Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki nem szakíto...

Van itt olyan, aki nem szakította meg a szülőjével a kapcsolatot, de néha úgy érzi jobb lett volna?

Figyelt kérdés

Anyám miatt egy borzasztó gyerekkor van mögöttem, nem kevés időbe telt elfogadni, feldolgozni.

Fejlett az érzelmi intelligenciám, tudom, hogy ő miért lett olyan, amilyen és innen nézve megértem és sajnálom is őt.

De olyan dolgokat mond és tesz, amik után néha úgy érzem, hogy jobb lenne eltűnnöm az életéből. Nagyon durva energiavámpír, egy jó szava nincs soha. Nagyon nehéz vele 5 percig is beszélgetni, mert bárki életkedvét elveszi ennyi idő alatt. Emellett néha kimondottan bántó is, de nem ezeken van a hangsúly.

Hanem inkább rajtam, hogy mindezek ellenére nem akarom megszakítani vele a kapcsolatot, mert tudom, hogy miért ilyen és már attól is lelkifurdalásom van, hogy itt panaszkodok róla.

Itt néha olyan könnyedén mondják mások, hogy "X éve nem beszél a szülőjével, mert nem érdemli meg." Ezt is megértem, de nekem ez nem opció.

Van itt olyan sorstárs, aki igyekszik megbocsátani és a sok bántás ellenére tartja a kapcsolatot? Ti hogyan emelkedtek felül, amikor feldühít titeket?


2020. febr. 14. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szakítottam meg a lányom miatt. Nem tiltom el a nagymamájától, ahogy anyámat sem az unokájától. Nehéz amúgy, mikor együtt vagyunk, de kibirom. Ő is olyan negatív, hogy az ember beszél vele pár mondatot, és elmegy minden életkedved. Mindig másokkal foglalkozik, örül mások kárának. Nem volt ilyen, a párja ilyen hatással van rá sajna, akit (nem tagadja) jobban szeret, mint engem meg a testvéreimet.
2020. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én csak voltam ebben a fázisban,de nem bírtam tovább és kb. fél éve nem nagyon tartjuk a kapcsolatot..Apám itt jár a környéken boltba,kétnaponta,de nem érdekli mi van az unokákkal,be se néz rájuk,se rám.Nekem is lekiismeretfurdalásom van,hogy nem megyek hozzájuk,de amikor mentem meg az készített ki..Nincs jó megoldás... :-((( Mennyire irigylem azokat akiknek normális szülő adatott....
2020. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem szakítottam meg, de gyakran érzem, hogy tönkretett, és folytatja...
2020. febr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!