Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleitől külön lakók, milyen...

Szüleitől külön lakók, milyen gyakran telefonaltok haza?

Figyelt kérdés

Tudom, valószínűleg mar volt hasonló kérdés, de a részletek miatt, és mert tanácstalan vagyok..


Mi elég messze élünk egymástól 250 km-re. Felnőtt vagyok, kicsi gyerekkel, már visszamentem dolgozni. Párom elég későn ér haza munkából, így gyakorlatilag munka után gyors kajálás, cuccok ledobasa otthon (esetleg elmosogatok hogy ne este kelljen, rendet rakok, bagy beugrok boltba stb. ) és már mehetek is a kicsiert az oviba. Onnantól estig sokszor egyedül vagyok vele. Nem mondom, hogy megoldhatatlan, de napi rendszeresseggel szerintem elvarhato egy kicsi gyerektől, hogy az aktívan együtt tölthető kb 2 órából (mert a többi már az esti készülődés, nem mondható annak) fél órát ott üljek (vagy elvonuljak?) mellette és közben telefonalgassak, rá nem figyelve.

Anyám ugyanis ezt elvarja: képes minimum fél órákat kb semmiről beszélni, ha felhivom (panaszkodik csak, bagy engem oktat ki), ha meg közben szól a gyerek valamiért, vagy csak jatszani szeretne, akkor milyen vagyok már hogy nem figyelek arra amit mond. Nem érti meg, hogy nem érzem korrektnek ezt a gyerekkel szemben, és azt sem, hogy sokszor a napi rohanasban tényleg nincs mindig időm, hogy csak úgy leüljek fél orakra beszélgetni. Ha meg előbb (10 percen belül) elköszönök akkor "le akarom rázni" , vagy "jaj még csak azt elmondom hogy.. "

A másik verzió amikor jobb híján tömeg közlekedés közben hivom, de ott meg ugye nem mindent tereget ki az ember és ezt sem érti.

Ha nem hívom 1-2 napig, akkor "na hol voltál?" vagy "hát nem hívtál!", "bezzeg a sógornőt minden nap felhivjak a gyerekei" (lehet, csak éppen nem ilyen hosszan és tortenesekrol beszélnek, nem 80% panasz, meg negativoskodas megy - és itt jön az, hogy ez miatt nem is beszélek vele szivesen, pláne mert ha esetleg otthon ki van hangositva, hogy közben tudjak mást is csinalni, nem zavarja, hogy a gyerek is hallja amit mond).

Ő pedig sose hív, mert drága a hívás (otthon van, nyugdijas), már annyit életem, h ha akar beszélni csörgessen és visszahivom (nekem korlatlan). Ja és nem mindegy, mikor hivom, mert ha fix programja van (pl. tv sorozat, vagy boltba megy, vagy heti fix rokonlatogatas van) akkor nem ér rá, én igazodjak hozzá munka és gyerek melett...(pl. kb. 6-kor jó neki, ami nálunk vacsora, 7 is jó, ami nálunk fürdés, de 8-9 mire már lerakom aludni a gyereket nem jó, mert megy a sorozat meg a film 😂)


Szóval nem tudom. Lelkiismeretfurdalasom is van, mert nyilván szeretem, hiszen az anyám, de alapvetően nem tartom ezt a viselkedest normalisnak. Egyébként is mindenhez és mindenkihez nagyon negativan viszonyul, sokszor eléggé leszivja az energiamat egy vele való beszélgetés .

Megis kicsit magamat érzem szemetnek..

Mit kéne tennem, hogyan alljak hozza ehhez? Kéne minden nap beszélnem vele, akkor is, ha a hogy vagyon kívül nincs semmi történés?


Elnézést hogy hosszu lett, de ezeket is fontosnal tarzottam leirni. Lehet mindegy is és csak ki akartam adni magamból... Azért érdekel, kinél hogy van? A normális hozzászolasokat megkoszonom.


2020. febr. 4. 21:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*nem elvarhato egy kicsi gyerektől (1. bekezdésben elirtam)
2020. febr. 4. 21:38
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Szia!szerintem engedd el a fuled mellett a megjegyzeseit. Ez a legfontosabb. Mert ezek, amolyan erzelmi zsarolasok (ha nalonta 5* hivnad is mondana ezt).


Vezess be a sajat telefnalasaidba egy rendszert. Peldaul hetkozben szigoruan csak egyszer es max par percre hivd fol. Biztos van olyan ido, amikor setalsz az utcan egy 5-10 percet. A boltba esetleg? Vagy reggel munkahelyre vagy munkahelytol a megalloig? Vagy ovi fele a megallotol a bejaratig? Mert hivd mindig olyankor es ahogy odaersz a bolthoz/ovihoz/munkahelyre/jom a busz/villamos szepen mondd oh bocs ideertem be kell mennem/fel kell szallnom holnap ugyanekkor hivlak. Es puszi es kinyomod.

X het alatt hozzaszoktatod ehhez. Csak ne tegy kivetelt. Hetvegen meg ha van segjtseged a gyerekkel vagy le tudod a teve ele ultetni egy kicsit hosszabb mesere, akkor szepen videohivas (ja akar gyerekkel nezd itt a Nagyi) es beszelsz vele/hallgatod hosszabban. Itt is celszeru olyan idopontot valasztani vagy olyanra hivatkozni elkoszonesnel, hogy ereztetheto legyen neked meñni kell fozni/jatszoterezni/iacozni akarmicsoda.


A videohivas egyebkent azert jo pl mesengeren vagy vyberen vagy akarmin, mert akkor megmutathatod, hogy a gyerek nyuz teged vagy hogy eppen mt csinalsz. En szemely szerint mindig hilyen erzem magam, ha egy kisgyerek 2 perc teleonalas utan kirohan a kepbol es pofakat is vag hozza es latom halal unalmas neki hogy en beszelek az anyjaval. Persze a gyerekednek meg meg kell szoknia es tanulnia, hogy anya a nagyival beszelget. De o kb 5-6 percet fog kibirni. Tehat vagy olyanor beszelsz hosszan ha o nincs ott vagy anyadnak es a gyerekednek is megtanitod 5 perc es utana leteszed.

2020. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm! Igazából ezen vagyok, csak ez így nem lerázós? Mert voltak probalkozasaim, de akkor meg megsértődött, és azt mondta, hogy kötelességböl ne hivjam...

Vagy ez is a zsarolás része lenne?

2020. febr. 4. 23:10
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Majd megszokja!Éld a saját életedet, ahogy be tudod osztani.
2020. febr. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor hivd amikor neked jó ,te rå ėrsz ,ha csak 5 perc akkor 5 percig beszėlj vele ha gyerek akkar veled jåtszani,akkor egyszerüen közlöd vele hogy bocsi de gyerek hív elköszönsz ės leteszed,ha megsėrtödik tegye ne te alkalmazkodj hozå semmikėp .
2020. febr. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét oldalt egyszerre élem át, 85 éves özvegy anyukám van 200km-re, és két felnőtt lányom, akik már elköltöztek. Ha minenkivel minden nap fél órát beszélnék, a férjem akár el is költözhetne, mert rá már végképp nem maradna idő. A legkisebb fiunkról nem is beszélve.

Soha ne engedj az érzelmi zsarolásnak. Nem vagy az anyukád bébiszittere, se a társalkodónője.

Nem kell minden nap fél órát fecsegni. Van amikor tényleg csak arra van idő, hogy kölcsönösen biztosítsátok egymást arról, hogy mindenki jól van, és gondoltatok egymásra.

"Ne haragudj anyu, de most le kell tennem. Holnap majd hívlak. Szia." Ha megsértődik, majd megbékül. Ez gyerekes viselkedés, te viszont maradj felnőtt, és tényleg kezeld úgy, mint egy nyafogó gyereket.

Egy ráérősebb időpontban beszélj neki az időbeosztásotokról, arról, hogy este 6-8-ig nálatok nagyüzem van, nem alkalmas a társasági életre, legfeljebb 5 percet tudsz beszélni a legfontosabbakról. De hetente egyszer beszélgethettek hosszabban is. Állapodjatok meg előre az időpontban, ahogy előttem is javasolták.

2020. febr. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmi mondanivalóm sincs, akkor van 2 hét is.

De így is max heti 2x 10 perc.

Sőt míg 300 méterre laktunk, akkor is volt hogy 2 3 hétig sem találkoztunk. Max a kisbolt előtt.

2020. febr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Minden nap beszélek édesanyámmal és édesapámmal is, ha csak 2 percet, akkor annyit. Nem tudunk úgy nyugodtak lenni, hogy ne tudnánk, jól van-e a másik.
2020. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Van a családban, aki ezt úgy oldotta meg, hogy van internet a szülőnél kapott egy jó tabletot, aztán facebook vagy skype és úgy tudnak beszélni. A gyerekei lerakják valahova a tabletet és akkor mama látja az unokát ők meg csinálják közben, amit kell és nem foglalt a kezük, látják, hallják egymást.


Nekem is ez a bajom a nagymamámmal, hogy régen mindennap hívtam, de mióta gyerek van, azóta nem tudok ülni fél-egy órákat egy nap kezemben a telefonnal. Ő sajnos nem hajlandó új dolgokat megtanulni, internet meg tablet meg ilyenek, ugyanmár. Pedig tök jó lenne, de az is nagy dolog volt mikor papám meghalt, hogy mamám megtanulta kezelni a távirányítót, szóval ja...

2020. febr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A párom ezt úgy oldotta meg, hogy megtanította az anyukáját chatelni (google hangouts). Így mindent megoszthat, ami foglalkoztatja, a párom pedig válaszol, amikor ideje van. Az első pár hétben elégedetlenkedett, de már nagyon tetszik neki. 76 éves. Hetente 2x beszélnek (szombat és vasárnap).
2020. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!