Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem hagy békén, állandóa...

Anyám nem hagy békén, állandóan csak hajt, ki akarja belőlem hozni a maximumot, de nem érti, hogy nekem az a max, amit most nyújtok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám nem hagy békén, hogy tanuljak, tanuljak tanuljak. Pedig tanulok, csak nem úgy, és nem annyit, amennyit ő szeretné. Nincs velem megelégedve, mert CSAK 2 órát tanulok egy tz-re meg nem vagyok kitűnő tanuló.

A féléviért is lebszott, mert szerinte szr és azt mondta, hogy nem csalódott még bennem akkorát, mint most.


A jegyeim:

Matek, töri, angol, tesi- 5

A többi mind 4-es, egy 3-masom sincs. Az átlagom: 4,54


Más szülő örülne, ha a gyereke csak fele ennyire jól teljesítene, de ő csak cssztetni tud állandóan.


Sosem hagy békén, állandóan csak kritizál, ha 4-est kapok, ami szerintem is ugyanolyan jó jegy, mint az 5-ös. Állandóan hajt, de nem veszi észre, hogy azért teljesítek ilyen "rosszul", mert állandóan hajt, mint a tatár, és kritizál, mint egy katonatiszt. Elveszi azt az amúgy is kis kedvem a tanulástól.


Mit tegyek?



2020. febr. 3. 15:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Ez tényleg nem fényes eredmény. Hányadikos vagy?
2020. febr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló:

Ez mégis miért nem jó eredmény áruld már el? Ez egy igenis jó eredmény.


Egyébként 10-edikes vagyok.

2020. febr. 3. 16:01
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, ezt ide kár volt kiírnod. Itt mindneki szín 5-ös tanuló volt.
2020. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

3-mas válaszoló:

Gondolhattam volna....

2020. febr. 3. 16:04
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

Semmit... Az a baj hogyha így folytatod hamar kiėgsz.


Szerezz diplomát ės menj el vele dolgozni 230ėrt egy multihoz. "Míg más külföldön dolgozik 2-3ezer euróėrt agyatlan munkákat.

Barátnőm testvėre is így járt! (Egy zombi szegėny gyerek , akarom mondani fiatalember) kiválló tanuló volt.


Szerintem azokra a szakokra hajts amikkel majd dolgozni szeretnėl egykor.

Mert elárulom hogy az ėletben nem fogod többet hasznâlni azokat amiket vėrt izzadva megtanítottak veled az iskolában.

Nem fogja senki rajtad számonkėrni pitagorasz tėtelėt. 20 ėve a 4 alapműveletet használom. + - / x

Ės mėgis jól keresek ,mint vállalkozó.

2020. febr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 FoxtrotLidérc ***** válasza:
89%

Figyelj... Anyámék kiugrottak volna a bőrükből, ha 10-edikben ilyen bizonyítványom lett volna...


Év végim volt asszem 3,36? Ki voltak bukva...

2020. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

Ilyen helyesírással tedd össze a két kezed a magyar négyesért :))

10-edikes, 3-mas :D

2020. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem anyád ont az a fajta szülő aki a gyerekén keresztül próbálja megélni azt amit ő nem tudott annak idején.

Magyarul, ő nem lett szín ötös, ki tudja milyen okokból, ma már bánja, ezét téged "rúgdos" miatta, hátha te nem követed el az ő hibáját. Az már részletkérdés, hogy középiskolában ez az átlag teljesen jó.

2020. febr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

8-as vagyok

Egyébként engem a matek érettségin kegyelemből engedtek át. Hülye voltam a matekhoz világ életemben, épp hogy egy kettest összekapartam a dogákra, az érettségin szerintem át sem mentem volna ha nem épp előtte halt meg volna apám. Gondolom arra fogták a teljesítményemet.

2020. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

Hát, hogy jó-e ez az eredmény, az attól függ, mik a további terveid. Önmagában valóban nem rossz, de egy komolyabb egyetemhez kevés lehet, ha esetleg a vitt jegyek számítanak. Te tudod, mi a cél, en igazából már nem vagyok tisztában a mai felvételi rendszerrel, de azt tudom, hogy mikor én felvételiztem 2005-ben (jesszus, de rég volt :D), akkor ELTE jogra a négy év eredménye is kellett, plusz az érettségié is, és aki mindenből kitűnő volt, annál jött a kérdés, milyen plusz pontok vannak még. Két felsőfokú nyelvvizsgámnak köszönhetően kerültem be, úgy, hogy emelt szintű érettségim viszont nem volt, mert egy évvel előbb érettségiztem, és akkor még nem volt ilyen. Viszont nálunk abban az évben külön felvételi épp nem volt, így csak a középiskolás eredményre lehetett támaszkodni. Nem kizárt, hogy most felvételivel tudsz majd kompenzálni.


Ilyen jellegű elképzeléseid, terveid vannak már?

2020. febr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!