Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyi az esélye...

Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy akinél az apa alkoholista volt, ott a gyerek is az lesz?

Figyelt kérdés
2018. jún. 14. 00:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Apám alkoholista volt, én abszolút nem iszom. Maximum ha alkalom van, de akkor se viszem túlzásba.
2018. jún. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Mindkét szülőm az volt. (Már csak volt).

Nem szeretem az alkoholt. Általában csak szilveszterkor szoktam inni egy félpohár pezsgőt, sokszor még az is gyerek :D

Amit viszont szoktam HA pl.családi összejövetel van és nehéz étel van fogáson pl.bográcsos. Akkor ha van sör, abból szoktam egy két kortyot inni kizárólag amiatt, hogy megbüfiztessen, könyebb legyen az emésztés. (Sima szénsavas dolgoktól csak megfájdul a hasam...tudom fura :D)


Nem vagyok hajlandó ennél több alkoholt bevinni. Ezek az alkalmak is évente nagyon max 3x fordulnak elő.

Nekem nem kell az alkohol, hogy "felhötlenebb legyek" vagy megalapozzam magam... én anélkül is dilis vagyok, a társaságon múlik.

2018. jún. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mert latok olyat is, hogy az alkoholista apa gyereke is az lesz, meg olyat is, aki épp ezert, egy eletre meggyűlöli az alkoholt és legfeljebb szilveszterkor iszik egy pohár pezsgőt.
2018. jún. 14. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Alkoholista nem azèrt lesz valaki mert a szülei azok, hanem.mert nem tud megbìrkózni a stresszel ès rossz megoldasi módot talàl keres. Sőt legtöbbször akinek szètcseszik az èletèt az alkohol miatt, alig iszik. Talàn alkalmakkor.
2018. jún. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

Nekem mostohaapám egy alkoholista, verekedős állat volt.

Viszont én is szeretek inni, van, hogy egészségtelenül sokat, de rendszeresen nem, csak haverokkal. Nem érzem magam alkesznak és soha nem is tudnék az lenni.

2018. jún. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Állítólag van öröklődési alap (jelentősége nem pontosan tisztázott), de a viselkedési minta "eltanulása" is számíthat.
2018. jún. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Apám eléggé felöntött a garatra mikor gyerek voltam kb minden 2. nap részegen jött haza, most már nem jellemző rá, megiszik de akkor is mértékkel, és ritkábban. 16 éves korom körül azért megittam én is minden hétvégén legalább de most már mondhatni, hogy egyáltalán, családi összejóvetelekkor sem. Egyedül a szülinapomon egy 3 puttonyos tokai aszút de azt is hárman isszuk, ennyi az egész éves alkoholizálásom.
2018. jún. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Apám apja alkesz volt, az apám is az.


Se a tesóm, se én nem alkoholizálunk. Öcsém szokott azzal poénkodni, hogy márpedig ez családi hagyomány, muszáj vinni, de szerencsére nem iszik, max szilveszterkor egy pohár pezsgőt.


Pedig apám egy időben nagyon nyomta a dumát, hogy csak az az igazi férfi, aki ... Úgyhogy szerintem se az öcsémet, se a férjemet nem tartja férfinak, mert egyik sem hajlandó vele inni még keveset se, nemhogy sokat.

2018. jún. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
56%
Faterom durván tolta, az ivás művészetét. Én nem lettem alkoholista (egyenlőre legalábbis). Viszont nem tagadom meg az alkoholt, és ha inni kell, akkor inni kell
2018. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Elvileg nagyobb az esélye, mint azoknál, akiknél nem ittak a szülők. De nyilván ez sok mindentől függ.
2018. jún. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!