Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám állandóan bejön a...

Anyám állandóan bejön a szobámba és elkezd rendet rakni, sosem találok semmit! Hogyan vegyem el a kedvét ettől?

Figyelt kérdés

Anyám már évek óta folyton bejár a szobámba amíg suliban vagyok, ilyenkor rendet rak, ruháimat pakolja első sorban takarít.. Ezek miatt sosem találok semmit, a ruháim hirtelen más helyen vannak, egyszer hónapokig kerestem egy nyamvadt pendrive-ot, mert ő éppen nem emlékezett, hogy hova rakta...


És mindig akarja, hogy menjek vele ruhákat szortírozni, emrt úgyse veszem fel őket. Mondom neki, hogy hát ne csodállkozz, hogy ha mindig elrakod őket... És mondja, hogy iszonyat sok ruhád van. Normális embereknek nincs ennyi. 7 nadrágról és 10 pólóról besélünk. Meg 2 cipőről. Korombeli gyerekeknek komplett ruhatáruk van!!! "Válogassuk ki, amit már nem hordasz és odaadjuk a szegényeknek. Mert nekik még egy sincs!" Hiába modnom, hogy de anya! Felvenném, ha nem avatkoznál bele minden egyes dologba amit csinálok! Mert neked semmi nem jó. Örülök ,hogy végre rendet rakok a szobámban, REDENSEN be van rámolva a polcokra fiókokba, erre ő átrendezi, mert megmutatja, hogy hogy kell!


2020. febr. 1. 10:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
59%
Legyen rend a szobádban folyamatosan, akkor nem lesz mit pakolnia.
2020. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
33%
Kulcs?
2020. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
1-es. Nem mondod? Mint írtam ááá mindegy. Olvasd el az egészet, ne csak az első két betűt nagyokos
2020. febr. 1. 10:56
 4/37 A kérdező kommentje:
2-es. Azzal eláírnám a halálos ítéletemet. Olyan balhét rendezne.. Kizárt a fiam a saját házamból!!! Háát már ő sem szeret!!! Ilyen túlzásokkal sajnáltatná magát mindenhol
2020. febr. 1. 10:57
 5/37 anonim ***** válasza:
80%

Végigolvastam. De ebből, hogy

"Örülök ,hogy végre rendet rakok a szobámban"

az jön le, hogy csak ritkán raksz rendet...

2020. febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Nem olyan ritkán, csak kevés időm van. Ezzel arra akartam célozni, hogy anyám még a teljes rendbe is beleköt
2020. febr. 1. 11:00
 7/37 anonim ***** válasza:
71%

"Nem olyan ritkán, csak kevés időm van."


Miért is? Iskola mellett dolgozol is?


Amúgy a Te stílusodból sem az tűnik ki, hoghy olyan nagyon megbecsülnéd anyukádat. Mi lenne, ha egy hétvégén együtt raknátok rendet? Meg együtt takarítanátok? Ha kevés időd van, akkor nyilván takarítani is kevés időd van - anyád meg nyilván főleg ezért megy be.


Legyél együttműködő vele, aztán próbálj meg beszélni vele és igen, takaríts többet a szobádban (mert csak a rendrakásról beszéltél).

2020. febr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, hogy miért csinálja, és ehhez képest reagálj.Kérd meg újra és újra, hogy ne pakoljon, ha nem vagy ott. Beszélj meg vele heti egy napot, amikor együtt rendezkedhettek. Persze ha már elmúltál 14, lassan itt lenne az ideje, hogy ne akarjon a szobádban kotorászni, de ez csak akkor fog működni, ha nem is lesz oka bemenni. Összeszeded a kimosott ruhákat, és nem neki kell bevinnie, kiviszed a szennyesedet, nem hagysz szét ételmaradékot, nem maradnak az asztalodon üres poharak és más edények. Én pl. ilyenek miatt járkálok be a 15 éves fiamhoz, amikor nincs otthon.

Ha semmiképpen nem juttok dűlőre, említsd meg, hogy te is szívesen rendet raksz az ő holmija között. Csak hogy segíts neki. Biztosan lennének ötleteid. Konyha, fürdőszoba, stb.

Ha nálatok az a szokás, hogy bárki bárhol pakolhat, akkor rajta!

2020. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
17%
A fiúgyerekek általában rongyként bánnak az anyjukkal. :(
2020. febr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Anyám "beteges" módon járkál be a szobámba, ami egyébként privát szféra és pakolgatja a dolgaimat. Ebből hogyan jött le nektek az, hogy rongyként bánok anyámmal?
2020. febr. 1. 12:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!