Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy várjátok el, hogy 18 év...

Hogy várjátok el, hogy 18 év alatt, a gimnazista, szakközepes gyerek dolgozzon?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor olvasom ezt, hogy menjen el dolgozni a gyerek. De könyörgöm, egy nap fél2-ig általában iskolába van, ha normális jegyeket akar tanul egy nap másfél órát. Ha szerencséje van, közel lakik a sulihoz. 3-fél4-re megtanul, megkajál. De akkor még külön órája nem volt, otthon nem segített semmit. Hogy menjen el dolgozni? Meg főleg, mikor? És akkor még ott vannak a fakultációk, meg hasonlók.

Nyáron oké, elmehet kukoricát morzsolni a 18 év alatti, de télen mit dolgozzon? Úgy mondjátok, mintha olyan egyszerű lenne, pedig diplomás emberek keresek melót hónapokig és helyezkednek el szakmájukon kívül és még örülnek, hogy van munkájuk.


Nem tudom, ide hány évesek járnak, de 14 éves korában itt már mindenki dolgozott 8 évet, és otthon is segített sokat. Érthetetlen....



2015. jan. 19. 21:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%

Ó, én már annyira nem tudom eldönteni ezen oldal alapján, hogy mitévőek legyenek az ilyen korúak!


" 18 éves felnőtt ember, takarodjon el dolgozni! Ne a szülei nyakán élősködjön! "


" 18 éves taknyos kölyök! Én lekevernék neki egy akkorát, ha mégegyszer ezt teszi. Mit képzel magáról, hiszen még gyerek?! "



Most akkor kérdem én: Melyik? :) Helyzete válogatja, mi? ...

2015. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
ja, meg, hogy amikor kérne a szüleitől (telefont, ruhát, stb), akkor már felnőtt és dolgozzon, de amúgy tanuljon jól, hogy vigye valamire az életben, mert ilyenkor fiatalon, még ez a kötelessége.
2015. jan. 19. 21:37
 3/36 anonim ***** válasza:
84%

Hétvégén, iskola után, őszi és téli szünetben.


Én is így tettem, 422 ponttal jutottam be az egyetemre, szóval azt sem mondhatnám, hogy az iskola rovására ment. Habár budapestiként lehet egyszerűbb, mint máshol.

2015. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos valaki rákényszerül, mert kb. az élete múlik rajta.

Én 15 éves korom óta dolgozom, de akkor még úgy hogy valaki be volt iratkozva egy diákszövetkezetbe és én csináltam helyette a munkát, illetve kisegítettem. Aztán ugye van olyan később, hogy szülői beleegyezés és aláírás.

Na ilyenkor már semmi gond.

Én főleg éjszakai és hétvégi munkákat vállaltam, majd 18 éves koromtól az egyetem mellett szinte mindig amikor is volt fél óra szünetem.


Mindent meg lehet oldani, a kérdés, hogy ki mennyire van rászorulva.

2015. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is hétvégén, szünetekben, nyáron dolgoztam főleg, de azért év közben is mentem néhány hétre délután, ha úgy alakult. Vidéki voltam és ingáztam naponta Budapestre. Lehet, hogy más megyékben kevesebb a munka, de a fővárosban előbb-utóbb utolér a munka, ha tényleg keresed.
2015. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Én középiskolás koromban hétvégén dolgoztam, de csak alkalmanként, nem mindig. Mondjuk ne gondolj túl nagy melóra, szórólapokat dobáltam a postaládákba, az 2-3 óra alatt megvan, vagy időnként akadt olyan, hogy kóstoltatni kellett ezt-azt az üzletekben, ezek meg ilyen 4-6 órás melók voltak, de csak egy-egy napra, meg párszor voltam függönyöket felrakni, és hasonlók. Nálunk nagyjából ilyeneket lehetett dolgozni, ezekbe nem szakadtam bele, mert nem folyamatos volt a dolog, de zsebpénznek jól jött. Más kérdés, hogy én nyáron szívesen mentem volna valami folyamatos munkát végezni is, de tényleg ennyi volt az össz felhozatal, csupa alkalmi munka. Vannak városok, ahol sok diákot alkalmaznak, de nálunk sajnos elég nehéz középiskolás diákként rendes munkát találni, akár van rá az embernek ideje, akár nincs.

Mondjuk teszem hozzá, egyetemistaként sem túl könnyű, pedig egyetemistát sokan akarnak foglalkoztatni, de csak olyat, aki voltaképpen egész nap ráér, szóval suliba igazából nem jár.

2015. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 ayattn válasza:
10%

Tőlem nem várta el senki mégis dolgoztam! Nem hogy 18 de még 14 sem voltam! Azóta folyamatosan fóliás termesztésben, asztalosként és most kőművesként dolgozom! Lehet hogy tróger vagyok de keresek én annyit hogy nem kell szűkölködnöm!

Szóval az hogy valaki dolgozzon 18 év alatt elvárható, természetesen nyáron! A házi munkát pedig azért illik elvégeznie otthon is, csak azért hogy megszokja, hogy ilyet is kell csinálni!

Legjobb példának a saját húgom tudom felhozni! 16 éves, itthon ül egész nyáron, max egy delikát levest képes megfőzni, elmosogatás már luxus! Erre vezet az ha nem várják el hogy csináljon valamit! :D

2015. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

3-as: mit dolgoztál?

És őszintén: miből volt meg annyi pont? Emelt érettségik + nyelvvizsga?

2015. jan. 19. 21:45
 9/36 anonim ***** válasza:
83%

3-as vagyok: árufeltöltés, borítékolás.


Igen, a pontok emelt érettségivel és nyelvvizsgával lettek.

2015. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
37%

Az en idomben nem kerhettem telefont, mert meg csak keveseknek volt. A ruhat se kertem soha, egyszeruen kellett es azert a szuleim hajlandoak voltak eljonni velem es venni nekem ruhat. Jartam plusz irakra de tanidon belul, jo tanulo voltam kettokor hazahuztam megtanultam vagy elmentem szorolapozni, reklamujsagot szorni (ertsd kertes videki ovezetben gyalog vagy biciklivel postaladakba betenni a szorni valot, a lakotelepekert mindig ment a harc :-)) es utana este tanultam. Neha voltak jobb melok is mint pl. bent a diakmunkas irodan papirka hajtogatas az ovszerhasznalatrol vagy valami matricazas, egyszer meg egy politikai kerdoivezeses felmerest is sikerult kifogni (ehhez mar viszont be kellett tolteni a 17-et es elotte egy rovid fejtagiton resztvenni). Hetvegente ujsagkihordasos melo mindig volt. Nem minden nap es minden hetvegen es nem napi 8 oraban kellett dolgozni, de azert heti par ora vagy egy honapban akar minden szombati nap siman osszejott es legalabb volt belole penz (a szanalmas az hogy ez 20 eve volt es akkor 250-350 sot volt higy 500 ftos oradijert dolgoztam videken!!! es utana egyetem alatt se sokkal tobbert es sajnos a mostani emberek tobbsegenek az orabere se sokkal tobb:-()


Nyaron meg igen voltak jobb melok (almaszedes, meggyszedes, zoldsegpucolas stb.) marmint tartamosabbak.


Aki elment munkaert annak volt munkaja, akit zavartak a szulei annak is volt munkaja (ja mar rendszervaltas utan vagyunk nehohy a 20 evvel ezelott valakit megtevesszen!), aki raszorult annak is.


A kerdezo termeszetesen sehol se fog munkat kapni, hiszen neki fontosabb mindenfele maganora, fakultacio (egyebkent a mi idonkben a bukasra allok jartak kulonorakra;-)) mert csak ugy megy neki a tanulas. Szerintem valamirol le kell mondani vagy a folosleges plsuzorakrol (es helyette onalloan tanulni vagy valakivel osszeallni aki jobb nalad es segit ingyen) vagy arrol hogy itt ilyeneket kerdezgess.


Es engem olyan egyetemre vettek fol (normal tanrend csak a ket felveteli tantargybol volt heti plusz egy orank), videki nem igazan rangos gimibol, ahova akkoriban (is) 10 szeres tuljelentkezes volt (az orvosikon akkor 5-6szoros volt) es maximum pomtszammal. (nyilvan az akkori felvezeli pontrendszer mas volt de az akkoriban elert maximum attol meg maximum;-))


Aki akar dolgozni az dolgozik es ez igy lesz a felnott eleteben is, csak sajnos nem biztos hihy meg is fizetik rendesen, de az masik kerdes.

2015. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!