Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 eves vagyok, de a szuleim...

18 eves vagyok, de a szuleim nem engednek sehova. Miert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 eves vagyok, nemetorszagban lakom a szuleimmel 4 eve. Van egy parom fel eve aki 23 eves. Engedik a szuleim a kapcsolatot vele. Iskolat sem hanyagolom, mert rengeteget tanulok. A parom Februar 14.-en utazna haza Romaniaba es a szuleim nem akarnak vele engednii, de en szeretnek el menni vele,mivel még a szuleivel sem talalkoztam es a parom is szeretne bemutatni a szuleinek. Mit tegyek,hogy el engedjenek?



2020. febr. 3. 19:54
1 2
 1/18 anonim válasza:
86%
Ha 18 éves vagy, akkor a szüleidnek ebbe már nincs beleszólása.
2020. febr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, sokan montak mar, viszont ha el megyek szonelkul, akkor rendort hivnak rank (megtortent), illetve kidobnak itthonrol
2020. febr. 3. 19:58
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne szó nélkül menj el, de ne is kérjed, hogy elmehess, csak jelentsd be, hogy el fogsz menni a pároddal! Esetleg intézd úgy, hogy a párod is ott legyen, mikor - mintegy mellékesen - megemlíted a szüleidnek, hogy febr.-14-én vele fogsz utazni.
2020. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Rendőr max személyi felmutatását kéri. Mit mondtak, miért "nem engednek"?
2020. febr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ugy kerdeztuk meg,hogy a parom is ott volt. Azt momdtak,hogy korainak talalkak, viszont akarhanyszor megy haza mindig megkerdezi,hogy megyek e vele es anyamek nem engednek. Nagyon rosszul esik amit csinalnak,viszont itt nalunk nincs olyan,hogy nekem szavam illetve dontesem van..
2020. febr. 3. 20:10
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha elmúltál 18 éves, akkor hiába hívnak rendört, nem történik semmi.

2. Ha emiatt nem engednek vissza magukhoz, ahhoz joguk van.

2020. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem tetszik nekik a párod, nem akarják a kapcsolatot, mit kifogásolhatnak benne? Talán hogy román, az sokak számára a cigánnyal egyenértékű, a szüleid nem így gondolkodnak?
2020. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

Fél éves kapcsolat esetén én sem rajonganék, ha a gyerekem Romániába akarna menni családot nézni, mert ez még nem komoly dolog.

Ha elmúltál 18 éves, akkor nem tilthatják meg jogilag, a rendöröknek is hiába jelentik, viszont arra joguk van, hogy utána ne fogadjanak be újra téged.


A helyedben várnék a látogatással legalább fél évet még, most túl korai.

2020. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%
A párod erdélyi magyar vagy román?
2020. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A párom székely
2020. febr. 3. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!