Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtudnatok bocsajtani egy...

Megtudnatok bocsajtani egy szülőnek 20 évnyi nemtörödést?

Figyelt kérdés

2020. febr. 14. 13:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Én 20 éve nem beszélek az apámmal. Lehet fel sem ismerném. Ha keresne, nem azért nem találkoznék vele, mert haragszom, inkább azért nem, mert már egy idegen számomra.

Már úgysincs meg a szülő gyerek kapcsolat, így felesleges színjáték lenne az egész.

2020. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Én igen megbocsátottam.

Felnőtt fejjel beláttam az volt a tőle legtöbb amit tehetett. Igaz nem a piálást meg a veszekedést kellett volna neki erőltetni,de én elengedtem.

Amiken átment nem tudom én az ő helyében hogy viseltem/ viselkedtem volna.


Attól függ a te anyudnak mi a bűne.

2020. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Megbocsátani meg, azaz elengedném. De elfelejteni nem tudnám.

És ezt úgy írom, hogy pontosan ezen mentem át én is.

2020. febr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Megbocsátani igen, saját magam miatt. Viszont ettől még nem engedném vissza az életembe.
2020. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Attól függ , hogy miért nem törődött velem.
2020. febr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Ferjem is pont 20 ev nem torodest probalt megbocsatani, kb 1,5-2 evig probalkozott, nem ment neki, nem tudta vegulis elfogadni a helyzetet, mivel az addig sosem latott apja huszoneves koraban akart nagykepuen beleokoskodni az eletunkbe.
2020. febr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyám óvoda vége felé hagyott el. Most 18 vagyok. Kb egy éve van vele megint kapcsolatom, az is mondhatni nekem köszönhetően, mert facen beszóltam neki, egy megosztása alá, ami gyerekekről szól, mire abból privátozás, majd szünet, végül lassacskán jó irányú beszélgetés.

Most jóban vagyok vele, jobban, mint valaha. De... annak ellenére, hogy megbeszéltük a dolgokat, azt amit igazán hallani akartam tőle, nem mondta ki. Mondta, hogy sajnálja a történteket, hogy így alakultak a dolgok, amiről megvan a magam véleményem, de ez mindegy, de konkrétan TŐLEM nem kért bocsánatot. Nem mintha ez átírná a múltat, de úgy jólesett volna.


Szerintem, ha a szülő nagyon megbánjak, meg lehet végül is bocsátani, de sosem lesz mély kapcsolat. Pláne 20 év után. Nekem 10+ évem telt anya nélkül. Az idő nagy úr.

2020. febr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Párom életében közel 15 évig nem volt mellette az apja. Most két éve kezdtek el beszélgetni és talalkozgatni. Néha elmegyunk hozzájuk, de vannak kínos pillanatok, amikor nem tudunk miről beszélgetni. Neki már van másik családja, és rossz látni, hogy velük boldog, a párommal pedig nem törődött. Szerintem engem sokkal jobban zavar, mint a páromat. Ő teljesen megszokta nélküle.
2020. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Megbocsátani nem tudnék, együtt élni vele ám igen. Ez van. Visszamenni már nem lehet az időben, ám a jövőbeli kapcsolatot én biztosan megprobalnám építeni.
2020. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Ha élni akarsz, akkor nemhogy meg tudnál neki bocsátani, hanem meg is kell tudnod bocsátani. Ellenkező esetben a halála utána rabja maradsz - ahogy mondják: a sírból is irányítani fog téged.
2020. febr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!