Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normàlis dolog?

Szerintetek ez normàlis dolog?

Figyelt kérdés

A szüleim jól keresnek és mégsem kapok tőlük semmit,se autó,se lakàs,se pénzt.22 éves vagyok most végeztem az egyetemen.Voltak diákmunkáim.Rendes munkahelyem még nincs.

Szüleimtől nagyon ritkán kapok pénzt,az is csak max 10-es.


2020. febr. 3. 15:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Oké a lakás lehet túlzás, de nagyon sok ember feneke alá raktak a szülők már autót.... Csak erről hallgat mindenki szépen.
2020. febr. 3. 17:57
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, szerintem teljesen rendben van. Nincs szükséged ezekre a vagyontárgyakra, mert még gyerek vagy. Hogy ezt honnan tudom?

1. Végletesen gondolkozol: "nem kapok tőlük semmit se" Mondd csak, kitől van a villany, a víz, a net, amin panaszkodsz? Éhes vagy? A hűtő üres? Komolyan pucéran jársz az utcán? Na, ugye...

2. Most végeztél az egyetemen. Ha nem is fizetősre jártál, a tankönyveidet, füzeteidet csak a szüleid vették. Minden szellemi tulajdonodat, amit magadénak mondhatsz, nekik köszönhetnéd. Nyelvvizsgáznod nem kellett? Pótvizsga csekkek? Ezt mind a diákmunkából van? Akkor az már valami, arra valóban büszke lehetsz.

3. Egy felnőtt ember érvel. Szükségem van autóra, mert... Szükségem van lakásra, mert... Te meg? Akarom, mert jár! Mert másnak van. Ez egy kisgyerek véleménye.

4. Voltak diákmunkáid. 20 évesen én is azt gondoltam, hogy "az de király dolog". És úgy imádtam a szüleimet, hogy egy forintot sem kértek belőle. Pedig van öcsém is és az egyetem elvitte félévente apám egyhavi fizetését, mégis az utolsó forintig magamra költhettem. Lehetnél hálásabb, ha nem kérik el a pénzt az otthon lakásodra!

5. Ha olyan felnőtt vagy, nyilván tudod, mennyibe kerül egy másfél szobás panel fenntartása. Rezsi, lakásbiztosítás, érték megőrzés, rendkívüli kiadások. És egy kocsi fenntartása? Súlyadó, kötelező biztosítás, időszakos karbantartás? Nem annyiból áll, hogy van 15 ezer forintod megtankolni, aztán mész, ameddig ki nem fogy. Ha balesetet okoznál, szüleid fizetnék?

6. Ha már olyan felnőtt vagy, hogy tudod, mennyit keresnek a szüleid: oszd el a nettójukat a 168 órával és talán megérted, hogy a 10 ezer forint, amit kevesellsz, hány órányi munkájukba került!


Örülök, hogy vannak ilyen gondos szülők és nem engedik el a kezedet, mert még nagyon sok munkájuk van veled!

2020. febr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Jaj de okos itt mindenki.Van autóm,amit én vettem saját pénzből.Szerintem meg ha telik rá miért ne lehetne venni a gyereknek.Én mindenben támogatnám a gyerekem,ha lenne miből.
2020. febr. 4. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!