Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim mindig meg akarják...

Szüleim mindig meg akarják mondani, hogy mit tegyek, csak az ők akaratuk érvényesüljön. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok.

Lett 2,5 hónapja egy barátom, akit már bemutattam szüleimnek, ők csak a rossz dolgokat szűrték le róla, minden szavát kiforgatták. (pl edzeni jár, s ez sem tetszett nekik, vagy hogy diplomát szerzett, de még csak a nyelvvizsga felét szerezte meg - írásbelit -)

Néhány napja mondtam nekik, hogy szeretnék elmenni, hogy ő is bemutasson a szüleinek.

Erre ők nagyon felháborodtak, nem akarták hagyni hogy elmenjek, mert hogy szerintük korai...

Aztán pedig a fejemhez vágtak olyan dolgokat róla, amit lényegében nem is tudnak róla, mert semmiben nem lehetek velük őszinte.


Mindent próbálnak nekem megmondani, hogy mit tegyek. Előző barátomat sem akarták elfogadni.

Elég idősek a szüleim, 65-70 évesek.


Mi a véleményetek erről? Mit tennétek a helyemben?


Válaszotokat előre is köszönöm!


2020. febr. 1. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Miért foglalkozol velük, és miért kérsz engedélyt?

Ha meg ennyire nem jó a kapcsolatotok, akkor miért laksz velük?

2020. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kollégiumban lakom Budapesten, kéthetente járok haza, de telefonon keresztül is meg akarják szabni mit tegyek
2020. febr. 1. 11:44
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem ertem miert sztorizol nekik, ha tudod milyenek? Elmesz megismerni a baratod szuleit es pont. Miert kell meselni a parod minden lepeserol?!

Ha azt szeretned, hogy felnottkent kezeljenek, akkor viselkedj is ugy!

2020. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Nem kell elmondani nekik a srácról, mindent. Csak a jót vagy még azt sem. A bemutatkozást a szüleinél végkép nem.
2020. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Az én szüleim is ennyi idősen ilyenné váltak, ez az öregséggel járó személyiségváltozás, paranoia, makacsság, és csak az segített, hogy minden információt visszatartok előlük. Féltékenyek lettek, mindenkiben ellenséget látnak, a tieid is öregek, velük is ez lehet, nem fognak megfiatalodni és rugalmassá válni. SEMMIT se mondj el nekik magadról.
2020. febr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Késői gyerek vagy, a szüleid feltehetően nagyon örültek neked, mindenben óvni kívántak, te pedig eddig is nagyon jó gyerek voltál, feltehetően nemigen volt konfliktus. Az idő és a körülmények azonban nagyon megváltoztak és te sem akartál gyorsan leválni róluk, pedig a fokozatos leválást mindkét oldalról kezdeményezni kell.
2020. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Őszintén drukkolok, hogy MÉG FIATALON SIKERÜLJÖN a szerencsés párkapcsolat hosszú távú kialakítása Neked! (Esetleg még Egészséges Magzatot is kihordhass, ha úgy alakul, és Adjon Sok Örömöt a Kisbaba Nektek.)


Nem lehetséges, hogy a ROSSZ ÉRTELEMBEN "mereven vallásos" szemléletük akadályozza a Felmenőidet abban, hogy tudjanak Veled együtt örülni a "Családi Fészekből való kirepülésednek"?!


Milyen volt a kapcsolatuk a szüleidnek az Ő szüleikkel? Milyen körülmények között szocializálódtak/nevelkedtek abban a réges-régi történelmi korszakban?

2020. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Valóban a szüleim eléggé vallásosak, én is vallásos vagyok, de nem ennyire mereven állok a dolgokhoz.

Barátom is hisz, de ő sem annyira mély vallásos, s ez sem tetszik nekik.

Az vallják, hogy azért legyen egy valóban keresztény barátom, mert az nem fog megcsalni.


Többször is próbáltam velük beszélni, de a saját hibákból kiindulva, próbálnak mindentől megvédeni, h nem engedik, hogy saját döntéseim legyenek.

2020. febr. 1. 12:51
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Tanulnod kell a saját tévedésedből. Az volt a tévedés, hogy újra és újra próbáltál beszélni velük, amikor láttad, hogy eredménytelen.
2020. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nem látnak, ilyen esetben simán tudsz hazudnu, és muszáj is. Vagyis ha nem számolsz be mindenről, az még csak nem is hazugság...


Átérzem a helyzeted, ennyi idős vagyok. Én sajnis szűz, mert nem lehet barátom és Budapestre meg nem engedtek el tanulni, a faluban meg jelentenek is nekik.


Meg szerintük ribi, akinek barátja van, vagyis apám szerint használják őt, nem is tudták, hogy van ilyen, mikor én magyaráztam el. De attól meg utcasarki vagy...


Dettó idősek és muszlimok.

2020. febr. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!