Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normàlis dolog?

Szerintetek ez normàlis dolog?

Figyelt kérdés

A szüleim jól keresnek és mégsem kapok tőlük semmit,se autó,se lakàs,se pénzt.22 éves vagyok most végeztem az egyetemen.Voltak diákmunkáim.Rendes munkahelyem még nincs.

Szüleimtől nagyon ritkán kapok pénzt,az is csak max 10-es.


2020. febr. 3. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen normális, ők tartanak el, ellátnak mindennel.
2020. febr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
83%
Pontosan mit jelent az hogy jól keresnek? Ez se mindegy. Még tanulsz?
2020. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem éheztetnek, vernek és nem szakadtan jársz akkor normalis. Az mas kérdés hogy egy jó családban ha van miből akkor a lehető legjobb körülményeket próbáljuk megteremteni a gyereknek. A lakás és a kocsi kicsit túlzás, már persze attól függően hogy hogy mégis mennyire gazdagok. Egy volt sulis társam apja cegigazgato volt, a srác mar 18 evesen zsír új bmw-t vezetett. Szintén ismerős jogász nő a gyerekenek pest megyeben 10 millios lakást vett.

Ha nekem lenne annyi pénzem, és nem mamlasz, megbízhatatlan gyerekem lenne, én is megadnám neki ezeket. Ha csak átlagos jó módú lennek akkor segítenek valamennyivel mondjuk az albérletbe egy ideig, de nyilvan sajat hazat nem vennek neki. Kocsiba meg max beszallnek egy szulinap alkalmabol. De nem ugy hogy a gyerek semmi pénzt nrm rakott bele. Illij kicsit bizonyítani, mondjuk hogy elkezdesz dolgozni.

2020. febr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Tesóm egykori osztálytársának szülei takarító céget vezetnek, nem tudom mennyi lehet a bevételük de ha két Porsche és egy Audi elfér a portán a 40+ milliós villájuk mellett akkor gondolom nem hónapról hónapra élnek. Ennek ellenére amikor már az új Porsche a kapubejárónál állt, a régebbi cayenne-t a fiának adta, ugyanúgy otthon lakik, nem vett neki az apja külön életet, és ez szerintem így van rendjén.


Az a baj a kölykökkel hogy úgy tartják a markukat a pénzért, mintha az kötelező lenne, némelyik még aktívan sem dolgozott.

2020. febr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na igen értem én amit írtok,de pont ez az hogy én dolgoztam vállaltam diákmunkákat stb.És szerintem ha van miből miért ne lehetne venni a gyereknek autót vagy lakást.Pláne ha a gyerek azért letett már valamit az asztalra.Nem léha,semmirekellő gyerek.
2020. febr. 3. 16:02
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Ha ők megdolgoztak azért,amijük van, akkor miért lenne kötelességük alád rakni egy lakást vagy egy kocsit? A közeli és távoli ismeretségemben sincs olyan,hogy valaki csakúgy kapott egy lakást,mert a szülőknek telik rá. Akinek vettek, annak is nagyszülői örökségből vagy esetleg adtak bele pénzt,kipótolták a gyerek pénzét. Nagyon el vagy tévedve, ha szerinted ez neked JÁR, főleg, hogy még egy percet sem dolgoztál, nem tettél le semmit az asztalra (a diákmunka nem munka, mert nem jár heti 40 órás kötöttséggel).
2020. febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
A diákmunkával aztán nem tettél le semmit az asztalra...
2020. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Elég kevés az infó. Mit jelent hogy ritkán egy tízes? Milyen gyakran? Vesznek neked ruhát, cipőt? Testvéred van? Jártok nyaralni? Csak azért kérdezem mert ha így van akkor nem annyira igsszságtalan a dolog mint gondolod. Ők gyakorlatilag még mindig eltartanak téged.

És ahogy már mondták előttem, a diákmunkával még nem tettél semmit le az asztalra. A diákmunka teljesen norm@lis 20-21 évesen. Azért mert ezzel is elkezded a felnőtt életéhez vezető utat. Veszel magadnak belőle egy-két apróságot, szép lassan hozzászoksz a munkához. Ami egy természetes dolog, nem jár érte dícséret. Természetesen diákként még nem tudsz sokat dolgozni mert még a tanulásra kell koncentrálnod. És miért vennének neked házat? Ha mindent aládraknának soha nem tanulnád meg hogy milyen megdolgozni valamiért. Ami azért fontos, mert ha nem tanulsz meg magadról gondoskodni akkor nem fogod tudni megoldani a felnőtt élet nehézségeit ha családod lesz, vagy szüleid már nem tudnak segíteni neked. És lehet hogy már ők is lazítani szeretnének így hogy már felnőttél. (Bár fogalmam sincs hogy ez lehetséges-e mert nem tudom mit dolgoznak.)

2020. febr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Igen normális. Az nem, hogy elvársz dolgokat tőlük!
2020. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem a diákmunkára gondoltam,hanem a diplomára.Nyilván azért nem dolgoztam mert egyetemre jártam....

Én meg azt nem értem ha van miből miért ne lehetne támogatni az egyszemgyereket?

Nem vesznek nekem ruhákat,nyaralni sem járunk.

2020. febr. 3. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!