Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan anyával aki örökké a kicsi fiaként akar tartani?

Figyelt kérdés

Szóval ez úgy kezdődött, hogy 10 éves koromban apa elvált anyától, azóta (7 éve) kettesben élek anyával. Én vagyok az egyetlen férfi az életében.


Bármilyen normális dolgot szeretnék csinálni akkor vagy nem enged el vagy borzalmas hisztit csap, amiből sértődés depresszió lesz. (az ő részéről)


Pár példa. Amikor filmet nézünk (igen szoktunk, a nappaliban) akkor volt olyan rész, hogy a két "főhős" elmegy bulizni. Konrétan diszkóba. Akkor anya megjegyzi, hogy jaaaj milyen butááák. Ugye te sose csinálsz ilyet??? (diszkóba menni??? mindjárt sírok) Ha azt mondom ,hogy dehoogy. Sosem szeretnék. Akkor megnyugszik..


Vagy pl kokót szívnak a szereplők az asztalról, akkor akkor anyám odafordul hozzám, mintha gyilkosság történt volna megkérdezi: Láttad? Ugye láttad? Nagyon durva kábítószer volt ott.. És ilyenkor már alig kap levegőt, kiveri a víz, sík ideg lesz. Én mondom teljesen nyugodtan, hogy Igen anya, láttam!!! Mintha egy kisgyerekkel beszélnék. apaa apaa láttad a cicát? Igeen kicsim láttam...


Mindent az ő elképzelése szerint kell csinálnom!


1. ruhavásárlás. Nem vehetek szűkített szárú farmert, mert azt "nem hordja senki" és/vagy nagyon buta emberek hordják. Ahelyett ilyen trapézszárút (nem tudom hogy mi) "szabad" hordani. (hogy néz az ki?) Pólót meg se akar látni rajtam. Kék ing és kötött pulcsi.


És szentül meg van győződve róla, hogy ragadnak rám a lányok és, hogy én milyen menő vagyok.



Sajnos most jöttem rá, hogy nem akarja, hogy felnőtt legyek. A bátyámat már "elveszítette" (mert felnőtt, elköltözött a feleségével) És engem meg akar tartani.


Gimiben most 10. be járok, de már tavaly év elején kiközösítettek, mert nem mentem el szórakozni (ahol egyébként se szívnám tele magam fűvel, vagy borulnék egy kokszostálba. Vagy innám talajrészegre magam. csak szórakoznék és a barátaimmal lennék) A ruháim miatt is ki lette közösítve és hiába váltanék holnap rendes ruhákra amik nem csak divatosak, hanem kényelmesebbek is, akkor is kritizálnának. Minden változásba belekötnek...



Ja a másik, hogy mindent együtt akar csinálni. Szerintem ez is a következménye az "egyedüllétnek"


Sosem mehettem el egyedül sehova, mert vagy féltett vagy együtt akart menni. Így mai napig együtt vásárolunk. Nem hagy otthon, "gyere elmegyünk bevásárolni" konkrétan a tescoba.


Megtehetném, hogy nem törődöm vele és emgyek a magam útján, de akkor olyan mártírkodásba kezd... Vagy megsértődik. Komolyan mint egy kisgyerek. Mintha visszafejlődött volna... Nem úgy van valami ahogy ő azt elképzeli, jelen esetben én "nem fogok" felnőni akkor megy a hiszti. És az anyák a legnagyobb "kártevők" az ilyen hisztikkel sértődésekkel, önsajnáltatással mártírkodással azt érik el, hgy még nekem legyen bűntudatom. És el is éri mindig.



Köszönöm, hogy végigolvastad, hátha valaki hasonló cipőben jár/járt és tud valamit tanácsolni miként törhetnék ki ebből a "rabságból"


2020. febr. 16. 11:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Anyukáddal beszélgessen egy normális felnőtt. Legyen élete, menjek el barátokkal, kéne neki egy pasi.
2020. febr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

ÓÓÓ megy ő a barátnőivel.. Eljárnak jógázni, SZÓRAKOZNI..


És amúgy az a gáz az egészben, hogy ő minden olyat csinál amikről nekem azt "tanította", hogy rossz.


A másik meg az, hogy mindenhová magával akar vinni. El akar vinni találkozókra, ünnepségekre, barátaihoz, JÓGÁZNI stb. Ott egy percet sem tölt velem, de azért legyek ott.

2020. febr. 16. 11:51
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem jár el diszkóba, az azért túlzás, de pl kimozdulni. Barátokhoz elmenni...
2020. febr. 16. 11:53
 4/22 A kérdező kommentje:

Jaa még egy dolog.


Amikor öltözöm ott áll a szobámban és néz. Meg néha beszél amiről éppen szó van. Fogalma sincsen mi az a privát szféra.


Amikor ő öltözik akkor jaajj ne gyere be meztelen vagyok. DE amikor én öltözöm. Ott áll és nem mozdul. BENT A SZOBÁMBAN!!


Néha mondom, hogy na menj ki átöltözöm, akkor meg kiakad, hogy mi az, hogy kiküldöm?? A saját anyját kiküldi?


leszpni nem akar? de most tényleg.. Már elegem van!!!


Mostanában csak úgy ülök és nézek rá kérdőn, hogy naa? most mire vársz? Akkor megunja és egy idő után elmegy, akkor nyugodtan öltözhetek!

2020. febr. 16. 11:59
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon beteges 😒
2020. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Persze, hogy az, de mégis ilyen...
2020. febr. 16. 12:01
 7/22 anonim ***** válasza:
Ezt miért kérdezed meg idönként, és bármit is írnak, mindig kifejzed, hogy lehetetlen változtatni!
2020. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Kulcs van az ajtódhoz? Ha igen zárd magadra. Ne nézzetek filmet együtt. Így hogy lehet élvezni, ha mindenbe bele okoskodik? Próbálj távolodni tőle,ha megkerdezi mi a baj, mond el, neked már sok ahogy veled viselkedik, nem vagy 5 éves.
2020. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az kemény, szerintem egy kisebb állandósult idegösszeroppanása van, így a leírtakból. Ezzel 100% hogy orvoshoz kell menni, ez csak rosszabb lesz hidd el.

Kis szerencsével nem válik veszélyesé, de bármi előfordulhat ilyenkor....

2020. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Úlj le anyáddal egy nyugodt beszélgetésre.

Magyarázzad el neki, hogy amit csinál, ezzel fog elveszíteni, mert neked ez nem jó - és amint lehet, változtatsz rajta.

Mondd meg, hogy bár anyagilag rá vagy szorulva, már kinőttél a gyerekkrból, már fiatal felnőtt vagy, saját vágyakkal az életben. Ha ezt nem biztosítja, rá leszel kényszerülve, hogy megteremtsd azt a helyzetet, ami neked jó. Akkor viszont el kell hagynod.

2020. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!