Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes anyámra hallgatni?

Érdemes anyámra hallgatni?

Figyelt kérdés

31 éves nő vagyok és anyumékkal élek a 7 éves fiammal, mint egyedül álló anya.

Van saját keresetem, de anyum mindenbe beleszól. Most találkoztam egy férfivel aki nekem tetszik, de anyám belekötött mert 12 évvel idősebb mint én. Szánalmasnak tartom, hogy ennyire adok a véleményére még ennyi időses is, de hogy tudok a lábamra állni?


2020. jan. 2. 09:52
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
20%

"Ma konkrétan kijelentette többet nem jöhet be a házba.

Mondtam neki ez nem így működik."



'De, ez épp így működik. Az o haza, azt enged be, akit akar.

Más kérdés, hogy nem épp így kellene... Továbbra is a költözés a megoldás. A gyerekkel, egyenlőre pasi nélkül

2020. jan. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
0%

Ha friss ("most találkoztam"), de akár csak pár hónapos ez a kapcsolat, és még te sem vagy biztos abban, mit akarsz tőle, tényleg nem érdemes belevonni a kisgyerekedet, na meg anyádat se. Ismerkedjetek máshol és probléma megoldva. Ha már eléggé megismerted és úgy érzed, eljött az a szint, hogy nem csak egy vonzó talán, hanem mindketten hosszú távra terveznétek, utána mutasd be a családodnak.

Egyébként önállóságra az sem mindegy, mennyire laktok együtt? Külön emeleten vagy a fiaddal, és minimum fizeted a rád eső rezsit, kaját, és ha valami nincs megcsinálva, más nem csinálja meg, csak ha megkéred, vagy teljesen közös a háztartás és automatikusan ő mos, főz, takarít és vigyáz a gyerekedre vagy hordja különórákra, amíg akár dolgozol, akár épp pasizol? Mert utóbbinál, hiába szolgál ki, neki érthetően mindketten a gyerekei vagytok.

Anyádnak meg, sajnos vagy sem, joga van csak olyat engedni a házába, akit ő akar - valamiért hát ehhez az adu ász kártyához nyúlt. De hogy "érdemes-e anyádra hallgatni", azt csak akkor tudnánk megítélni, ha ismernénk a férfit, akiről eddig semmit nem írtál, csak hogy idősebb és hogy nála szívesen látnak (kik? ő is még a szüleivel lakik vagy gyerekei vannak?). Anyádnak biztos, hogy csak annyi a kifogása, hogy idősebb, vagy valami más is balul sült el a bemutatásnál? Mondjuk csak nem köszönt elég hangosan vagy nem vette a cipőjét és azt hiszi, bunkó, vagy lepukkant bűnöző kinézete van, vagy nem jelentetted be, hogy vendéget hozol és rátok nyitott? Ennyi infóból bármit el lehet képzelni. Szerintem lehetőleg higgadtan, empatikusan beszéljétek meg, puhatold ki, mik az igazi indokai, mitől félt téged meg az unokáját.

2020. jan. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Szeptember végén indult a kapcsolat, akkor csúnyán hangzik de véletlenül akadtunk össze. 3 órán át keresztül beszélgettünk és megcsokolt, de más nem történt.

Utána egy hétig nem keresett. Egy hét után rám irt és elkezdtünk beszélgetni.

Először csak massengeren. Nagyon tetszett neki a modora és a humora és az a tisztelet amit irántam tanúsított.

Október végén találkoztunk személyesen is, az is nagyon jól eltelt, nagyon sok mindenről beszélgettünk.

Ez ment decemberig, de nem volt sok a minőségi idő mert kellett jönnöm haza. Ekkor azt mondta, most döntsem el, hogy vallom-e vagy sem mert ő nem csak ennyi időt akar velem tölteni.

Amit tudni kell róla: 43 éves lesz. Van egy 17 éves lánya és elvált. Nyáron idény munkába dolgozik(üzletkötő) és abból a pénzből amit ott keres megél a következő hónapokba. Ilyenkor közmunkán van ahol nem sokat de mégiscsak kap valamennyit. Ő szerette volna már most ha vele megyünk ahol dolgozik, de sajnos ez több dologból kifolyólag nem valósulhat meg. De tervez velem és komolyan gondolja.(ha nem tévedtem megint)

Az itthoni létről. Nem élünk külön szinten, együtt csinálunk mindent. Nem mosok külön magunknak, nem főzök külön hanem együtt megy minden. Ahogy a vásárlás is aki megy boltba az fizet. A gyerekre annyi a segítség, hogy anyám 3kor elhozza és vele van fel 5ig meg haza nem erek. Fejlesztésre is én viszem és a randit mindig akkor oldottam meg mikor a fiam az apjanal van, hogy szülőknek véletlenül se kelljen ra vigyázni. Mert az is megkapnam, hogy egy f@azert hanyagolom a fiam.

Röviden talán ennyi.

2020. jan. 4. 14:00
 14/38 anonim ***** válasza:
20%
Olyan emberrel nem kezdenek kapcsolatba, aki idenymunkabol és kozmunkabol el 43 évesen....
2020. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a párkapcsolatod a magánügyed, nem tartozol magyarázattal senkinek sem, pláne nem a szüleidnek. Fel nem foghatom, hogy honnan veszik, hogy beleszólhatnak... és az a legaggasztóbb ebben az emberfajtában, hogy miközben az embernek kárt okoznak, még azt hiszik, hogy jót tesznek, és hálát várnának el.

Kevés undorítóbb, vérlázítóbb és ocsmányabb dolgot tudok, mint amikor a drága (nagy)szülőaz unokát eszközként használja arra, hogy a gyerekére erőszakolja a saját értékrendjét és beteg gondolkodását.

Szóval azt gondolom, hogy ebben a helyzetben feléjük bármiféle engedmény, kompromisszum hiba, csak egyre inkább meg lesznek győződve a saját igazukról, és egyre pofátlanabbul fogják kierőszakolni a saját nézőpontjukat.

Szóval Kérdező, tedd egyértelművé, hogy nem tűröd, hogy a te párkapcsolatodba bármilyen szinten is belepofázzanak, a PÁRkapcsolat azért PÁRkapcsolat, mert két emberre tartozik. Ha ezen megsértődnek, hát megsértődnek.

És tényleg minél hamarabb vond ki magad a "fennhatóságuk" alól, mert addig tényleg esélytelen, hogy felfogják, hogy nem nevelhetnek, nem erőszakolhatják rátok a saját értékrendjüket.

2020. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
5 hónap alatt többet keres, mint apum külföldön egy év alatt....
2020. jan. 4. 14:52
 17/38 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező (#16) ne foglalkozz az ilyen felvetésekkel... ez olyan, hogy én meg a másik zsebeiben kotorászó és a bankszámlakivonatait bújó nővel nem kezdenék soha a büdös életben. Most erősen gondolkodom, de nem rémlik, hogy a párom az összeköltözésünk előtt egyáltalán felvetette volna, hogy mennyit keresek. Azóta nmeg ugye közös kassza van, mindketten látjuk a másik jövedelmi viszonyait.
2020. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
0%

"5 hónap alatt többet keres, mint apum külföldön egy év alatt...."


Egy szóval nem emlitettem azt, hogy az összeg a probléma. Az a probléma, hogy csak idénymunka meg közmunka. Ez milyen hozzáállás? Értelmes, állandó munka és állandó bevétel kellene. Egy 20 éves még elmegy, ha végülis napról napra el, mert ez az, függetlenül az összegtől, de egy 43 évestől az ember azért elvárja, hogy több esze es stabil jövőképe legyen

2020. jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
78%

"Az a probléma, hogy csak idénymunka meg közmunka. Ez milyen hozzáállás? Értelmes, állandó munka és állandó bevétel kellene. " - khmmm eszerint az építőipartól a mezőgazdaságig egy rakat területen dolgozók nem értelmesek, nem jó a hozzáállásuk, ne legyen párkapcsolatuk, se családjuk... mert idénymunkát végeznek.

Ezt azért át kellene gondolni újra.

2020. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Napi szinten dolgozok 8 órát. (önkormányzat) kapok érte 150ezret.... az mivel jobb?

Állandó jövedelem igaz, de messzire nem szaladok vele....

2020. jan. 4. 17:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!