Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert viselkedik igy velem a...

Miert viselkedik igy velem a csaladom egy resze?

Figyelt kérdés
Meg soha nem talalkoztam apammal es az apai nagyszuleimmel. En kerestem fel őket 25 eves fejjeles mentem el hozzájuk egy talalkozora, ami arrol szólt hogy elmondtak hogy milyuk van, pompaskodtak elottem, mert joval gazdagabbak mint en es anyukam. Rolam alig kerdeztek, csak magukról beszéltek. Viszont miota voltam naluk azóta alig irnak. Mamam havonta egyszer, apam meg ha ir is csak par szót es eroltetve. Ez a viselkedés mit tükröz?

2020. febr. 9. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelési kényszeredet
2020. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Addig míg nem kerested őket, nem volt semmilyen kapcsolat.

Most van!

Mamád ír havonta egyszer, apád is jelentkezik.

Én javasolnám neked írogatás helyett a telefont, legalább apáddal. A nagyszüleid idős emberek, számításaim szerint 80+-osok, velük is könnyebb lenne, ha lenne valamilyen telefonálási lehetőség, akár a vezetékes, azt könnyebben kezelik. Mindenképpen közvetlenebb a kapcsolat, sokan nem is tudnak levélben beszélgetni, de ha nincs telefon, marad a levél.

2020. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem igazán érdekled őket, szóval szerintem lapozz. Eleve nem értem az ilyen eseteket. Ha valaki tojik rám, akkor nem keresgélem és nem erőltetek vele semmiféle kapcsolatot. És igen, zártam már ki rokonaim az életemből. Teljesen megérte.
2020. febr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem éreznek rokonuknak, azt tükrözi. Csóró idegen vagy nekik, és nem tartanak igényt az ismeretségedre.
2020. febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Mit tükröz? Azt, hogy letojnak. Konkrétan. Engedd el ezt a dolgot szerintem.
2020. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bemutatkoztak neked. Esetleg azt várnák, hogy te is tedd ezt?

Előfordulhat, hogy nem hiányzol édesapád életéből. Van családja? Ha igen, talán rájuk tekintettel nem keres téged.

Mamád ír havonta. Ez kevésnek számít? Szerintem nem biztos.

2020. febr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miota voltal naluk alig irnak? Ezt ugy erted elotte irtak sokszor? (Miutan felvetted veluk a kapcsolatot?)


Lenyeg: ha a kapcsolatfelvetel tan egy intenziv levelezesetek volt, majd a szemelyes talalkozo utan lexsokkent havi 1*-ire, akkor sajnos az azt jelenti nem igazan arra szamitottak, amit előben tapasztaltak. Ez lehet egyszeruen csak annyi, hogy levelben laza voltal sokat meseltel, eloben meg altal ott mint egy kuka es kinjukban ok is csak suletlensegekkel dicsekedtek.

Masik opcio, hogy igazabol csak elmult az ujdonsag varazsa. Megvolt a huh de nagy talalkozas es utana jonnek a hetkoznapok. Tudod, mint a filmekben megmentik a vilagot, de a film mar nem szol a tobbirol.


Ha pedig elotte se volt levelezes es most igazibol azt hianyolod, hogy de hat ha talalkztatok szemelyesen, akkor mostantol intenziv kapcsolatotok legyen, mint egy olyan csaladnak, ahol nem kellett erre 25 evet varni, akkor bizony az kemeny feladat lesz es ahhoz kepest a mamad legalabb egesz jol igyekszik a havi egyszeri irassal.


Neked kellene inkabb lepned. Nyitni. Persze nehogy naponta elkezd oket hivni vagy hetente akarj latogatoba menni...de probalj kozeledni es talalni valami kozos pontot, ami szemelyes elmennye teheto. Lehet kinevetsz, de csaladunkban tortent meg, hogy a 20-on eves unokak ujra osszehoztak az apat es a nagyapat es a ket embernek az eremgyujtes volt a kozos pont. Vagy sokszor a meseljenek a regi eletrol mar elegendo tud lenni(amikor o fiatalok voltak, miylen volt az iskolarendszer, mit lehetett dolgozni, hogyan lehetett lakashoz jutni, kikkel laktak milyenek voltak az o szuleik, nagyszuleik, mit tudnak a csalad szarmazasarol) ne sertodj meg, ha ok annyira nem erdklodnek irantad, elarulom az en nagyszuleim is ket dologrol tudtak folyamatosan erdeklodni van e pasim es az rendes-e es jol megy e a tanulas/vagy van e amunkam es vigyazok ki ne rigjanak? Utana jottek az o sztorijaik, egeszsegugyi gondjaik, csippcsupp problemaik. Es en is sok "szenvedes utan" jottem ra, hogy egyszerubb oket beszeltetnem, mert nagyon erdekes amit mondanak a regi dokrol es kar lenne ha magukkal vinnek a sirba oket.

2020. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!