Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám nem enged el bulizni...

Édesanyám nem enged el bulizni, tehet e ellenem jogi lépéseket ha én mégis elmennék, vagy lehetnek e következményei?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, édesanyám 43.

Egy házibuliba mennék, barátokkal(pontosabban az osztálytársaimmal). Megpróbáltam megbeszélni vele, kompromisszumot kötni, de csak a saját gondolatait ordibálja. Mit tegyek szerintetek? Üljek otthon?



2019. dec. 26. 21:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

Jogi lépéseket nem tehet, viszont megvonhatja a kedvezményeket( divatos ruha, mobil, internet stb).

Gondold át megéri-e.

2019. dec. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

Simán haza visz és utána olyan büntetést kapsz hogy azt megemlegeted.magyarán szólva nincs mobil,nincs net,nincs zsepénz,és pontosan kell haza érned ,

Nem bízik meg se az osztálytársaidban se bened adtál rá nyomós okot? Ismeri anyukád az osztálytársaidat vagy szüleiket? Ha nem akkor még értem őt.

2019. dec. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%

Szülőként: ha anno a gyerekem a tiltásom ellenére elment volna, nem tettem volna jogi lépéseket.

De onnantól kezdve nem kapott volna zsebpénzt, hanem én vettem volna meg neki a legszükségesebb illatszereket (nem, ami neki tetszik, hanem ami olcsó, de megadnám a lehetőséget, hogy tisztán járjon, és dezodor is lenne, max nem olyan, amit ő szeret)

Internet csak este 7-ig, ami a tanuláshoz kellhet

Mobiltelefon régi fapados, csak az elérhetőség kedvéért.

Ja, ruhákat is én választanám, kényelmi szempont alapján.


Hidd el, nemcsak jogi út van...

Inkább tudd meg, miért nem enged, és próbáld engedékenyebbé tenni.

2019. dec. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
17%
Tehet, de annak nincs komoly súlya. Mehetsz bulizni nyugodtan!
2019. dec. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
41%
Mikor annyi idős voltam, mint te anyám engem sem engedett. Jó néha néha igen. Hozzáteszem, saját pénzemen.:D Aztán mikor 18 lettem, azt tettem amit akartam. Senki nem kérdezte mikor jövök, hova megyek. Stb. Úgy éreztem b*szk* hiányzik, hogy anyámék lecs*sszenek mikor részeg vagyok, vagy hivogassanak merre járok. Úgy éreztem saját magam felelőssége, ha ma az árokban alszom, én tehetek róla mert így döntöttem. Akkor tanultam meg hol a mérték. Talán azt is, hogy nem az alkoholtól vagy , ezektől a buliktól érzem jól magam. Otthon is egyedül jól vagyok. Élvezem az életet. Sok mindent megtanultam, és visszagondolva anyámék jót akartak! Neked is szerintem csak jót akarnak... Próbálj vele beszélni, hogy ne féltsen annyira, ha bármi rosszul sül el majd legalább tanulsz belőle. Mondd neki, hogy bizzon benned. Hátha megenyhül:)
2019. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!