Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit néznek egy gyermekelhelyzé...

Szentpap91 kérdése:

Mit néznek egy gyermekelhelyzében apa esélye?

Figyelt kérdés
Édes anya 6 hónapja elköltözött tüllünk a gyereket itt hagyva 6 hónapon keresztül az anya 13 szor látogatta a gyereket volt olyan, hogy 2-3 napig kérdezte, hogy mi van a kis gyerekkel valamikor meg 5 napig se kép se hang eddig nem kérte, hogy el akarja vinni hogy mostantól ö nála legyen a gyermek. Oviba jár a kisgyerek tavaly június - július-ig beszoktatási időszak volt akkor én vittem hoztam a gyereket én kérdeztem hogy mi van vele. Óvónő,Védőnő,családsegítő mind a gyerek érdekeit nézi és ők szerint nálam van a legjobb helye a kisgyereknek. Fejlesztésre minden szerdán kell vinni az anya tudja egyszer jelent meg mikor kötelezték többi alkalommal nem. Minden héten itt megy el a házunk előtt busszal egyszer sem szállt le, hogy be nézzen hogy hogy van a pici. láthatás biztosítom neki illetve tájékoztatom ha van valami a kicsivel. Mikor dolgozok akkor édesanyám illetve édesapám vigyáz a gyerekre. röviden ennyi ha van valami ami fontos akkor kérdez és válaszolok rá köszi a választ :D

2020. jan. 28. 19:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukát láthatóan nem érdekli a gyerek, tehát mi itt a kérdés? Hozzád kerül.
2020. jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A te esélyeid igen jók a leírásod alapján.

Elképzelhető, hogy nem is akarná magához venni az anya a gyereket, ha ennyire nem érdekli a sorsa.

Fizet gyerektartást?

2020. jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1:nem vagyok cigány nem is értem hogyan gondolsz ilyet :) de veled is megtörténhet pont ugyan ez :D



2 nem fizet semmi csak a családi pótlékot küldi el de azt is csak akkor ha fizut kap (2-3 meg jön a számlára 9-10 küldi de akkor kap fizut is)

2020. jan. 28. 20:22
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A családi pótlékot nagyon gyorsan intézd el, hogy neked utalják. Anyuka teljesen jogtalanul veszi fel, mivel nem él egy háztartásban a gyerekkel. Nem tudom sajnos a menetét, de nézz utána és gyorsan intézd el.
2020. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Most akkor az Anyuka csak az oviba nem ment a gyerekért vagy fél éve nem foglalkozik vele? Mert gondolom az a kérdés is te voltál
2020. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

1.: Köszönöm szépen a tanácsot utána járok a dolognak


2.: Oviba én vittem abba 2 hónapos beszoktatási időbe, és most is én hordom. Le írtam hogy jelenleg mennyire foglalkozik a gyerekkel ebben a 6 hónapban kérdés alá.

2020. jan. 28. 21:51
 7/18 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem mert volt egy olyan kérdés hogy elhagyásnak számít e ha az Anyuka helyett az Apuka ment a gyerekért az oviba. Azt hittem ugyanaz a sztori
2020. jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Családi pótlékot intézd el, hogy te kapd, illetve 6 hós korától munka mellett is igénybe veheted a gyedet. A gyermekelhelyezési pert is indítsd el minnél hamarabb, ha eddig nem érdekelte a gyerek, akkor nem fog kapálózni érte, hogy ő kapja meg.


De ha mégis, akkor tudni kéne 1-2 dolgot.


Anyukának van-e hol laknia, van-e bevétele, megfelelően el tudja-e látni a gyereket. Ha a minimális dolgokat tudja biztosítani, akkor a bíróság, mivel eléggé anya párti, neki fogja ítélni, ha az anyuka önként nem mond le erről. Ebben az esetben egy jó ügyvéd még megnyerheti neked a pert, az utóbbi fél évre hivatkozva.

2020. jan. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Anyuka dolgozik kB 130 a keresete albérletbe lakik egy palival akivel már össze is házasodtak lakás 1 szoba konyha fürdő kB 30nm az egész kint város " kisebbségi telepen" illetve elöztem lévő kapcsolatáról van egy gyereke aki 6 éves és 2 éves korától nálam nevelkedett.
2020. jan. 29. 11:33
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy jó ügyvédet aki az "a gyereknek az anyja mellett a helye" mentalitás helyett, a "jobb körülmények között nevelődjön a gyerek" mentalitás felé tereli a bíróságot.


Egy 6 hónapos gyereknél egy anyapárti országban jó ügyvéd nélkül, elég nagy esély van rá, hogy az anyuka kapja a gyereket amennyiben igényt tart rá.

2020. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!