Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben belemennétek...

Ebben az esetben belemennétek a zsebpénz rendszerbe 9. -es gyereknél?

Figyelt kérdés

Eddig nem kapott zsebpénzt, ha kellett valami neki, ment valahová, akkor adtunk neki. Ebből sosem volt probléma, igazából nem nagyon van olyan, amit ne kapott volna meg előbb, vagy utóbb. De most kitalálta, hogy ő szeretné megkapni az egészet a hónap elején, mert unja, hogy mindig megkérdezzük, mire költötte el, amit kapott. És hogy a barátnői is így kapják a pénzüket.


Hétközben nem szoktam főzni, ő suli után általában be szokott ülni valahová vagy a nagynénjével, vagy a barátnőivel. Utána különórákra megy (spanyol, matek). Szokott kéthetente járni kozmetikushoz, és manikűröshöz, meg most szempilláért is könyörög, de azon még vacillálok... Szóval ezekre a pénzt megkapná egyben, és még ezen felül a "zsebpénzt", hogyha mennek valahová a barátnőivel, vagy meginna egy teát, limonádét stb. De félek, hogy mivel ez egy nagyobb összeg lenne, elköltené már az első héten valamire, aztán utána ott lenne a 0-val. Emlékszem, egyetemistaként ha nagyon spóroltam valamire, simán kihagytam az ebédet, hogy megmaradjon a zsebpénzem. Mivel napközben dolgozunk a férjemmel, nem tudnánk követni, hogy biztosan vett-e ebédet magának, stb.


2019. dec. 14. 18:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%
Most nem azért, de minek egy ennyi idős gyereknek kéthetente kozmetikus meg manikűrös? Adjátok oda neki a pénzt, de ne kapjon többet, ha egy hét alatt elkölti. Kaját meg vigyen magával otthonról.
2019. dec. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
Neked sincs arányérzéked, meg valószínűleg a gyereknek sem. Két hetente kozmetikus, manikűrős, esetleg műszempilla 9-esen.. Ossza be max. 1 hétre, de ne is adj neki, ha elfogyott.
2019. dec. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Mi a baj a kozmetikussal? 13 éves kora óta jár, befesti és kiszedi a szemöldökét, ennyi. Jobb, mintha itthon esne neki egyedül, vagy barátnőkkel, és szedné vékonyra, hogy aztán közröhej tárgya legyen. Én is kiskamaszként kezdtem el járni, mert sötét a hajam, és hófehér volt a bőröm. Nem lesz ettől rosszabb ember.


Manikűröshöz pedig azért jár, mert körömrágós volt régen, sokszor véresre rágta, kaparta a körmeit, ujjait. Egyszerű, nude géllakk, természetes formára reszelve. Nem hatalmas műkörmök, a szivárvány összes színében. Amióta meg vannak csinálva szépre a körmei, hozzájuk sem nyúl.

2019. dec. 14. 18:31
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

Add oda neki a havi összeget, amit eddig apránként megkapott, de többet ne, akkor sem, ha egy hét alatt elfogy az egész. Ugyanis a zsebpénznek nem az a célja, hogy a gyereknek ne kelljen kérni, hanem hogy megtanulja beosztani azt, amit kap.

Ez természtesen azzal jár, hogy eleinte lesznek olyan idöszakok, amikor kifogyott a pénze, de éppen ez ez egész értelme.

2019. dec. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

osztom az előttem lévők véleményét

pár hónap alatt megtanulja majd beosztani ami van

a lényeg h ha elfogy akkor se adjatok többet mint amit eredetileg megbeszéltetek!!!


ha nem így tesztek 2x annyit el fog költeni a semmire és egy feneketlen pénznyelő lesz


amúgy nekem 3. óta heti zsebpénzt kaptak a gyerekek majd felsőben havit. pár hónap alatt megtanulták kezelni ami van nekik :)

2019. dec. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

A zsebpénz pont arra való, hogy megtanuljon bánni a pénzzel. Ha elkölti egyben az egészet és nem marad belőle a hónap hátra lévő részébe, akkor majd tanul belőle és legközelebb jobban beosztja.

De ehhez az kell, hogy te is tartsd magad hozzá és ne adj többet, ha elveri. Felnőttként sem fogja kisegíteni a főnök hónap közepén még egy fizetéssel.

Szerintem nagyon hasznos dolog a zsebpénz, én már általános elejétől fogva adok (Nyilván az összeg az évek során változik, az elején csak jelképes)

2019. dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%
Hát a te gondolkodásoddal, felfogásoddal is baj van, nem csak a gyerekével...van kire üssön.
2019. dec. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek az előző kommentekkel
2019. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
25%

Hat nem tudom mennyire megbizhato a lanyod es milyen a tarsasaga.

Leirom en hohy csinalnam a helyedben: pont annyit adnek neki, amennyit eddig is kifozettel a kozmetikusra/manikurosre (es legyen hozzajuk elerhetoseged!!!) es az ebedjere. A zsebpenzt azonban nagyon minimalizald le. Nagyon nagyon. Mert kulonben az tortenhet, ami nalunk tortent:


Ferjem lanya 8.-ig semmi zsebpenzt nem kapott, viszont addig barmi kellett neki apja es anyja is ele tette. Markas ruhakban jarattak, kiejtett valamit a szajan az megvolt (o is kozmetikus havonta, etterem, meki, mozi blablabal).

En oktondi kitalaltam, hogy hat ideje lenne megtanulnia bannia a penzzel es ne aputol erjen folyton, hanem kapjon havi x ezret (beleferjen egy starbucks, egy mozi, limonade a csajokkal, extra chips, csoki es persze ha kell ujabb 100-adik markas ruha, akkor abbol tegyen felre es sporolja ki).


Azt hittuk mukodik a rendszer. Neha lattam a szobajaban kallodni bolti blokkokat, amik szerint volt boven koltes csokira, csipszre (amibol mi meg se lettunk kinalva😂).


Aztan ket ev mulva jott a pofara eses (elotte nehany aggaszto jel is akadt, de nem vettuk komolyan): a kis holgy bizony nem tudott mit kezdeni ennyire sok zsebpenzzel es nem am kavezgatott, vagy mozizott belole, hanem "kocsmazott", draga piakat ittak, hazibuliztak ahova vette a draga ajandekokat es a piakat...

Sose gondoltam volna, hogy a mi fejunket hazugsagokkal tomi tele es ennyire kijatszik mindenkit. Lebukott. Beszuntettuk a zsebpenzt. Most anyjatol kap, nyilvan most o nem tudja mire kolti. Es nalunk is ha kerdeztuk mire kolti felhaborodva kozolte mi kozunk hozza.

2019. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem az alap, hogy ha a szülőktől kap az embert pénzt, akkor azzal (ha kérik a szulok) számoljon el

Nem kell 5 forintra pontosan, de azért kb tudja már a szülő, hogy mire költötte


Baratomeknal az volt, hogy csak akkor kaptak meg a következő havi zsebpénzt, ha az elozorol megmutatták a “kimutatást”, amit egyedül vezettek arról, hogy adott hónapban mire költöttek

2019. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!