Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek helyesen cselekedt...

Szerintetek helyesen cselekedtem/cselekedtünk ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A szüleim még kiskoromban elváltak, én apával élek, anyának pedig van egy élettársa, akinek van egy 15 éves lánya. Sosem volt jó a kapcsolatunk a lánnyal, amit részben annak tulajdonítok, hogy az apja sem szeret engem, és kiskorától kezdve ellenem hangolja(5 volt a lány mikor megismerkedtek anyával)

Múlthét pénteken, a barátom és én moziba akartunk menni, de előtte beugrottunk az egyik kocsmába, hogy a barátom odaadja a bátyjának a lakáskulcsot. Mikor bementem nagyon meglepődtem, mert a mostohatesóm egy kb 25 éves pasi ölében ült, és elég lengén volt öltözve egy őszi estéhez, és a saját korához képest. Igazából engem ez nem nagyon érdekel, mert sosem volt olyan jó a kapcsolatunk, meg az utóbbi időben elég utálatos is velem. Szóval találkozott a tekintetünk, de ő elfordította a fejét. A barátom közben elment megkeresni a bátyját, én meg ottmaradtam egy pár ismerőssel beszélgetni. Kb egy 10 perc múlva elindultam a mosdóba, amihez ha el akarunk jutni, akkor ki kell menni az épületből, át egy másikba. Itt elég sötét volt, kb egy sikátorszerűség. Mikor itt mentem egy barátnőmmel, hallottam hogy a mostohatesóm azt mondja hogy "Légyszi ne" de ezt vagy 2x-3x elismételte. Elindultunk a hang irányába, és a fent említett pasi akkor nyomta neki a mostohahúgomat a falnak, és matatott a felsője alatt. A lányon látszott hogy ellenkezik, meg mikor odaértem hallottam hogy szipog. Ekkor nem gondolkoztam, odamentem a pasi hoz és szóltam neki hogy álljon le(tudom hülyeség volt ilyen hirtelen letámadni, de én is meg voltam ijedve) Ekkor a pasi nekem állt, meg lökdösött, rángatta a kezemet, meg azt mondta hogy azt csinál a csajjal amit akar. Ekkor jött közbe a pasim, akinek a barátnőm elment szólni. Neki is nekiállt a pasi, de őt sem kellett félteni. Amerikai focizik, szóval nem is valami sovány, plusz egy fejjel magasabb volt a 25 éves pasinál. Felszorította a falra, megfenyegette hogy mégegyszer ne merjen hozzámnyúlni meg stb. Ezután a húgom vissza akart menni bulizni, de azt mondta neki a barátom, hogy takarodjon befelé a kocsiba, vagy ha ő rakja be, akkor onnan biztos nem száll ki(itt már elismerem nagyon ideges volt)Erre a kiscsaj megijedt, és beült a kocsiba. Hazavittük, de előtte próbáltam a mostohaapámat hívni, aki nem vette fel(anyát nem tudtam, mert éjszakás volt) és 2x is megálltunk az útszélén hányni a csajjal. Másnap a barátom átvitt anyánál, mert volt nála olyan cuccom amit el akartam hozni. Erre a nevelőapám neki áll a barátomnak, hogy hogy beszél a lányával,meg hogy mi az hogy hazahurcoljuk az éjszaka közepén. Erre a barátom azt mondta, hogy bocs, majd legközelebb hagyom megerőszakolni. Erre a nevelőapám nekünk állt, hogy az sem a mi dolgunk lesz. Anyám csak annyit mondott hogy hagyjuk rá majd megnyugszik. Vasárnaponként anyáéknál szoktunk ebédelni, és a barátom is mindig meg van hívva. Anya viszont szombat este hívott, hogy légyszíves ne hozzam majd a barátomat, vagy akkor én se jöjjek. Én erre azt mondtam hogy akkor én sem megyek, mert nem hiszem hogy ebben mi lennénk a rosszak. Erre anya besértődött, és kb 1 hete nem beszél velem.

Szerintetek rosszul tettük hogy elhoztam a mostohahúgomat? Vagy az rossz döntés volt hogy nem mentem el az ebédre?

18/L


2019. nov. 23. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem döntöttetek egyik esetben sem rosszul. 43 éves vagyok, nincs gyerekem, ha én lennék a helyükben nagyon büszke lennék rád, és a barátodra is, hogy beparancsolta a kocsiba!
2019. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Kérdezd meg a mostohatesódat, hogy kell-e neki segítség, mert azt látod, hogy problémái vannak otthon ill. kérdezd meg, hogy szeretne-e feljelentést tenni a pasi ellen, ha igen, akkor segítetek.

Ha nemet mond, akkor is biztosítsd róla, hogy hozzád bármikor fordulhat.


Anyáddal meg nem kell tartani a kapcsolatot, gondolom a padas veri őt is és a lányát is.

2019. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jól tettétek, hogy hazavittétek a mostohatesód. 23N
2019. nov. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Ez a Marichuy egyik része amúgy🤣🤣😆😆
2019. nov. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem néztem a Marichuyt:)
2019. nov. 23. 14:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyira örülök, amikor tapasztalom, hogy ilyen emberek is vannak, mint ti.
2019. nov. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!