Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogyha mindent...

Mit tegyek hogyha mindent megteszek azért hogy jó legyen a szüleimnek, mégis a nevelőanyám kiabál egyfolytában velem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nevelő anyukám az úr a házban, apukámat mindenben befolyásolja. Sajnos nekem semmibe sincsen beleszólásom, és ha úgy vesszük apumnak sem. Segítek nekik mindenben, apukám meg is ért, de a nevelőanyum egyáltalán nem. Vagy keveset segítek, vagy túl sokat. Hát igen, nehéz eset az biztos, tudom hogy jót akar,de hiába szólok apumnak hogy beszéljen vele, nem teszi. Viszont ha én beszélnék vele akkor nagy valószínűséggel semmit nem tehetnék az életem végéig. A válaszokat előre is köszönöm.

#család #vita #nevelőanyu
2019. dec. 19. 19:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Az ilyeneket hagyni kell a fenébe, és elköltözni minnél hamarabb.
2019. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%
Édesanyád?
2019. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

"Viszont ha én beszélnék vele akkor nagy valószínűséggel semmit nem tehetnék az életem végéig."


WTF???

2019. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, a nevelő anyád is ugyanolyan humanoid lény, mint bárki, nem fog Téged mindenhova követni és ciki helyzetbe hozni.


Ha felnőtt ember vagy, fogod magad, oszt elmész. Apád meg vagy tököt növeszt és kidobja ezt a perszónát a vérbe, vagy nem, ő dolga, felnőtt ember.


Ja, és hagyd abba a megfelelni akarást, csak a saját életedet teszed tönkre!

2019. dec. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Ha kiabál, némán otthagyod, átmész egy másik szobába. Ha nagyon megy utánad, akkor megállsz, belenézel a képébe, egy szót se szólsz, esetleg csodálkozó arcot vágsz, és egyik füleden be, a másikon ki. Ne is gondolj bele, hogy mit mond, mert nem is érdekes. Ne is foglalkozz vele, mintha filmet néznél. Roppantul fogja idegesíteni, de nincs ellene gyógymódja. Nem tud rajtad bosszút állni, etetni meg fedelet biztosítani a fejed fölé kénytelen, mást meg úgyse tesz. Amint dolgozókorba kerülsz, el kell költözni és hátra se nézni.
2019. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Azt hiszem nem szeret téged a nevelőanyád. Ezen valószínűleg nem fogsz tudni változtatni. Csak apádra számíthatsz, hogy a sarkára áll. Beszélj apáddal, hogy lépjen fel a történések ellen.
2019. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Hany eves vagy es mirol.van szó? Mert ebbol semmi.nem.derul ki "Segítek nekik mindenben, apukám meg is ért, de a nevelőanyum egyáltalán nem. Vagy keveset segítek, vagy túl sokat" hazimunkarol.van szo???


Mert erre van egy nagyon egyszeru es jo megoldas: keszitsetek egy tablazatot, amiben nagyjabol az osszes hazimunka szerepel es x eeljetek be (vagy ők neked), hogy melyik nap.mik a te feladataid pl szemetet leviszed, ruhat hajtogatsz. Es ha van neveloanyaenak barmi egyeb jogos elvarasa pl. ne ejfelkor massz le/ki ajtocsapkodas kisereteben a kukakhoz, akkor azt is tisztazzatok. Ebben apud tud segiteni. Neki elmondod, o keg talalja a neveloanyaenak es utana majd toluk jon vissza a nagy otlet es te meg mèg orulsz is neki.. Es ilyen beosztas utan, hq nagyon akarnal meg valamiben segiteni, akkor kerdezd meg MIT SEGITHETSZ?


Sajnos neveloanyakent es anyakent is tudom, hohy neha a kevesebb a tobb. Volt, hogy ferjem lanyat megkertem menjen le a booltba, mert valami hianyzitt az ebedhez. Reggel 8-kor megkertem moneta ok lemegy. Aztan delutan 2-kor elindult...mondtam ne faradjon. Valoszinu fogalma nem volt ebedet mennsi ido kesziteni vagy pont ebhen remenykedett, hogy megussza a boltba menest (bocs ez rossz poen). Vagy megkertem.teregessen ki es a ruhakat egymas hegyen hatan mintha harmonikakat keszitett vopna beloluk felnyomta a szarito felere es szerinte jo van az ugy. Amikor meg magatol nekiallt felmosni nem tudom mit ontott a vizbe de rqgadt az egesz oakas...igaz en nem pampogtam.neki. Csak apukajanak mondtam jaaaaj nehohy kar ezt se tanitotta meg sose a gyerekenek. (Mert ha mertem szolni szepen jott a pofavagas vagy a szemmeresztes, amit itt irt is valamelyik k...okos kölyök:-)).

Szoval ha ugy segitenel, hihy megkerded mit es hogy szeretne szerinte hohy jo es utana ugy is csinalnad, akkor megusznal egy csomo konfliktust. Par ev es utana meg ugyis elkoltozol. Viszont apad remelhetoleg hosszu eletu lesz es legalabb halalaog lesz valaki mellette.

2019. dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
40%

Na de mik azok a dolgok, amikért kiabál? Ha nem jogos, akkor kérd ki magadnak, veled ne kiabáljon senki.

Normálisan is lehet szólni valamiért.

Hogy nevelőanyád az úr a háznál nyilván azért van, mert apukád nem végzi el a házimunkák felét.

Mindig az az úr a háznál, aki dolgozik vele. Itt most nem a munkahelyet, hanem a háztartást értem.

2019. dec. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Nevelőről van szó, nem a saját anyukádról. Ergo semmi joga nincs veled üvöltözni, örüljön hogy alapból besegítesz. Írtad apud papucs, de azt vettem le, hogy nem utál, nem fordította ellened "még" a nő, ergo ha te visszakiabálsz akkor apád inkább "kimarad" és nem beáll valamelyik oldalra. Szóval nyugodtan a sarkadra állhatsz, akár egy "K_ss legyen már, senki nem kíváncsi rád"-ot is odaszólhatsz, max elkezd fenyegetni, de a nevelőszülő nem rakhat ki, apád meg nem lesz annyira manipulálható, hogy a saját gyerekét utcára tegye az agresszor miatt. (Nyilván ezt mind csak leszűrtem és ez a legvégső "változat).
2019. dec. 20. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent, de sajnos még csak 16 éves vagyok, 12 évesen ment el anyukám, és nem a legjobb nevelést adta. De nagyon igyekszem. Nem látszik általában rajtam, de nagyon szenvedek, tegnap a nevelőanyám veszekedései miatt 4 szer is sírtam😔 . Az utólsó válaszhoz(9/9) meg annyit hogy apukámat tudja annyira befolyásolni hogy elküldjön anyámhoz, akinek meg amíg van pénze. Szörnyű ami itt folyik. Senkinek nem kíván ilyet, hogy ezt át élje.
2019. dec. 20. 06:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!