Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Enyám állandóan velem akar...

Enyám állandóan velem akar tanulni és a mániája, hogy "segítsen" nekem. Mivel állíthatnám le?

Figyelt kérdés

Most is készülnöm kéne a hétfőre, de anyám "segíteni" akar, leül mellém, mondja, hogy na add ide, elmagyarázom.

Ha azt mondom neki, hogy megy egyedül is, vagy köszönöm, de nem kell segítened, akkor mély depresszióba esik és olyanokat mond, hogy "jó, akkor viszont egyedül fogod ezentúl intézni a dolgaidat, rám többé ne számíts"


Ez nagyon elszomorít, mert akkor bűntudatom lesz, mert anyám szomorú.


Mindig akkor kell tanulni, amikor ő akarja, nagyon nagyban gátolja a tanulást. Ja és helyettem lesz ideges, hogy keveset tudok. Mennék tanulni, de ő "elkap", hogy ezt még meg kell tanulni, gyere, segítek. Mondom, hogy anya! kérlek, szeretnék tanulni, most hagyj békén, de akkor megsértődik. Nem tudom jól elamgyarázni, de nagyon idegesít. Mindent túlreagál, nem hagy tanulni, mert velem akar tanulni. És ez nekem nem jó, mert egyedül sokkal jobban haladok.


2020. jan. 12. 20:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Hány éves vagy.
2020. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a múltkori topikodban mindent leírtunk!
2020. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
De jó lenne ha nekem segítene valaki!
2020. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Én örülnék neki..
2020. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
17 vagyok, ez az első, hogy kiírom ezt.
2020. jan. 12. 21:03
 6/16 A kérdező kommentje:
De én nem örülök. Az agyamra megy, azt hiszi, hogy ő tudja jól, és már 2-szer szptam miatta, mert azt a megoldást alkalmaztam amit ő tud. Pedig tudom, hogy mit kér a tanár, azt is tanulom.
2020. jan. 12. 21:04
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon jól tud jönni az ilyen szülői segítség, ha normális, mindkét fél számára megfelelő mederbe lehet terelni a dolgokat. Egyetemista fiam nekem mondta fel a vizsgaidőszakban a vizsga tételeket, mert sokkal biztosabban rögzül a tudás, ha az ember a fülén keresztül is visszahallja az elmondottakat és van egy személy, aki közben a tankönyvben vagy jegyzetben ellenőrzi is az elhangzottak érvényességét.
2020. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én örülök, hogy segíteni akar, csak túlreagál mindent, ideges lesz, hogy csak most szólok, hogy hétfőn dolgozat.. Mintha annyi köze lenne hozzá... És máris azt állítja be, hogy most kezdek tanulni. pedig 4 napja tanulok, de ezt nem hiszi el. Mert szerinte annyit tanulok, amennyit vele tanulok. Tehát semmit és ennyire is tart engem, hiába mutatom az ötösöket
2020. jan. 12. 21:09
 9/16 A kérdező kommentje:
7-es. Persze, ez teljesen normális. Ingyen tanár? Naná!! egy családtag mindig nagy segítség... Na de az anyám-- Háát...
2020. jan. 12. 21:10
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Javasold azt neki, hogy egyedül megtanulod, és később elmondod neki, amit tanultál.
2020. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!