Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a szüleimnek...

Mit csináljak ha a szüleimnek semmi nem jó amit csinálok?

Figyelt kérdés
Kicsit ügyetlenebb vagyok amiről ők tehetnek mert kiskoromban elkényeztettek és a mai napig mindig azt vágják a fejemhez hogy én semmilyen házimunkát nem tudok megcsinálni pedig szívesen segítek nekik csak néha figyelmetlen vagyok és 2-2 dolgot hibázok de mellette egyszerűen a jót észre sem veszik.Nem bíznak bennem amire adtam okot de szeretném helyrehozni és erre se adnak nekem esélyt. Ezek mellett ha nekem van problémám és el akarom mondani apám a szemembe röhög és meg se hallgat ezért sokszor előfordul hogy dühkitöréseim vannak emiatt. Anyám ritkán áll csak mellettem pl amikor apám elpletylálta a titkaimat a rokonoknak nem is szidta össze meg semmi. Úgy érzem egyre rosszabb a viszonyom velük... 17/L

2019. júl. 4. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Nyugi, nem csak te érzed így. Szeretnél változtatni és ez a lényeg. Itt a nyár, ez a legjobb alkalom rá.

Ne szólj nekik semmit csak csinálj meg otthon olyan dolgokat amiket nem is gondoltak rólad. Akkor ha hibázol nincs baj, mert nem is várták el, hogy megcsináld.

Mondjuk kezdheted holnap egy kis takarítással. Ha letörölgeted egy nedves ruhával a port a nappaliban és felporszívózol, rendet raksz, az nem hosszú idő, de mégis látványos. Akkor azt már nem kell anyukádnak megcsinálni hétvégén.

Ha látod hogy tele a szemetes, akkor ne kérdezd, hogy kividd-e csak fogd meg és vidd ki a kukához. Ha mosogatógépetek van, akkor pakold be majd a végén pakold el belőle a cuccokat ha megszáradtak. lassan, ne fogj össze több poharat vagy tányért csak hogy gyorsabban végezz, mert akkor van baleset és is olyankor szoktam valamit összetörni.

Naponta válassz ki valami nem túl nagy házimunkát és csináld meg szó nélkül. Pl. következő nap töröld át a fürdőszobában egy szivacsra vagy törlőruhára öntött kevés ecettel a vízcsapokat, majd öblítsd le vízzel. Kicsit súrold ki a mosdókagylót meg a kádat (vagy zuhanytálcát) vizes súrolóporos szivaccsal és alaposan öblítsd le.

Ha minden második nap porszívózol valahol egy kicsit, az nem sok idő, de szép lesz a lakás.

Ne mondd hogy csinálod, csak csináld, az sem baj ha úgy időzíted, hogy pont akkor érjenek haza amikor éppen csinálod. Ne várj érte dicséretet, ha kérdezik mit csinálsz, csak mond, hogy segítesz.

Ha már felfigyeltek rá hogy magadtól csinálod, akkor mondhatod - lazán - hogy ha felírja egy cédulára ami kell és ad pénzt, akkor másnap te szívesen elmész bevásárolni. ha benne vannak akkor nézd át velük közösen a listát és kérdezd meg, hogy pontosan mit szeretnének, mert az hogy TEJ, az nem elég, van tartós és nem tartós tej, dobozos vagy palackos, 2,8%-os vagy 1,5-es. Hogy pontosan azt hozd amit szeretnének. Nyugodtan meg is kérdezheted hogy a boltban hol találod vagy ha pont olyan nincsen, akkor vegyél-e helyette másfélét vagy akkor inkább nem kell. Mert lehet hogy nem olyan fontos a fogkrém még de ragaszkodnak egyféle típushoz.

Legyél türelmes velük, nem szoktak hozzá hogy nagylány vagy és úgy is viselkedsz. Meg kell mutatnod nekik hogy tudsz feladatot elvégezni. Ne akarj túl sokat mert nem fogod tudni rendszeresen csinálni - ne próbáld meg egyszerre az egész lakást kitakarítani, csak mindig valami kicsit csinálj meg ami fél-egy óra alatt kész van kapkodás nélkül. Baj általában akkor történik ha siet az ember és türelmetlen.

Ha van kedved akkor lassan kezdhetsz főzőcskézni is. A süti készítés a legjobb az elején, mert akkor sincs baj ha nem sikerül. Egy muffin recepttel kezdheted - ha akarod privátban elküldöm - azt a gyerekeim nagyon szivesen elkészítik egyedül is.

Aztán amikor anyukád főz akkor csak menj oda és kérdezd meg hogy segíthetsz-e benne valamit, pl. megpucolni a zöldséget vagy kevergetni a kaját néha. Először nyugodtan kérdezd meg hogy hogyan kell csinálni, senki nem úgy születik hogy tud főzni, tényleg a szüleid hibája hogy kis korodban nem vontak bele. Az én gyerekeim már 3 éves koruktól ott voltak a konyhában - persze nem főztek, csak játszottak és apróbb dolgokban segítettek. Takarítani is kis koruktól együtt takarítottunk. De ez a múlt, most te vagy már a nagylány és meg tudod mutatni, hogy képes vagy rá.

Szóval lassan, kitartóan mindig csinálj meg valamit amit eddig ők csináltak meg. Eleinte nem fogják elhinni hogy rendszeresen képes leszel rá és néha neked sem lesz hozzá kedved, mert nem érzed majd hogy elismerik. De akkor is ki kell tartanod, hiszen most te akarsz vele bizonyítani nekik. Egy idő múlva majd észre veszed, hogy más dolgokban is változnak veled szemben, komolyabban vesznek.

Csak tarts ki! Sok sikert!

2019. júl. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem csak már oda jutottam hogy utálom magam sokszor próbáltam változtatni mindig volt valami figyelmetlenség amivel elrontottam az egészet. most is amikor apám kiröhögött utánzott a fejéhez vágtam hogy gyűlölöm és csalódtam benne mint édesapában
2019. júl. 4. 21:26
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

És ettől jobb lesz valami? Pont azt bizonyítod neki hogy még mindig kisgyerek vagy mert úgy reagálsz mint egy ovis.

ne csináld! Ne akarj azonnal figyelmet, elismerést, változást. Neked kell megmutatnod hogy már nem vagy kisgyerek de akkor ne is viselkedj úgy. Aki azt szeretné hogy komolyan vegyék az legyen komolyan vehető. Most neked kell bizonyítani nem nekik, mert ők eddig is a szüleid voltak és mindig a gyerekük maradsz. Neked kell velük elfogadtatnod, hogy már nem vagy gyerek és ez csak lassan megy, úgy hogy bebizonyítod hogy már nem vagy gyerek.

2019. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Elrontottad az egészet? Milyen egészet rontottál el? Hogy lehet valamit egészen elrontani?

Az ilyenekre mondják, hogy mérgező szülők. Akár el is olvashatod az ilyen című könyvet. Még az se baj, ha meglátják nálad.

Minél előbb el kell onnan kerülnöd. Ha majd továbbtanulsz, másik városba jelentkezz, hogy kollégista lehess. Addig meg bírd ki. Ők ilyenek.

2019. júl. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
A szüleid idióták...Szerintem nem benned van a hiba,hanem bennük.Ezt az utánozást meg,ha jól emlékszem olyan három éves koromban csináltam utoljára,és akkor is ideális...Meg amúgy is mi az,hogy a saját gyerekét kiröhögi?Neki segítenie kellene ,ők se az anyjukba tanultak semmit,hanem valaki megtanította velük...Faterod amúgy iszik,szív valamit vagy józanul ilyen degenerált?
2019. júl. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
Egészen érdekes lenne az amit irsz, ha az elsö mondatodba nem irod: "amiről ők tehetnek mert". Ezzel az egész hiteltelen lett.
2019. júl. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!