Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogyan tudnám...

Szerintetek hogyan tudnám elfogadtatni anyámmal, hogy "nem csinálok semmit se"?

Figyelt kérdés
Mezőgazdasággal foglalkoznak és mióta újra itthon vagyok én is azt csinálom fő állásban. Ez kb. azt jelenti, hogy tavasztól őszig amikor szép idő van tuti kint vagyok a telken és csinálok valamit de ilyenkor télen kb. egész nap otthon ülök és ilyenkor rendszeresen kapom az ívet, hogy így nem lehet élni, hogy nincs munkám. De érdekes módon amikor mondjuk nyáron reggel nyolctól este tízig kint dolgozok akkor nincs ilyen bajuk, hogy keressek inkább valami állást. Amikor el voltam itthonról költözve és csak hétvégenként jöttem haza meg amikor szabadnapom volt akkor meg azért basztatott, hogy le se szarom őket és csak magammal foglalkozom. Meg mondom őszintén nekem nincs kedvem azt csinálni amit ők csináltak, hogy munka mellett kertészkedtek aztán a két bevételi forrásukból alig jött több össze mint most amikor csak ezzel foglalkozunk.
2020. jan. 21. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elkoltozol és úgy eléd az életed, ahogy akarod. Nem agysebeszet.
2020. jan. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
ők mit csinálnak télen?? a mezőgazdaság ilyen, ha nincs állat, akkor nem sok munka van a hideg hónapokban
2020. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Az önmagában nem biztos, hogy az ő bajuk, hogy rosszabbul fizet a meló, mint korábban. Tisztelendő, hogy dolgoznak.

A szülők viszont már csak ilyenek, cseszegetnek, ha azt látják, hogy "nem csinálsz semmit". Én is utáltam, 32 vagyok, tudod számítógépen dolgozom, ebből élek - mégis a mai napig megkapom, ha otthon vagyok, hogy "csak játszol egész nap". Holott dolgozom akkor is.

Én azt mondanám, csináld azt, ami érdekel, de ami a jövődet is építi egyben. Ez nem kell, hogy az legyen, amit ők szerinted elvárnak tőled. Érdekel a festészet, vagy a programozás? Akkor ebben fejleszd magad.

De valamit valóban csinálj, a igazi bajuk az, hogy azt látják, hogy az életeddel nem haladsz előre. Én is utáltam a beszólásokat, főleg, hogy nyáron elküldtek fagyipénzért teszkózni 12 órába, de az elvárás, hogy építsd a kis életed valahol mégiscsak jogos.

2020. jan. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, hogy mezőgazdasági munka alatt mit értesz, de megjegyezném az itten hozzászólóknak, hogy mezőgazdaságban igenis van télen munka, mégpedig az árukeszítés... (Krumpliválogatás/zsákolás, káposztapucolás stb.)


Kedves kérdező, ha tényleg nincs dolgod ilyenkor, akkor vállalj alkalmi munkákat, vagy rövid időszakra is vállalhatóakat.

2020. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 az attól függ mit csinálsz. ha pl állataid vannak, azokat etetni, itatni, takarítani kell télen is. de ha lerakatod van vagy faiskolád, akkor öntözésen kívül mást nem nagyon lehet csinálni (ha az is automatizálva van, akkor még annyit se).
2020. jan. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!