Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kontaktlencsét szeretnék, de...

Kontaktlencsét szeretnék, de hogyan mondjam el anyumnak?

Figyelt kérdés
Unom már a szemüveget. :(((
2011. jan. 12. 19:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy, de tuti akkor, amikor jókedve van... a kontaktlencse iszonyú drága!!
2011. jan. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Kilehet fogni olcsobban is, azert manapsag mar megfizetheto, bar a szemuvegnel dragabb, ez teny. 16 eves kor folott adnak csak, ha meg nem multal el, ne is probalkozz. Egyebkent meg ulj le vele es mondd el neki, hogy teged zavar es jobb szeretnel lencset. Ha nagyon nem engedhetitek meg magatoknak vallalj hetvegi munkat, kutyasetaltatas vagy ilyesmi.
2011. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha fél lágyat veszel,akkor nem olyan drága. Mert kb.ugyanannyiba kerül,mintha 3 évente vennél egy új szemüveget. De nagyon kell vele vigyázni,a tesómnak többször is kiesett már,és volt hogy nem is találta meg,aztán rohangálhatott fél kontaklencsével hetekig.Én soha nem használnám...
2011. jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Hát bocsi, de ez nagyon nem igaz =) A kontaktlencse sokkal olcsóbb mint a szemüveg. Tudom, mert nekem is az van. Mikor én kaptam az elsőt, nekem mindkét szemembe kellett, és 2x2 kontaktlencse volt a dobozban. Mondják, hogy 3 hónap után kell kidobni, de én több, mint fél évig használtam, és eddig nincs baja a szememnek. 14 éves koromtól van, állítólag 12 éves kortól lehet. Te mennyi idős vagy?

Amúgy anyukád szigorú, vagy meg szokott engedni dolgokat? Írj konkrétabban, hogy tudjak segíteni.

15/L

2011. jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

NEMIGAZ! Egyáltalán nem drága. Egyébként a legeslegegyszerűbb dolog tisztán, világosan érthetően azt mondani, hogy nem szeretem a szemüveget, mert sérülékeny majdnem elhagyom mindig, csúnya, sokkal egészségesebb és esztétikusabb a kontaktlencse. Egy szemüveg manapság többtízezer forint. Negyedév kontaktlencse+ápolószer 7000 Ft.

[link]

Akkor miért lenne ez drága?


Ha mutter katyvaszol, akkor mondd azt, hogy nem látsz már jól a szemüveggel el akarsz menni szemészhez. Amikor hazamész, akkor meg mondhatod, hogy a szemorvos ajánlotta a lencsét és még jóval olcsóbb is, mint egy új szemüveg.

2011. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Egek... hogy írhattok ilyet? Egyáltalán nem drágább, mint a szemüveg. és amúgy meg a kontaktlencse csak úgy nem esik ki. Max ha dörzsölöd a szemed ezerrel. Nekem már több, mint 1 éve van, és még magától soha nem esett ki. SOKKAL JOBB, mint a szemüveg, ez tény. Mondjuk én szlovákiai magyar vagyok, és nálunk azért olcsóbb, nem tudom, hogy MO-n hogy van. De az tuti, hogy magától nem esik ki. és jobban is látsz, mert nincsen keret. Nálunk, Szlovákiában meg 12 éves kortól lehet hordani... nem 16 felett. Biztosan így van MO-n, vagy csak a hasadra csaptál?

15/L (előző)

2011. jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem 15 ezer egy félévre... és nem olyan vészes, ahogy a sokan hiszik. Vigyázni kell, persze, de ha ügyel az ember, semmi gond nem lesz vele.
2011. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Tény, hogy drágább kicsit a szemüvegnél.

Hordhatsz akár 12 éves kortól, de nem ajánlják, nem véletlenül.

A kis segítőkész 15 éves lánykának: Hogy engedhetsz meg olyat magadnak, hogy másoknak rossz tanácsot adj??Nem hülyeségből írják rá a kontaktlencsékre, hogy egy hónapnál tovább ne használd.(vagy a hetit pl 1 hétig)

Lehet, hogy a te szemednek ez alatt az egy év alatt még nem volt baja, de ez nem garancia arra, hogy ezután sem lesz. Ha figyeltél volna a kontaktológusra, akkor elmondta, hogy azok, akik régóta felelőtlenül hordják a lencsét, hályog is lehet a szemükön. Ha neked ez így jó, akkor csináld csak, de mást ne biztass erre.

Ez olyan, mintha csak hetente cserélnél bugyit!


Szerintem kérdezd meg simán anyukádat úgy, mintha csak egy mellékes téma lenne, hogy van e rá keret. De ha elmész egy üzletbe, akkor sok helyen ingyen adnak egy hónapra elegendő próbalencsét, ki tudod próbálni, és utána tudod nyaggatni:)

2011. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Baromság a kontakt lencse ha hazért kell mert csúfolnak a többiek ne foglalkozz vele én és az egész családom szemüveges
2011. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
hugomnak is van kb 14 éves kora ota...nemdrágább mint egy szemüveg neki aszem a havi adag ilyen 2-3ezer és ha aztvesszük h mennyi egy szemüveg egy normálisabb kerettel hát egész jo...szemüveget is szerintem 3-4 évente cserél az ember. plussz kontaklencsével sokal gyorsabban tudod követni a szemed változását...ha romlik vagy javul nemkell ujra 30-40ezres szemüveget cserélni...bár személyszerint nembirnám kivenni a szememből:D meg berakni:D de ettől csk én fosok:D neki 3 éve van
2011. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!