Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha félek a...

Mit csináljak, ha félek a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Félek tőlük, nem tudom miért. Lehet belém ivódott, mert sokat kiabáltak/nak velem, meg kiskoromban párszor megvertek durvábban is. Meg szoktak örjöngéseik is lenni, stresszes a munkájuk is, meg sok gonddal küzdenek, csak en ezt hallom, meg látom. És ezért kerülöm őket. És ez nekik úgy jön le, hogy én egy utolsó senkiházi vagyok, aki csak élősködik rajtuk. Mert én szinte sose jövök ki a szobámból. És ez baj. De nem érzem jól magam velük, körülöttük, és nem érzem biztonságban magam. Persze, néha tudunk beszélgetni is, meg időt tölteni, de inkabb kerülöm őket.

Meg nekem sokszor nincs erőm szinte semmihez, és nehéz kikelni az ágyból is, ezért megesik, hogy az egész hétvége alatt csak fekszem, nem tehetek róla. De e miatt is nagy konfliktus van közöttünk, mert amúgy én tényleg haszontalan vagyok, ezt elismerem. Ritkán csinálok valamit jól.

Én amúgy nem szeretném, ha ez így maradna a szüleimmel, mert egyre rosszabb, és minél jobban gyűlölnek, meg kiabálnak velem, annál kevésbé megyek oda hozzájuk, ami tovább hergeli őket, ördögi kör. Mit tehetnék szerintetek?



2020. febr. 7. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Hány éves vagy?
2020. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd megtervezni az elköltözés folyamatát.
2020. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, és lány. Én szeretnék elköltözni, de az még legalább 2-3 év. :(
2020. febr. 7. 21:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sürgősen keress legalább diákmunkát,gyüjtögess ez a sovány 2 év valahogy eltelik addig összeszedsz valamicske pénzt és azonnal költözz el.Teljesen tönkre fognak tenni idegileg,szellemileg és mindenhogy.Ha nem akarsz pár év múlva pszihiátrián kikötni feldolgozatlan dolgokkal meg ilyen borzakmas érzésekkel akkor gyorsan szedd össze magad
2020. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet belém ivódott, mert sokat kiabáltak/nak velem, meg kiskoromban párszor megvertek durvábban is. Meg szoktak örjöngéseik is lenni, stresszes a munkájuk is, meg sok gonddal küzdenek, csak en ezt hallom, meg látom"

Ne is csodálkozz ezen akkor. Talán kezdhetsz diákmunkába, sulit meg végezheted kolisként, hogy minél távolabb legyél a szüleidtől.

És hogy miért dolgozz mondjuk diákmunkásként valahol? Talán 16 évesen már mehetsz dolgozni. Addig se vagy otthon, pénzt is kapsz érte. Pénz meg jó lesz későbbe is.


Nálam hasonló(de nem volt verés, de néha van kiabálás is).Nem egyszer fel van hozva,hogy én ülök a szobámban, elvagyok magamban. Közben meg mondjuk mostanság is történt olyan dolog a családban, ami csak abban erősített meg, hogy nekem itthon semmi keresnivalóm, azt az érzést ülteti belém, hogy én utálva vagyok, nem kívánatos személy.

Csak hát az elmenéshez(elköltözés) pénz is kellene.

És nekem is jobb az,ha nyugton vagyok otthon, nem vagyok ide-oda járkálós személy. Jön a tavasz, annak se örülök.


Mondják nekem, hogy beszéljem már meg ezt a helyzetet, de kb minek? Mostanság, ami történt, akkor is kimutattam,hogy mi is a véleményem, de ez v*rte ki a biztosítékot. (Jobb lett volna, hogy ha csendben tűröm a bxogatást és az eset után elmegyek sírni.) Hát ezért mondjak el bármit? Ezért közeledjek?

Ha lenne pénzem, akkor most talán pattantam volna, hiszen jelenleg a meglátásom szerint, így jobb mindenkinek, ha én nem itt élnék.

2020. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Szerintem elsősorban erről a szüleiddel kellene beszélned. Ha ez nem vezet sehova akkor marad a 3 válaszoló megoldása vagy ha ez nem kivitelezhető te magadnak kell megváltozni. Dolgozz te is tegyél félre lóvét, segíts otthon a szüleidnek. Más ötletem nincs....
2020. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk, ha kicsiben próbálod enyhíteni a konfliktust, akkor kezdhetnéd azzal, hogy tevékenyebb próbálsz lenni. Ha a szüleid stresszesen, fáradtan esnek haza a munkából, akkor jól eshet nekik, ha vacsorával vagy tiszta lakással várod őket. Bár egy olyan szülőnek, aki veri a gyerekét lehet ez is felesleges.


Ha ilyen szüleid vannak, akkor szedd össze magad ne fetrengjen át hétvégéket és ahogy már írták előttem, kezdj gyűjteni a függetlenedésre.

2020. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Magad is írtad, hogy semmit nem csinálsz, hétvégén is csak fekszel. Na, itt a baj!

Ha falun laksz (hétvégén): kelj fel az ágyból, amikor a kakas kukorékol, engedd ki a baromfit az udvarra, szórj nekik eledelt, etesd meg a malacokat, hiszen már visítanak. Utána menj el az üzletbe (esetleg anyáddal) és vásároljatok be a hétvégére, jövő hétre.

Ha városban laksz (hétvégeken): takarítsd ki az egész lakást (házat), segíts anyádnak a konyhában, kérjed meg, hogy tanítson meg főzni. Kérdezd meg a szüleidet, miben kellene segítened nekik. Vidd ki a szemetet, sétáltasd a kutyát, lásd meg, hogy mit kell(-ene) csinálnod. Ha valamit elügyetlenkedsz (minden kezdővel előfordul) és (jogtalanul!) megszidnak, akkor kérj elnézést, mondd, hogy nem így akartad, de majd igyekezni fogsz elkerülni a jövőben.

Ezek mellett még vígan jut időd sms-ezni, dumálni a barátnőkkel, barátokkal.

Fiatalok! - lehet engem lepontozni!

2020. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Ilyenkor tényleg nincs más út, csak a menekülés!


Megpróbálhatod megbeszélni velük, hogy mehess koliba. Bár nyilván azt is ők fizetnék, mert egyedül ilyen idősen egyszerűen nem lehet semmivel annyi pénzt keresni, amiből meg tudsz élni (max. vakszerencsével) nem tudom merre laksz az én osztálytársaim akik kolisak voltak, szerették.


Diákmunkából nem igazán lehet finanszírozni egy saját lakást. Egyetemen megoldás, ha levelezőre jelentkezel, mellette pedig keresel munkát és közös albérlet ismerőssel, baráttal de akár idegennel is.


Legjobb lenne, ha tudnál ezekről egy pszichológussal beszélgetni, de azt nem tudom, hogy mennyire elérhető ez a számodra.

2020. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem te enyhén depressziós vagy, azért nincs erőd felkelni. Nincs lelkierő ilyen környezetben. Valószínűleg magányosnak is érzed magad, igaz?


Jó ötlet lehet amit a többiek mondanak, hogy menj el kicsit dolgozni, az is kimozdulás, nem kell az otthoni közegben lenni.


Az is jó ötlet, hogy segíts otthon magadtól valamit, ha rá tudod magad venni. A szüleid is nagyon deficitesek érzelmileg, biztos jólesik nekik egy kis szívesség. De ha nincs foganatja, ne edd magad rajta, nem a te hibád.


Együttérzésem.

2020. febr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!