Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyivel nagyobb az esélye,...

Mennyivel nagyobb az esélye, hogy egy elsőszülött fiú gyerekből hosszan otthon élő lesz, mint a fiatalabb testvéreinél?

Figyelt kérdés

2018. nov. 27. 11:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy jó hosszan, akár a harmincas évei után se költözik el a szülői háztól.
2018. nov. 27. 11:59
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az összefüggés?
2018. nov. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez igazából teljesen mindegy, mert én több olyan családot ismerek ahol nem az első szülött gyerek az aki sokáig a szülői házban lakik 25 év felett. Általában mindig az első szülöttek lépnek a leghamarabb. Én például második gyerek vagyok a családban és már 20 évesen elköltöztem otthonról. A nálam 3 évvel idősebb bátyám csak jóval később lépett le mint én. A húgom aki már 28 éves ő még mindig otthon lakik a szüleinkkel. Igaz ő egyszer már elköltözött otthonról, de nehezen bírta az egyedül létet és visszament, 2 teljes hónapig sem tartott a dolog.

De az unokabátyám aki már 34 éves soha sem költözött el otthonról, mai napig a szüleivel él. Neki mondjuk más a helyzete, ő neki ott van a munkahelye is az udvarukon, mert egyéni vállalkozó már hosszú ideje és nagyon jól megy neki, de a rezsije jóval olcsóbb, mint ha bérelne egy helyiséget a műhelyének, vagy vásárolna hitelből. Meg mondta hogy minek költözzön el, ha ott van mindene. Alapból külön lakrészt épített fel magának, meg ugye apjának is beszokott segíteni a házkörül, mert már nehezen bírja.

2018. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Én 2. "gyerek" vagyok, 20 évesen én is elmentem, de most, közel a 40-hez sajnos úgy alakult az élet, hogy haza kellett költözzek. Nem vagyok rá büszke és nem is így terveztem az életem egyáltalán. Ha albérletbe mennék akkor gyakorlatilag csak dolgozni járnék be meg haza, nem maradna pénzem félretenni. Most az a terv, hogy szerzek diplomát, ezzel igyekszem olyan munkahelyet találni amivel gond nélkül fent tudom tartani magam egyedül is, közben leteszek egy felsőfokú nyelvvizsgát is. Korábban kellett volna, tudom, de elszúrtam. Annak nem látom értelmét hosszú távon, hogy egy albérletbe öljek havi szinten egy vagyont és itt véget is érjen az életem. Úgyhogy inkább kibírom ezt a pár évet és úgy lépek tovább.
2018. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos a mai szülő nem engedi leválni a gyerekeit a nők a fiaikat mert utána a semmi marad nincs életük céljuk a házasságuk egy fos ezért kell otthonra egy 30 gyerek akit babusgatni irányitani csesztetni lehet.. Az normális aki 20 évesen önnáló és elközltözik párkapcsolata van nem 38 évesen tévénézésre engedélyt kér a baba szobába anyutol...
2018. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

5-ös

Neked mi bajod van?

2018. nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekem semmi bajom csak van szemem és látom az elcseszett 30 as 40 eseket akik apu anyu szoknyáján élnek diszként és mamahotelben nyugtatoznak tévéznek engedéllyel és fröcsögnek arra aki 20 on évesen már külön él saját családja van.. :D
2018. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Én elcseszett 30-as vagyok, mamahotelben ahogy fogalmazol, nem nyugtatózom magam és nem kérek engedélyt tévézéshez, fröcsögni sem szoktam, ellentétben azzal amit te most csinálsz.
2018. nov. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
Én vagyok a nagyobb testvér, 18 évesen költöztem el. Az öcsém csak 30 évesen, ő addig otthon lakott. Van egy nagybátyám, aki 40 éves és még mindig otthon lakik.
2018. nov. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%
jesszus, én meg se engedném hogy a gyerekem olyan elcseszett felnőtt legyen, hogy akár huszonévesen is nálam lébecoljon. vagy dolgozzon vagy tanuljon, nekem ne legyen egy szerencsétlen életképtelen lustaság. amúgy meg erre tényleg nincs ilyen szabály. vagy életképes lesz egy gyerek vagy nem.
2018. nov. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!