Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik a szüleim,...

Miért nem engedik a szüleim, hogy színes kontaktlencsét vegyek fel párszor cosplayhez? Hogyan tudnám meggyőzni őket? (16/L)

Figyelt kérdés
Kifogástalan látásom van, és a cosplayeimet annyira feldobná ha hordhatnék néha színes kontaktlencséket. Azt mondják, hogy megvakulok tőlük, pedig biztos vagyok benne hogy megfelelő odafigyeléssel biztonságosan tudnám alkalmazni. Mit tegyek?

2019. dec. 27. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Mivel a kontaktlencse nem ördögtől való dolog, vegyél, csak a cosplayek erejéig használd és nem is kell róla tudniuk.
2019. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Kontaktlencsét betanítás után kell venni és használni, egy pontosan illeszkedő, minőségi pár lencsétől alkalmi használat mellett semmi bajod nem lesz


Azok a nagyon színes, kínai oldalakon kapható szarok viszont marhára nem tesznek jót a szemednek

2019. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Mert idióták, és azt hiszik hogy a kontaktlencse valami káros, durva dolog.

10 éves hordok kontaktlencsét, néha színeset is (dioptriásat) mert van amelyik nagyon szép. Nem pirosat vagy rózsaszínt, hanem természetes szemszíneket.

Semmi bajod nem lesz, ha néha beteszed.

2019. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%

Mert nem cosplay-ben gondolkoznak, én azt sem tudtam eddig mit jelent...

Nem kell semmit tenned, főleg nem egy hülye divatot követned, ahol jelmezeket viselsz; néhány év múlva ki fogod röhögni magad!

2019. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

3, dioptriás színeket hol találsz elfogadható áron? Én mindig csak nullásban látok mindenhol. :(


Kérdező, menjetek el együtt egy optikába, kérd ki szemész tanácsát, neki talán hisznek a szüleid. És minőségi helyről vásárolj, a kínai vackok ebben az esetben valóban neccesek. A szemed világával játszol, ebben igazuk van (lencsésként - mármint dioptria miatt - én is rengeteg horrorsztorit kaptam, hogy maradjak a szemüvegnél). Szóval vannak negatívumok is, de gondossággal minimumra lehet csökkenteni a veszélyeket, ezt mutasd meg anyukádéknak.

2019. dec. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
84% A cosplay az pont nem a divatról szól...írom ezt úgy, hogy nem vagyok oda érte.
2019. dec. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Vagyis 83%

Amúgy meg ezer másik dologért ki lehetne röhögni az átlag magyart, pl. hogy teljesen természetes az alkoholizmus, nem értem az ilyenen miért kell ennyire kiakadni.

2019. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Online kontaktlencse boltokban van dioptriás színes

Pl alensa

2019. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!