Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, így hogyan várjátok...

Szülők, így hogyan várjátok el az őszinteséget?

Figyelt kérdés

Azokhoz a szülőkhöz szólna a kérdésem, akik elvárják a gyermeküktől a 100%-os őszinteséget mindig és mégis, mikor megpróbál nektek elmondani valamit a gyereketek, mert szeretne megbízni bennetek, sokat jelentene neki a véleményetek, tanácsotok, támogatásotok, segítségetek, abszolút semmiféle indok nélkül nekiugrotok, kiabáltok vele, ne adj isten, még tettlegességé is fajul a dolog. Hát kérdem én, ezek után ti hogyan meritek elvárni, vagy inkább hogyan gondolhatjátok, hogy ezután ha bármi történik a gyerekkel, oda fog menni hozzátok és megosztja veletek a gondjait?



Nagyon szép dolog a gyermeknemzés, de attól, hogy biológiailag képes vagy rá, nem jelenti azt, hogy te alkalmas is vagy erre a szerepre. Minden leendő apuka és anyuka, kérlek benneteket, edukáljátok magatokat, mielőtt gyermeket vállaltok. Nem lehet célunk az újabb elbszott generáció nevelése, életképes gyermekeket adjunk a világnak!


2020. jan. 25. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Oké, kiokoskodtad magad, játszottad a felsőbbrendűt. Most jól érzed magad?
2020. jan. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyám mindig őszinte velem, így én is mindig az vagyok.

Fiúként bármikor odamehettem hozzá, hogy beszélgessünk. Akármit csinált olyankor befejezte, és csak rám figyelt. Sosem szidott le, igyekezett tanácsot adni, volt, hogy fájó tanács, de igazságos volt.

Már felnőtt férfi vagyok, és a menyasszonyom is sokat szokott vele beszélgetni, tanácsot kérni. Egyszer megkérdezte anyámtól, hogy miért van az, hogy ő vele bármikor lehet beszélni, de a saját anyjával nem tud.

Anyám azt mondta, hogy nem vagyunk egyformák, és addig amíg nem vagyunk benne nyakig, ne akarjuk megmondani másoknak mit, hogyan kell csinálni.

Te most azt hiszed, hogy ha egyszer szülő leszel, akkor tökéletes szülő leszel?

Anyám szerint senki sem az, ő sem. Mesélt dolgokról amire ma mint szülő nem büszke. Van amikor elsírja magát, mert sok év után rádöbbent, hogy másképp kellett volna.

Szóval kérdező. Amíg nem vagy benne, ne akarj okoskodni, mert nem jó..

2020. jan. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Anyád-apád nem az "őszinteséget" szereti, csak kontrollmániás, irányítani akar mindenben, ezért követeli ki rólad az összes infót.

Te meg nem akarod ezt felfogni.

2020. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonymousreview60 ***** válasza:
98%
#3! Abba belegondoltál,hogy a kontrollmániába kora végett, ismereteinek hiánya miatt nem gondolt bele? Gondoltam, hogy nem.
2020. jan. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Azt kihagytad, hogy mindezek után mindenkinek szétkürtölik a kínos dolgaidat/titkaikat, mert csak egy gyerek vagy, akivel ezt tök természetes megtenni.
2020. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Kíváncsi lennék a konkrét dologra. Én is elvárom az őszinteséget, meg is kapom. De azárt mondjuk akkor is kiakadnék, ha valami olyasmit mondana el a gyerekem, ami nagyon rossz, szégyenletes dolog, netán egy bűncselekmény. Van amitől a legjobb szülő is ki tud készülni.
2020. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk fordítva van a helyzet. Szüleim törődnének velem, de én nem kérek belőle. Ha megkérdezik kaptam e jegyet a suliban, akkor se mondom el ha ötöst kaptam. Nekem ez így szép és jó. Nem igénylem, hogy minden nap beszélgessünk. Szépen elvagyok a saját szobámba, ők is az övéjükbe. Hétvégén szoktunk egy keveset, az oké, de nem kell itt a mindennapi sorozatos kibeszélő Mónika show. Az őszinteség egyébként megvan azt az egyet leszámítva, hogy ha megkérdezik milyen jegyet kaptam akkor azt mondom, hogy semmilyet, pedig általában 4-esről,5-ösről van szó. Elcseszve nem vagyok, idén érettségizem, készülök az orvosira tele motivációval :)
2020. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó. Most ugyanezt mondd el anyádéknak is.
2020. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Ezt beszéld meg velük, de ne vádaskodva. A szülők többsége ilyen. Frusztráltak, vagy csak szimplán nem akarják hogy olyan legyél mint ők. Én iszonyat ritkán próbáltam meg beszélni velük, épp emiatt amit le írsz. És igen, szét is kürtölik sokszor. Szóval nem vagyok őszinte velük a mai napig sem. Ha a gyerekem el mond valamit, kérdez mindig meg hallgatom és válaszolok neki, sosem faggattam. Kellenek neki is kis titkot. Szerintem maximum egy szerelmi kapcsolatban lehet teljesen őszinte két ember egymással
2020. jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

A kėrdezővel telljesen egyetėrtek.

Az a baj a világgal hogy akik alkalmatlanok a szülősėgre többnyire azoknak van gyereke.

Akik pedig jó szülők lennėnek nem biztosak benne hogy jó szülők lesznek ės inkább nincs gyerekük ,vagy nemlehet.

2020. jan. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!