milyen sorrendben, milyen körülmények között történt a válás és a ti kapcsolatotok kialakulása) egy szót sem ejtettél.

Drogos kölykökre kár szót vesztegetni.

2019. szept. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, drogosoktól mit vártál? Alap nekik hogy ők nem felelnek semmiért.
2019. szept. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tűrök meg drogot a házamban, és drogosokat sem. A saját házamban , saját életemben csak eldönthetem, hogy kivel, hogyan akarok élni. Ebbe drogos nem fér bele.
2019. szept. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

"Hozzáteszem anyuka kidobta egyesket, kettesket es a kerdesben szereplo fiat is."


Ez a mondatod a kulcs. EMIATT drogozik, emiatt balhézik, emiatt van teli haraggal, emiatt van minden baja. Réges-régen pszichiáternél volna a helyük. A tévhittel ellentétben létezik ifjúsági pszichiáter is, ingyen is (TB-re), és általában tud segíteni.

2019. szept. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia kellene nekik, nem feltétlenül pszichiáter.
2019. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem üldöztél el senkit.

Normális ember drogosokat nem tűr meg a lakásában,főleg ha gyerekei is vannak.

2019. szept. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"Ez a mondatod a kulcs. EMIATT drogozik, emiatt balhézik, emiatt van teli haraggal" Te megcseréled az okot és okozatot. Nem azért drogos mert kidobták, hanem azért dobták ki mert drogos.
2019. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

5-os: 8-as irta jol. Nem fogalmaztam egyértelműen. Anyjuk ugyanúgy a drogozás miatt dobta/küldte el őket. (A droghasználatot sajnos előttem kezdték.)


2-es: kérdés szempontjából lényegtelen. De a kíváncsiságodat kielégítem: édesanyjuk már válás közben összejött a mostohaapával, közös gyerek mint az expressz jött, édesapa szingli apaként tengette magát, egy pár évre a válásra egy egyéves barátnős viszonya volt. Én nagyon sokára jöttem a színtérre a váláshoz képest és már kamaszok/felnőttek voltak a gyerekek.


Igen pszichiáter/addiktológus/rehab kisérlet (elkezdte abbahagyta elkezdte abbahagyta aztán elengedték, stb. mind megvolt. Igény már kevesebb volt rá.

2019. szept. 30. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!