Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet megbukok néhány tantárgy...

Lehet megbukok néhány tantárgyból félévkor és félek a szüleimtől!?

Figyelt kérdés

Most harmadikos vagyok. Hát úgynézki hogy lehet megnukok magyarból meg matekból.

Pedig szoktam sokat tanulin, de egyszerűen a magyar, matek nem megy.A magyar tanárral még 9. évbe végig vettük a nyelvtant és most kisérettségit irat velünk kb 25 perc alatt..... nagyon ideges lettem mert még írtam volna..e mellett kb 2 hónap mire kijavítja így nem tudom hogy hanyasra állok, mindig úgy szokta hogy félévelőtt kijavít mindent meg fogadó óra elött és így ugye javítani se nagyon lehet.

Ott van pl a Töri amit nagyon szeretek a tanár miatt 4-5ös vagyok belőle és azt elig tanulom.

Magyaron egész órán írunk és kb 15-20 oldalból írunk.Egyszerűen nem tudom megtanulni hiába olvasgatom.

A Matek meg pedig órán megy meg itthol is szoktam gyakorolni de dolgozatba nem igazán.

Apa azt mondta még ősszel hogy 3.7 felett legyen az átlagon akkor nem mehetek focizni (verseny szinten focizok és szerintem ez eléggé nagy kitolás lenne).

Úgy, hogy nagyon félek amúgy is apám szigorú.

Szerintetek hogy mondjam el vagy mit csináljak? :(



2016. dec. 21. 17:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Hajts rá nagyon, és órákon legyél figyelmesebb. Mert az "olvasgatás" már általánosban sem megy el.

A matekot valóban érteni kell, járj külön tanárhoz.

A szüleidnek pedig vázold fel a helyzetet, mindenféle mentegetőzés nélkül.

2016. dec. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Pitbull-lecsó válasza:
18%
Ha ügyesen focizol versenyszinten, akkor nem kell tanulin.
2016. dec. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Ne izguljál. A Tescoba most mindenkit felvesznek. Nem kell magyar, nem kell matek. Magyarázd el ezt apádnak.Ahogy kikerülsz ( kibuksz) a suliból, már másnap keresőképes lehetsz...ez neki is jó, meg neked is. Nincs stressz, dől a zsé..
2016. dec. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Megbukni úgy se fogok évvégén de félévkor van rá esély, de már a 2-rt is megfognak "ölni"
2016. dec. 21. 18:07
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Érdemes lenne átmenned egy könnyebb iskolába. Szakközépbe jársz?
2016. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen szakközépbe járok és nem fogok átmenni mert nem vagyok gyenge csak szerintem elggé kifogott a tanár, múltkor pl:írtunk magyarból az a lényeg hogy én végig írtam az egész órát meg készűltem is rá és az enymet felolvasta hogy milyen szar meg ilyenek, az egész osztály előtt... és a többi meg szinte semmit nem írt rá, ja és ezt osztályozta a nyelvtani jegyet 5 hibát húzott benne alá és 1-es lett azis na akkor mondtam már magamba, hogy elmegy a .... annyába.
2016. dec. 21. 18:36
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
Egy még érthető lenne de kettőből bukni nagyon durva.
2016. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

A helyesírásodat elnézve elég gáz lenne, ha NEM buknál meg nyelvtanból...


Ha a matek is ilyen, akkor reménytelen a helyzet.

2016. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%

Már akkor tudtam, hogy írni fogsz 1 méter önsajnáltatást amikor megnyitottam a kérdést.

Kedves kérdező, tanulni kellett volna. Nem csak egyes és ötös osztályzat létetik. A matekot akkor is meg lehet írni egy kettesre, ha sík hülye vagy hozzá. Mindenhol lehet függvénytáblázatot használni (hiába mented magad, hogy nálatok nem), ha kiírod a képletet, a feladatot elkezded megpróbálni megoldani, ha a geometriai rajzok szépen megszerkeszted már megvan a kettes.

Magyarból nálunk is ugyanez volt a helyzet. A nyelvtan 11.ben sem nehéz. Valóban sok a száraz anyag, de mindenre lehet példát találni, csak akarni kellene. Mit nem tudsz rajta megtanulni? A történelem ebből a szempontból jóval nehezebb.

Fejlesztened kéne kicsit az akaratodat.

2016. dec. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Oké te meg nem tudsz figyelni amikor leírtam, hogy 9.be végig vettük az egész középsulis nyelvtant és azokból írunk kiséretségit.

Ja és nem ezt kérdeztem, ha nem a kérdése válaszolsz akkor ne kommentelj.

Laikus.

2016. dec. 21. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!