Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki rossz körülmények között...

Aki rossz körülmények között nőtt fel, miért gondolja azt, h majd ő jobban fogja csinálni?

Figyelt kérdés

Ugye legtöbbször nem ez történik. És valamiért mégis gyereket vállalnak az emberek. Én most 25 éves vagyok, megtaláltam a helyem a világban, mégis tudom, hogy rossz szülő lennék.


Több volt osztálytársam szült már, és nekik is borzalmasak voltak a szülei. Most nem részletezem, de tényleg. Ismertem őket. Nem vagyunk már olyanba, hogy erre rákérdezzek náluk.


De ha itt van valaki aki rossz családból jött, és mégis gyereket szeretne, az hogy van ezzel?



2019. dec. 11. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem törvényszerű. Ismerek olyat aki nagyon rossz családból származik és kíváló anya és olyat is aki jó családból és csapnivaló anya.
2019. dec. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Nekem anyukám alkoholizmusa és apa hiány miatt volt rossz gyerekkorom. Mikor anyukám nem ivott, nem volt gond. Sajnos az alkohol teljesen kifordította magából. Én nem iszom és megbízható férvival vállaltam a gyerekeimet. Úgyhogy ami az én gyerekkoromat elrontotta, az nálunk nem állt fent.
2019. dec. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem feltétlenül gondolja úgy.
2019. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Nah az én férjem pont ebbe a kategóriába tartozik. Az apja alkoholista volt, 12 éves korában látta utoljára. Összeházasodott velem, aki már attól rosszul van, ha egy szerette iszik a közelébe. 5 éve vagyunk házasok, van egy 2éves gyerekünk, de én 5 éve nem láttam a férjemet alkoholt inni. Bár nem mondható ki biztosra, hogy ez 10 év múlva is így lesz, de én pl nem tűröm meg a lakásomban az alkoholt, így határozottan kevesebb az esély arra, hogy bármelyikünk is alkoholista lesz.


Én szegény családból származom, leginkább emiatt szenvedtem gyermekkoromban, ezért nem is tervezünk kettőnél több gyereket. 2 gyereket a jelenlegi anyagi helyzetünkkel még tisztességesen el tudunk tartani.


Egyébként pedig sok esély van rá, hogy azok akik rossz körülmények között nőttek fel, azok ki tudnak ebből törni és jobb körülményeket tudnak biztosítani a saját gyermekeiknek, hiszen a világ sokat változott, pl 1994 óta mióta megszülettem. Ma már nem csak az őrültek járnak pszichológushoz, bárkinek lehetősége van bármit megtalálni az interneten, sok helyről tudnak a fiatalok segítséget kapni.

2019. dec. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem törvényszerű, hogy akinek a szülei rosszak voltak, akkor ő is az lesz. Van, aki önfejlesztéssel jobb mintát képes továbbadni. Az én nagyapám alkoholista volt, az apám meg kerüli az alkoholt és jó apa volt. Most, akkor ő sem vállalt volna gyereket ezért? Nem a szüleink klónjai vagyunk szerencsére!
2019. dec. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vannak kivételek de többnyire nem ez van. Voltak erre kutatások, hogy ha valaki szegény iskolázatlan családba születik, akkor ő is szegény lesz, és iskolázatlan. Vagy ha van mentális beteg a családban, akkor a gyerek is valamilyen módon az lesz. De számok sem kellenek. Egy csomó ember nagyon szrul néz ki, és borzalmasan érzi magát. Lehet látni az utcán, meg a boltokba.
2019. dec. 13. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!