Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám nem enged el bulizni...

Édesanyám nem enged el bulizni, tehet e ellenem jogi lépéseket ha én mégis elmennék, vagy lehetnek e következményei?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, édesanyám 43.

Egy házibuliba mennék, barátokkal(pontosabban az osztálytársaimmal). Megpróbáltam megbeszélni vele, kompromisszumot kötni, de csak a saját gondolatait ordibálja. Mit tegyek szerintetek? Üljek otthon?



2019. dec. 26. 21:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Rendőrökkel hazavitethet.


Miért nem enged? Adtál okot a bizalmatlanságra?

2019. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Mást nem tudsz tenni, 18 éves korodig ő felel érted, így igen, hazahozathat a rendőrökkel.
2019. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Davandaa ***** válasza:
18%
Szia! Mit mond hogy miért nem akar elengedni? Nem ismeri esetleg valamelyik osztálytársad akivel mennél? Mert ha igen akkor beszélhetne az ő szüleivel és látná hogy ők is elengedik a gyereküket, hátha akkor jobb belátásra térne. Vagy esetleg mondd meg neki hogy vigyen el ő aztán majd reggel menjen érted ő hátha akkor nem aggódik annyira. A jogi következményeket én nem tudom, de szerintem nem sokat tehet.
2019. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Rúgj be otthon!
2019. dec. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A mai fiatalokat drogosoknak, részegeseknek tartja. De ez egy normális buli lett volna nem vadulás. Valószínüleg nem bízik meg bennem, hogy én nem drogoznék.

Köszönöm a válaszokat.

2019. dec. 26. 21:34
 6/15 anonim ***** válasza:
8%
Ha tudja hol lesz a buli max akkor tud hazavitetni, bár szerintem akkor se, max attól kell félni hogy megjelenik és leéget.
2019. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Egyébként én biztosan elmennék...


Megjegyezném érdekes, engem szüleim sose fogtak, ha akartam mentem, mégse lettem se drogos se alkoholista, sörözni is max évente egyszer szoktam....



Többnyire azokból lesz alkoholista drogos akiket túlzottan fognak, már csak dacból is, utána meg nemtudnak kiszállni belőle....

2019. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
94%
Hat én nem a jogi dolgoktól hanem a mocskosul hatalmas pofonoktól félnek de ahány ház annyi szokás XD
2019. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
77%

Egyetértek a nyolcassal

Egy buli se érne meg nekem annyit hogy utána szembekelljen néznem kedves édesanyám irdatlan nagy pofonjával

Amit hozzáteszem teljes mértékben megérdemelnék ha úgy mennék el hogy ő nem engedett

Nem tudom nekem mondjuk nagyon jó anyával a kapcsolatom és tolerálja a bulikat bár nem mindig és volt már olyan hogy azt mondta nem és hálás is voltam érte mert amúgy nem akartam menni csak nem tudtam hogy mondjam el a barátaimnak

És mondta anya hogy fogjam rá

Ráfogtam

Jó ötlet volt

Egyébként ilyenkor a fordított pszichológia segít

Mondd el neki hogy megérted hogy nem szeretne téged elengedni és hogy hálás vagy érte hogy így figyel rád de te szeretnél elmenni

Ajánld fel neki hogy elvihet és felhívhatod időnként hogy minden oké vagy ilyesmi

2019. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
először is ha csak kamaszok lesznek ott én sem engednélek el, csak akkor adnék engedélyt ha van ott minimum egy felelős felnőtt. Másodszor volt ismerősöm, aki úgy sérült le, hogy a részeg haverja okozta a balesetet(petárda, egy másik bulin meg véletlenül elhajítottak egy üveget, pedig csak egy mozdulatot akart az illető bemutatni és eltaláltak vele valakit) ő pedig tök józanon mehetett a kórházba, szóval sokszor nem rajtad múlik, hogy megúszol e egy bulit sérülés nélkül.
2019. dec. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!