Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok, ha a...

Hogyan reagálnátok, ha a fiatok öngyilkos lenne?

Figyelt kérdés

Voltam már kórházban öngyilkossági kísérlet miatt, anya tisztában van a személyiségzavarommal, így nem érné teljesen váratlanul, ha megölném magam.


Mennyire nehéz egy ilyet feldolgozni?

19 éves vagyok.


2019. máj. 4. 07:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon. Konkrétan a gyerek halálát egy szülő soha nem lesz képes feldolgozni.
2019. máj. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen összeomlanék. Egy ilyet sose lehet feldolgozni.
2019. máj. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Ha a kisfiammal vagy a kislanyommal tortenne valami.. en nem is tudom.. belegondolni is szornyu.
2019. máj. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Azzal ne nyugtasd magad, hogy nem érné váratlanul. Össze roppanna.
2019. máj. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
99%
Ezt nem lehet feldolgozni, az egész életére megnyomorítanád őt. Minden napja egy kínszenvedés, túlélés lenne ez után.
2019. máj. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%

Én speciel ismerek olyanokat akiknek meghalt a gyerekük, és nagyon hamar "feldolgozták", de mindig is unszimpatikusak voltak és szerintem pszichoaták...

Az egyiknek rákos volt a lánya később mégis hallottam a rákkal viccelődni. Nem normális!


Szóval nincs egységes válasz, minden ember más, minden szülő más...

Viszont nagyáltalánosságban nyílván kijelenthető, hogy a legtöbbeket igenis elég komolyan megterhelné.

2019. máj. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%

Hat éve halt meg a kisebbik fiam súlyos betegségben. A mai napig nem tudtuk feldolgozni. Most 11 éves lenne. Nem csak engem, hanem az egész családot megviselte. A férjemet és a nagy fiamat is. A mai napig emlegetjük a picit.

Kérdező, ne csinálj hülyeséget kérlek! Minket elméletben nem kellett volna "váratlanul érjen", mert tudtuk, hogy beteg, de mégis amikor megtörtént összeomlottunk.

Nem kívánom senkinek azt az érzést!

2019. máj. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
97%

Rokonságban volt ebből kettős tragédia. A fiú meghalt 22 évesen. Az édesanyja 3 nappal később összesett az utcán, egyből hívtak mentőt, de nem tudtak segíteni.

Együtt temették őket.

A nagymama se sokáig tudta elviselni ezt a fájdalmat. Egy év nem telt el, és ő is elment.

2019. máj. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Kezelést kapsz legalább? Pszichoterápia? Gyógyszert szedsz?
2019. máj. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Jelenleg 4 féle gyógyszert szedek, hetente járok pszichológushoz, havonta járok pszichiáterhez.
2019. máj. 4. 08:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!