Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőtartás. Mit csináljunk?

Szülőtartás. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Párom apukája kb lemondott az életéről. 2 éve nincs TB-je, nem hajlandó dolgozni, nem regisztrálja magát álláskeresőnek sem. Ha a fia nem fűt be, éjjel szétfagyna. Semmiben sem segít neki, viszont ő nevelte fel.

Nagyon leépült a szervezete. Én attól félek, ha meghal, a páromat vennék elő, hogy miért nem volt orvosnál eddig (nem hajlandó kijönni a házból sem). Párom egy fizetésből tartja el őt és a fekvőbeteg mamáját.

Mit tegyünk, hogy ne a páromat terhelje a felelősség? Semmiben sem hajlandó együttműködni az apuka, így a saját életterünket veszi el.



2020. jan. 4. 17:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%

Mondok egy egyszerűbb megoldást, mert ha gondnokság alá vetetitek, akkor is csak Nektek lesz gond belőle.


Azt írod, a mama fekvőbeteg:

Hozzá ki szokott járni a háziorvos? Ha igen, akkor mondd meg neki, hogy vizsgálja meg a párod apukáját is.

Az egyenlőre, idén júliusig még nem számít, hogy nincs TB-je - akkor is el kell, hogy lássák.


Ha a mamához nem jár háziorvos, akkor pedig egyszerűen ki kell hívni rájuk az orvost.

Innentől fogva Titeket nem terhel felelősség, mert ha valaki nem megy orvoshoz, erőszakkal nem lehet vinni - az orvos meg tudja tanusítani, hogy Ti kihívtátok.


Együtt éltek amúgy, egy házban?

2020. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A mamához már nem kell orvos, csak gondozónő és mi járunk. Az apja nem engedné, hogy felmenjen az orvos hozzá, lehetetlen egy ember. Felvinnénk Pestre is magánorvosok tömkelegéhez, de nem hajlandó
2020. jan. 4. 19:10
 13/18 A kérdező kommentje:
De akkor az lesz, hogy kihívjuk az orvost, aztán mi tényleg mindent megpróbáltunk...
2020. jan. 4. 19:10
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi a párod semmi kép sem veszik semmiért elő. Sajnos barátnőm párjának édesapja ugyanígy volt csak még keményen ivott is, meghalt. A fiának semmi problémája nem volt ebből. persze szegénynek lelkileg nem volt egyszerű. Sőt az én anyám is volt ilyen helyzetben, nem érdekelte semmi, kórházba került, én intéztem gyors a tb-jét meg mindent. Féltem hogy majd engem is csesztetni fognak az elmaradása miatt mert egy a lakcím és anyám és fizetésem is van, de azt mondták hogy ilyen nincs, engem nem vehetnek elő semmiért nem nyúlhatnak a fizetésemhez, elmúltam 25, anyám nincs gyámság alatt stb, így ilyen esetben mintha nem is lenne köztünk kapcsolat.
2020. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%
A területileg illetékes hàziorvossal kellene beszélni, először négyszemközt, hogy ez a helyzet, és segíteni szeretnétek, mert làthatóan bajban van az öreg attól még, hogy ő maga nem is akar róla tudomàst venni. Aztàn a hàziorvost ki kell hívni, illetve nézni neki egy bentlakàsos szociàlis otthont, vagy àpolót fogadni hàzhoz, vagy valakit, aki tud hozzà kijàrni. Interneten van olyan oldal, ahol lehet neki otthont keresni. :)
2020. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Pár napja halt meg egy ugyan ilyen "makacs" idős férfi a rokonságban. Nem volt hajlandó orvoshoz menni, gyógyszert szedni stb. Nem lett belőle senkinek semmi jogi baja. Sőt, rengetegen halnak így meg. Az idősek mindig attól rettegnek, hogy kórházban halnak meg és nem otthon...
2020. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
20%
akkor meg min fosol most voltaképpen?
2021. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

17-es, azóta eltelt egy év...

Kérdező, mi a helyzet most a párod apukájával, anyukájával?

2021. febr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!