Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezdek a saját anyámra hasonlí...

Kezdek a saját anyámra hasonlítani, hogyan tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Az én anyukám mindig csak ott volt egy lakásban velünk, de sosem játszottunk, sosem figyelt ránk, ha beszéltünk, nem tanítgatott, szóval sosem volt meg az az igazi anya-lánya kapcsolat. Később szerintem depressziós is volt, csak magával törődött, nem lehetett segítséget kérni tőle semmiben, nem fordulhattunk hozzá a problémáinkkal, tini koromban rendszeresen mások előtt megalázott verbálisan pl hogy hogy nézek ki. Ezek gyerekes dolognak tűnnek így majd harmincévesen, de be kell ismerjem, komoly károkat okozott. És innen jön a kérdésem.

Van egy kislányom, másfél éves. Tündéri, imádom de elég nehéz eset. Sokszor elutasító, csak akkor pusziszkodunk, ölelkezünk ha ő akarja. Akaratos, kezd dacolni, mindenen elsírja magát. Mostanában sokat gondolkozom, vajon jó irányba fejlődik érzelmileg? Vajon mennyire befolyàsolom azzal hogy nehezen tudunk felhőtlenül játszani? Mert nem tudom hogyan kell, nem tudok feloldódni. Sokszor nem tudok teljes figyelmemmel felé fordulni, mert az én szülői mintámat követem, ezer dolgot csinálok mellette.

A minap anyukámnál voltunk és kértem hogy kijön-e velünk játszani az udvarra. Azt mondta persze, mindjárt... eltelt másfél óra és nem jött mert még ezt megcsinált meg azt megcsinált... mert mindig minden fontosabb mint a gyerek és sajnos néha ugyanezt látom magamon. :( Annyira szeretnèm ha mosolygósabb, elégedettebb kisgyerek lenne, de úgy érzem most nem az. Pszichológust ne ajánlatok, mert esélytelen eljutnom, viszont jó tanácsot, könyvajánlást szívesen fogadok! Szeretném helyretenni magamban a dolgokat.

Talán a férjemmel is javulna a kapcsolatunk...


2018. márc. 25. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Én a mérgező szülők ciműt javaslom. De szerintem mindenki a saját döntéseiért felel,neked nem kell az Anyukád nevelését másolnod,mert önnáló lény vagy ahogy a lányod is.
2018. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Amit első írt,mindenképpen érdemes elolvasni! Hasznodra fog válni.
2018. márc. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ne üsd magad ennyire azért, ha sír. Ismerek olyat, akiknek az egyik gyereke meg sem nyikkant, a másik meg folyamatosan üvöltött. Mindkét gyerek normális most a korához képest. Nem a te hibád minden sírás. Nem neked szól, nem neked kritika, hanem annak hogy még nem tudja rendesen kifejezni magát azzal a pár szóval, amit tud. Minden gyereknek van valami hisztije és az érzelmi fejlődésnek sajnos ez is egy szakasza, hogy minden sírással fejez ki. Egy év múlva pedig jó eséllyel a földhöz fogja magát csapkodni hiszti közben teljesen random piti dolgokért is.


Tudom, nehéz, de vedd lazábban és engedd el magad. Ne azon idegeskedj minden könnycseppnél, hogy elég jó anya vagy-e. Gondolj arra, hogy mi mindent megtanítottál már neki. Annyi mindent elértél már vele másfél év alatt. Úgy vitted haza, hogy az alváson kívül semmit sem tudott, most meg már tipeg és biztos tud pár szót is. Néha pedig odamegy megölelni téged, mert szeret :)

2018. márc. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Másfél évesnél ez a normális viselkedés. És csak hogy megnyugodj:minden normális anyuka ezer dolgot csinál a gyerek mellett.
2018. márc. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én annyira meg akarok felelni neki, hogy a napja 80 %-ban játszunk, kitalálok neki valami programot, sétálunk. Ha odaállok elmlsogatni, mindig eltol nekem meg bűntudatom van. Nem tudom tényleg hol a határ. A mérgező szülőket olvastam pár éve de meg is van. Előveszem újra, köszönöm!
2018. márc. 25. 23:04
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz!
2018. márc. 25. 23:05
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Csak a kérdésedet olvastam végig, de beugrott egy ötlet: nem tudnál más anyukákkal találkozni, együtt játszani a gyerekekkel? Akár egy mondókás/ringató klub is jó lehetne nektek, a másik lehetőség ha közeli barátnődnek van hasonló korú kisbabája. Legjobb persze ha olyan közeli barátnőről van szó, akinek a problémádat is el tudod mondani, megbízhatsz benne , nem néz le miatta.

2018. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

Ilyen tájban kezdődik a dackorszak, két éves kor körül, írod is. A kislány is tök rendben van, meg az is, hogy lelkizel, mert mindent meg akarsz neki adni. De azért ne készítsd ki magad.

Ne csak az anyai mintát elemezd, mert végül is megharagszol anyukádra, ill. nyilván így is vannak sérelmeid. Ezeket feldolgozni kéne, nem felemlegetni. Esetleg pár olyan kérdést feltenni magadnak, miért nem tudsz feloldódni, mi gátol benne érzelmileg, milyen érzelmi élményeid voltak?


múltban:

"tini koromban rendszeresen mások előtt megalázott verbálisan pl hogy hogy nézek ki."

jelenben:

"Mostanában sokat gondolkozom, vajon jó irányba fejlődik érzelmileg? Vajon mennyire befolyàsolom azzal hogy nehezen tudunk felhőtlenül játszani? Mert nem tudom hogyan kell, nem tudok feloldódni."


Önbizalomhiány?


Tudod, már csak az, hogy te egyáltalán ezeket a kérdéseket felteszed magadnak, meg ide is, meg amiket írtál, azt mutatja, hogy jó anya vagy. Törekszel, és jól is csinálod, de közben elégedetlen vagy magaddal. Be kéne látnod, hogy jó anyja vagy annak a gyereknek. De mint minden nőnek, neked is csak két kezed van, és időnként mást is meg kell csinálni otthon. :)

2018. márc. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
"Én annyira meg akarok felelni neki, hogy a napja 80 %-ban játszunk, kitalálok neki valami programot, sétálunk. " Ez viszont komoly hiba lehet, már most rászoktatod hogy fontosabb másoknál. Nem szabad, minden családtagnak egyformán fontosnak kell lenni. Jobb ha apránként már most megtanulja hogy van dolgod, nem csak körülötte forog az életed. Végezd el nyugodtan a feladataidat, mert később ez csúnyán visszaüthet.
2018. márc. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha folyamat neki akarsz megfelelni, egy elkényesztetett kis hercegnöt fogsz nevelni belöle, ezt ne csináld!


Ö SEMMIVEL nem fontosabb, mint az apja v te, v bárki a családból...

2018. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!