Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim túlságosan konzervat...

A szüleim túlságosan konzervatívak, mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok,egyetemista. Maradi szülők gyereke vagyok, és a nevelésük ellenére már korán éreztem, hogy nem értek egyet a világnézeteikkel. Túlságosan rossznak látják a világot, folyton ráhatással akarnak lenni az életemre, mindig ellenőriznek, mindenbe beleszólnak. Ennek az lett az eredménye, hogy nincs köztünk túlzott bizalmi viszony, bármi olyan történik az életemben amiről tudom, hogy nem örülnének neki, eltitkolom, vagy kénytelen vagyok hazudni. Középiskola alatt ezt tökélyre fejlesztettem, de nem örülök neki hogy konkrétan hazudozással kell élnem az életem. Azt hittem az egyetem alatt majd változik, de akkor közölték, hogy nem mehetek koleszbe vagy albérletbe, szépen maradok itthon, itt a helyem. (Budapestiek vagyunk így nem gáz a bejárás, csak mégis jó lett volna a saját talpamra állni) Annak hatására egyébként hogy ennyire szigorúak, bekerültem úgy az egyetemre, hogy nem kell fizetnem érte, de nem szeretem. Alapvetően sem akartam egyetemre menni, de amikor ezt megemlítettem olyan patáliát csaptak, hogy rossz volt hallgatni. Így hát bekerültem, de nem lett jobb a helyzet. Ugyanaz megy, mint középiskolában. Ha bulizni megyek, vagy csak beülök egy kávéra a barátnőimmel, akkor hazudnom kell, és ebbe kezdek belefáradni. Mivel saját keresetem nincs, a szüleim meg "zsebpénzt" soha nem adnak, ezért párszor felvetettem, hogy dolgozhatnék. Természetesen megtiltották, mondván a tanulás az első, dolgozni ráérek még. A helyzet azonban pár hónapja megváltozott, mert megismertem valakit. Felmerült, hogy összeköltöznénk, de természetesen a szüleim nem tudnak a kapcsolatomról. (Teljesen abban a hitben vannak hogy soha nem volt még barátom) A dolog ott gubancos, hogy külföldre mennénk. Én ott hagynám az egyetemet, amit amúgy is utálok, és elkezdenék dolgozni. Na most, az már nem is kérdés hogy megyek, de nem tudom ezt hogy tudnám beadagolni úgy a szüleimnek, hogy ne kapjanak menten agyvérzést. Tudom, hogy eléjük kell állnom, hogy anya-apa ez van, de ötleteket szeretnék, hogy miképp vezessem fel a dolgokat. Van valami módszer hogy kíméletesebb legyen, vagy kevésbé legyen belőle sértődés?

(Egyébként nem azok a fajta szülők, akikkel le lehet ülni egy kompromisszumos beszélgetésre.)

Bocsi ha hosszú lett, de úgy éreztem érthetőbb ha teljes egészében felvázolom a helyzetet. Amúgy előre is köszönöm a segítséget. L/19


2019. dec. 3. 17:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Állj eléjük kész tervvel és állásajánlattal. Szerintem egy már meglévő állásajánlat meggyőzőbb, és esélyes, hogy azt jobban támogatnák, mint a bizonytalant. Ha valamilyen módon kapcsolódik az állás az egyetemi tanulmányaidhoz, akkor még azt is mondhatod nekik, hogy a gyakorlatban szeretnéd megtapasztalni, hogy mi a szakodnak az értelme.
2019. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

Eleted végéig sajnálni fogod,amit kiterveltél!

El akarsz menni egy olyannal,akit még alig ismersz?!Azt hiszed,hogy külföldön minden olyan jó és könnyü.Mosogatni vagy takaritani akarsz?!Tedd meg,legalább tanulsz a hibáidból.

2019. dec. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonymousreview60 ***** válasza:
70%

#1 jól írta.

Még:

0 körüli az esélye, hogy a 19 évesen megismert pároddal együtt maradj. Mi a terv arra az esetre, ha ez a külföldi lét alatt történik?

2019. dec. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Kulfoldon elek, es orulok, hogy kijottem, de(!) en azert elobb befejeztem az egyetemet. Mert nekem mazlim volt, es van itt jo munkam, nem mosogatok. De ha nem jott volna be a dolog es haza kellene mennem, egy erettsegivel kb kitorolhetnem a valagamat otthon... Igy ha megis ugy lenne, h menni kell, van vmi vegzettsegem.

Illetve nem tudom, h hova kulfoldre, de 5 evvel ezelott Angliaba nekem kellett kb 400.000 ft indulo toke (alberlet, kaja, utazas stb) ha meg nem dolgozol, es nincs zsebpenz, ezt a szuleidtol fogod kerni?

2019. dec. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Végig azt bizonyítod, hogy a szüleiddel nem lehet értelmesen beszélni. Amit az alapján, amit írsz, el is hiszek. Gondolod, ha a barátnőiddel sem ülhetsz be kávézni, akkor valaha is elfogadnák ezt az opciót??

18 elmúltál, csomagold össze a legszükségesebbeket, és szó nélkül menj. Majd utána felhívod őket, hogy nem raboltak el.


Az viszont, hogy egy pár hónapos kapcsolattal, 0 anyagiakkal külföldre menj, a legnagyobb butaság.


Ha nem tesztelő kamukérdés az egész :)

2019. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Én biztos nem lennék olyan hülye, hogy végzettség nélkül külföldre menjek egy olyan emberrel, akivel még egy percet se éltem együtt.
2019. dec. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A pár hónap alatt egész pontosan 9 hónapot értek. 9 hónapja vagyunk együtt, kb egy éve ismerem. Bocsi, nem voltam ez ügyben túl konkrét. Természetesen van konkrét tervem, hogy mit fogok csinálni odakint, és ha nem is jön össze valami még mindig hazajöhetek, de legalább a saját talpamra álltam.
2019. dec. 3. 18:14
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Pont ezen gondolkodtam, hova jönnél haza? A szüleid szerintem ez után tuti látni se akarnának. Legalább is egy ideig.
2019. dec. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Írod, hogy saját kereseted nincs, a szüleidtől pedig úgymond zsebpénzt se kapsz, akkor milyen pénzből mennél ki?

A másik dolog, hogy arról nem írsz, hogy lenne e már fix munka vagy majd ha kimentek azután kerestek munkát. Amúgy szerintem nagy felelőtlenség és ostobaság bizonyos kezdőtőke nélkül kimenni, még akkor is, ha biztosra lenne azonnal munka.

2019. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Szerinted, ha a szüleid a barátnőiddel alig engednek el és azt sem tudják, hogy "már" 9 hónapja van barátod, akkor BÁRHOGY elő lehet nekik jól adni, hogy te most külföldre mész, ott hagyod a sulit és összeköltözöl egy számukra vadidegennel.

Nincs pénzed, van egy (magyar) érettségid és azt hiszed egy 9 hónapos kapcsolat már egy életbiztosítás. Legalább beszéled a nyelvet, ahová mennél vagy még azt sem?

Nagyon, NAGYON gondold át mit csinálsz most az életeddel.

2019. dec. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!