Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragszom anyámra azért, amit...

Haragszom anyámra azért, amit gyeremekkoromban tett velem és a testvéremmel, meg kell neki bocsátanom?

Figyelt kérdés
Nagyon hosszú lenne mindent leírni megpróbálom röviden összefoglalni.Amikor kicsi voltam óvis általános iskolás, anyám napi szinten ütött-vert engem és a testvéremet. De sose értettem, hogy miért. Tényleg semmi rosszat nem tettünk a tesómmal. Néha olyan dolgokért kaptunk mert hangosan nevettünk. Nem mindenre emlékszem már, de arra nagyon, hogy mindig a közös tanulások fordulták át ordításba és verésbe. Apánk semmit nem tudott a dolgokról, mindig akkor bántott minket amikor ő dolgozott, kislány voltam nem mertem elmondani senkinek. A lényeg, hogy mai napig nem tudok neki megbocsátani ezek miatt.20 évesen elköltöztem otthonról most 24 vagyok ha haza látogatok-ami nagyon ritkán van- sose érti,hogy miért nem megyek haza. Nem bírok vele egy légtérben sem tartózkodni. Egyszer összeszedtem a bátorságom és megkérdeztem, mért bántott minket annyira az volt a válasza ,hogy akkoriban nehéz volt neki minden.......mondanom sem kell, hogy ezután még jobban megutáltam mert kiderült nem azért vert mert rossz voltam hanem mert neki "nehéz volt"- csak tudnám,hogy mi volt annyira nehéz mert Apám éjjel-nappal dolgozott, hogy mindent előteremtsen neki. Tipikusan az a nő, aki manipulál mindenkit és mindig úgy adja elő a storyjait,hogy elhiszi neki az ember. Teljesen máskép látom a világot mint ő. Nem akarok olyan lenni mint ő. Attól is félek, ha egyszer babám lesz és majd vigyázni akarna rá, majd bántani fogja. Az egész történetben az a legrosszabb ő úgy viselkedik mintha minta anya lett volna és mindent megadott volna nekünk és nem érti mért nem szeretek hozzá haza menni........nagyon sokat tudnék még mesélni de szerintem elég ennyi
2018. jún. 23. 18:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Becsapod az ajtót magad mögött, és hátra se nézel. Anyád meghalt. Nincs anyád. Ezt pontosan 6 évvel ezelőtt kellett volna megtenned, de még most is jobb a semminél. Semmilyen érzelmi zsarolásnak ne engedj, a kapcsolatot gyökerestül szakítsd meg. Te nem leszel olyan, mint ő, mért lennél!
2018. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
"csak tudnám,hogy mi volt annyira nehéz mert Apám éjjel-nappal dolgozott, hogy mindent előteremtsen neki. " Talán pont ettől volt nehéz. Apád pénzkeresés ürügyén minden mást a nyakába szakított, ő meg küszködhetet magára hagyva. Sok férfi használja ezt kifogásnak, közben meg csak nem akar törődni a családdal. Utána meg persze a nő a szar.mikor kikészül idegileg és mindent agresszíven kezel.
2018. jún. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Értjük, 2-es,de ettől még nem kellene elqrni a gyerekei életét!

Egyébként az én anyám is ilyen... Hasonlóan szr a kapcsolatunk, nekem már vannak gyerekeim, és qrvára fel szokott bszni, mikor azzal jön, hogy milyen csodálatos unokài vannak. Mi meg szívtunk egész gyerekkorunkban.

2018. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Kétségtelen hogy szarul végezte a dolgát, de a piedesztálra emelt fater rosszabb nála. Ez lett volna a lényeg.
2018. jún. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
Nagyon sokszor látom ezt, hiába nincs gyermekem: A férfiak a nőkre hárítják a kellemetlen dolgokat, ők meg a jófej apuci szerepében tetszelegnek. HOLOTT csak kihasználják a társukat a kényelmük érdekében.
2018. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Apámat nem hibázatatom, vele jó a viszonyom viszont látja ő is a dolgokat még se tesz semmit.

Anyám őt is manipulálja és amikor összeveszek anyámmal az ő oldalán áll. Mert,hogy nem tud mit kezdeni anyámmal csak legyint és azt mondja ő ilyen....

2018. jún. 23. 19:42
 7/17 anonim ***** válasza:
16%

Bocsáss meg neki, de ne felejts! Gyanítom, hogy anyukád a "nehéz volt" kijelentésével az okoknak csak töredék részét adta tudtodra. Írásodból arra következettek, hogy apukáddal nem volt problémája, tehát nem ezért volt neki nehéz.

Ami miatt nehéz lehetett neki (de nem állítom, hogy jól sejtem!):

- munkahelyi problémák (a főnökkel, kollégákkal, zaklatás egy férfi részéről...)

- egészségügyi problémák,

- rossz szomszédok és sok más, amit nem ismersz és neked sem mondott el.

Alkalmas pillanatban kérdezz rá ismét, de tapintatosan érintsed azt is, hogy úgy véled, valamit titkol előtted. Ne olyan hangnemben kérdezd őt, mintha kérdőre akarnád vonni, hanem inkább azt éreztesd, hogy segíteni akarsz neki abban, hogy az akkori "nehéz" időket megértesse veled. Hangsúlyozd (nyugodt hangon!), hogy az akkori viselkedését a mai napig nem tudtad magadban feldolgozni és ez téged nagyon bánt. Lehet, hogy kitárulkozik előtted (főleg, ha látja, hogy nem elszámoltatni akarod őt), de az is várható, hogy a titkát megtartja magának, esetleg későbbre halogatja annak felfedését. Megértelek, hogy nagyon igazságtalannak tartod a büntetéseket, anyukád viselkedését. Ismétlem: én megbocsátanék, de nem felednék.

Ismerek valakit, akinek az anyja korán meghalt. Az apja újra nősült. Az új feleség nem akarta a gyereket nevelni, így az apja inkább ragaszkodott az új feleséghez, mint a gyerekéhez, így a gyerek gyerekotthonba került. Itt élt 18-éves koráig, aztán kikerült az életbe, de nem az apjához... Meghalt a második feleség is, az apa egyedül maradt. Öregségére az apa idősek otthonába került, de a gyereke egész haláláig gyakran látogatta őt, de máig sem tudja megbocsátani az apjának, hogy előbbre valónak tartotta az új asszonyt, mint a saját gyerekét. Hát, ilyen eset is van.

2018. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Lassan 25 éves leszek és nem tudom túl tenni magam ezeken a dolgokon. Volt idő amikor megpróbáltam javítani a helyzeten vagyis úgy csináltam mintha mi se történt volna pozítivan áltam anyámhoz.Ennek az lett az eredménye,hogy amikor viszont összevesztünk mindent amit elmondtam neki a fejemhez vágta.. teljesen vissza élt a bizalmammal. Ennél a pontnál fogadtam meg, hogy soha többet nem mondok el neki semmit.Sajnos ez a mindennapi életemet is befolyásolja úgyanis nagyon nehezen tudok megnyílni és senkinek nem merek mesélni az életemről. Nehogy mégegyszer ez megtörténjen...
2018. jún. 23. 19:50
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves ssaa!


Soha nem dolgozott, háztartásbeli volt mindig is.

Egyszerűen ő csak ilyen. Nincsen erre semmi elfogadható magyarázat, ami miatt neki ezt kellett tenni.

2018. jún. 23. 19:53
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Hát, azért kell kizárnod az életedből. Nem fog megjavulni, lett volna már rá ideje. Meg fogsz könnyebbülni, fel fogsz szabadulni, ha ezt a terhet leteszed. Elkezdesz majd élni!
2018. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!