Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek volt öngyilkos a...

Akinek volt öngyilkos a családjában, az mondogatta előtte?

Figyelt kérdés
Tudom hogy kényes téma, de hasonló helyzetben vagyok és nagyon félek hogy el fogok veszteni valakit akit szeretek. Segítsetek azzal hogy válaszoltok nekem

2019. dec. 22. 16:07
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
egyik hozzátartozóm sokat mondogatja.
2019. dec. 22. 16:08
 2/31 anonim ***** válasza:
0%
Mit?
2019. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
78%

Egyáltalán nem mondogatta. Egyszer csak megtette.

De szerintem teljesen mindegy, hogy hányszor, hogyan, mikor, minden ilyen kijelentést komolyan kellene venni.

2019. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem mondogatta, nem is látszott rajta. Sőt, az utolsó pár napjában feltűnően vidám és életeli volt.
2019. dec. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

apám iszik, skizofrén és volt neki egy nője anyám mellett 10 évig de rátelepedett a nőre a féltékenységi hülyeséggel, egyszer úgy volt hogy szakítanak, egyszer úgy hogy minden oké, és a nő most végleg elhagyta.


pár hónapja rendszeresen mondja hogy beugrik a dunaba meg ilyenek. pl. akart velem hozatni vodkát felháborodtam mondtam nem hozok es akkor is ezzel jott. meg van h magatol mondja.


nagyon bantana a lelkiismeret ha megtenné.

2019. dec. 22. 16:18
 6/31 anonim ***** válasza:
50%
Azonnal pszichiáter. Pláne, ha skizofrén.
2019. dec. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
orvosi papirja nincs rola de a tunetei nagyon a paranoid skizofreniara hajaznak, ide is irtam mar ki egy tucat kerdest az ugyben , szoval 90% h az
2019. dec. 22. 16:22
 8/31 anonim ***** válasza:
30%

"minden ilyen kijelentést komolyan kellene venni."


Pont az ellenkezője van.

Nyilván nem azt mondom, hogy nem kell odafigyelni rá.

De aki meg akarja tenni, az meg fogja tenni, és nem híreszteli.

Mert aki tényleg eljut arra a szintre, az nem akarja, hogy megmentsék. Ő már annyira feladta, hogy tényleg semmi kiutat nem lát, és tényleg meg akar halni.


Aki mondogatja, az semmi másra nem vágyik, csak figyelemre: hogy törődjenek vele.

Aki mondogatja, az nem szokta meglépni, mert nem meri.

Segítségre van szüksége, amit már a család nem biztos, hogy meg tud adni, mert gondolom a család eddig is ott volt. Szakemberhez lehet fordulni, ha ő is partner ebben.

De ilyenkor, ünnepek előtt sok emberen elhatalmasodik a depresszió, és sokan fontolgatják az öngyilkosságot. Ez legtöbb esetben elmúlik az ünnepekkel, a téllel.

2019. dec. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
és már gyűlölök miatta otthon lenni, remegek mikor kozeledik az idopont hogy hazajön mert csak a negatívum árad belőle meg folyton leskelődni kell neten ha meg nem akkor meg buskomorsag ... ugyanakkor nagyon banatos lennek ha meghalna, az biztos, legjobb lenne ha minden vissza allna a regibe
2019. dec. 22. 16:25
 10/31 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem szóltok a háziorvosnak, hogy több mint valószínű, hogy nem beszámítható és, hogy vannak aggasztó dolgai és tünetei?! Mert az nyilvánvaló, hogy ti önerőből semmire nem fogtok menni.
2019. dec. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!